Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák! Aki 150...

Diabéteszes kismamák! Aki 150 vagy 160g-os diétán volt, naponta hányszor és mennyi szénhidrátot ehetett? Milyen időközönként kellett járnotok ellenőrzésre?

Figyelt kérdés
Ha nem gond, légyszi írjátok le, hogy pl: reggeli 30g, tízórai 20g, ebéd 45g, stb... Köszönöm!
2009. nov. 10. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

én nem vagyok kismama, de cukorbeteg vagyok (tablettás), és 150 g ch-t ehetek így:


6:30-kor 35 g

9:00-kor 10 g

12:00-kor 50 g

15:00-kor 10 g

17:30-kor 35 g

20:00-kor 10 g.


szóval, naponta 6x kell ennem. A 150 g ch egyben azt is jelenti, hogy 1200 kcal-t ehetek.

2009. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és még annyi, hogy nekem a doki azt mondta (de lehet, hogy ez kismamáknál nem így van), hogy a kaja 70%-ban lassan, 30%-ban gyorsabban felszívódó szénhidrátokat kell, hogy tartalmazzon.
2009. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én többet ehetek 10 g-mal, 170-re vagyok állítva. És kismama (26 hetes). Az előttem szólónak igaza van, kb így kell beosztani, az időpontokat Te osztod, én így csinálom:

reggeli: 7.30-kor

tízórai: 10.kor

ebéd 12.30-kor

uzsonna: 15.30-kor

vacsora: 18.30-kor

utóvacsora:21-kor


A mennyiséget is Te állítod be, de amit írtak neked, az jónak tűnik. 5-10 g ch-t variálhatsz rajta, de ez így kiegyensúlyozott.


Én naponta mérem 3-szor, mert a főétkezésekkor inzulint is kell adnom magamnak.


A cukorgondozóba 2 hetente kell mennem, időnként van labor is.


Valóban úgy jó, hogy minél több lassú feszívódású szénhidrátot eszel, mert az jobban laktat és lassabban is emeli a vércukrot. Nem ajánlják a tejet délelőttre, azt inkább délutánra vagy estére hagyd. A gyümölcs mellé is javasolt egy kis diétás keksz, vagy abonett, mert az is lassú felszívódású a gyümölcs az gyors. A gyomornak is jobb.

És egy jó ötlet: A krunpli, ha olajjal érintkezik, lassú felszívódásó lesz....én igen sok sült krumplit eszek.


Kicsit hosszú volt, de remélem segítettem valamelyest.

2009. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 10. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem először 160 g-os ch diétám volt, aztán kb. 3 hét múlva a vizeleteredmény miatt megemelte a doki 10 g-mal.

Az étkezések idejét pontosan nem tudom tartani minden nap, mert valamikor 7-kor már kukorékolok, de valamikor csak 8:30-kor reggelizek. De a ch elosztásom a következő:


Reggeli: 25g

Tízórai: 25g

Ebéd: 55g

Uzsonna: 25g

Vacsi: 30g

Utóvacsi: 10g


Annyit szoktam tartani, hogy minimum két óra teljen el a két étkezés között. Tejet reggel, tízóraira nem iszom, csak délután, minden nap eszem joghurtot zabkorpával esetleg gyümivel.

Eleinte hetente kellett kontrollra járnom, jók lettek az eredmények, így már kéthetente kell menni.

Mostmár így a végefele nem írom, hogy mikor mit eszem, az első 1,5 hónapban írtam, mert kérte a doki. Sajnos mostmár többet is bűnözök, egy kis süti, egy kis krémtúró, de azért javarészt tartom a diétát. Vizet iszom, heti egyszer ha megkívánom a kólát, akkor coca zerot, reggelente teát édesítővel. Korábban a tejet is canderel kakaóporral ittam, mert a kakaóról sem tudok lemondani.

Holnap megint megyek vérvételre, pénteken a dokihoz, remélem megint jó lesz minden.

37 h km

2009. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én írtam le először a beosztásomat (sima cukorbeteg vagyok).

nekem az időpontokat és a mennyiségeket szigorúan az orvos határozta meg, és ettől nem szabad eltérnem. se többet, se kevesebbet nem szabad enni, és az időpontokat is tartani kell (hogy legyen ideje a vércukorszintnek ideje visszamennie evés után).

sokat segít, ha van vércukormérőd otthon, mert tudod ellenőrizni a vércukorszint mozgását.

2009. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!