Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészségügyi kiskönyvhöz...

Egészségügyi kiskönyvhöz tüdőszűrésre kellene mennem, de nincs kizárva a terhesség, hogyan lehet így megoldani? Elkerülhető?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 13:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó:ha 13 éve küzdenél a babáért akkor is ezt gondolnád???

Illetve ha egy éve nem lenne munkád akkor is ezt mondanád:hogy lőttek a munkának???

2013. okt. 14. 18:14
 12/19 anonim ***** válasza:
a röntgentől nem fog elmenni a baba. Ha felmerül a gyanu hogy terhes vagy nem ajánlják a röntgent de!!! Ha eltörik a kezed terhesen akár nagy pocakkal akkor megröntgeneznek. És igen fél az ember ilyenkor de valoban nincs még összeköttetés a baba-mama közt. Az orvosi alkalmasságit akkor is kiadják ha nincs tüdöszürő papirod. 14hetes voltam mikor elmentem alkalmasságira mert felvettek dolgozni. Az orvosnak szoltam hogy kismama vagyok igy nem kellett tüdőszürőre mennem. Igaz nekem a munkahely is tudta de mivel csak pár honapos munka igy felvettek.Én a helyedbe szolnék az orvosnak hogy később mész tüdőszűrésre. Igy is alkalmasnak kell hogy legyél. Amugy szerintem még csak be sem ágyazodott szoval ha mégis elmész nem gond. Nekem volt egy röntgenes átjárhatosagim és azt mondtak azonnal probalkozhatunk. emellett van aki nem tudta hogy terhes és elment tüdöszűrésre. És nem lett baja a babának. Am kapsz olomkötényt.
2013. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az én kérdésem volt, amit kiemeltek! Nekem a nőgyógyász meg tiltotta, hogy elmenjek a tüdőszűrőre!!! sokkal jobbat ajánlott...ha gondolod, privibe megírom...írj majd ha szeretnéd...

azt mondta a doki, hogy ha így az elején elmegyek, akkor tuti elmegy a baba, mert a sugár szó szerint atomjaira robbantja szét azt a pici valamit, amit méh nem is tudom minek lehetne nevezni, hisz akkor még csak sejtecske...és a sugár sejt romboló...és semmiféle köpenyt nem adnak tüdő szűrőnél!!! Ezért is kérdezik meg mindig, hogy terhesség gyanúja áll e fent, mert be sem mehetsz!!!!

2013. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kedves utolsó megírod nekem?:)

2013. okt. 14. 21:41
 15/19 anonim ***** válasza:

Arra a köpenyre gondoltam ami egy olomlap ami pont a hasadelé raknak. Legalábbis nálunk van egy ilyen olom függöny ami ott log röntgennél.

Én se mentem el. elvileg az orvost köti a titoktartás. Remélem sikerül megoldanod. Én pont igy voltam augusztusba csak aztán visszamonták a melot mondván mégsincs rám keret. pedig jol jott volna. igaz én akkor mar tudtam hogy babát várok. Igy szokott ez lenni. Azért ha sikerül irj. Még annyo hogy valamijen ultrahangrol is hallottam ilyen esetben. Nem tudom ez igaz e.

2013. okt. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Szerintem semmi rosszat nem írtam, így nem értem a felháborodásod, de betudom a sok éves elkeseredettségednek. Hidd el, egy csepp rosszindulat sem volt bennem.:-) Nem tudom, miért nem kérdezed meg az orvosod. Ő sokkal okosabb, mint mi :-)Ennyi év próbálkozás után, biztos van egy dokid, akiben megbízol.Ha orvos is engedi, menj el nyugodtan a szűrésre. Szerintem engedni is fogja, így a munkahelyeden sem lesz baj. Azt meg majd kitalálod, mi lesz a melóval, ha összejön a baba. Sok sikert neked! Remélem összejött a baba!
2013. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb volt mint gondoltam!Elmentem a dokihoz,mondtam hogy lehetséges a terhesség ezért nem csináltattam meg a tüdőszűrést,és ha most nem is de bármelyik hónapban összejöhet,és mivel nagyon hosszú ideje várjuk a csodát,nem szeretném magamat kitenni a sugárzásnak!Megértette -beírta-lepecsételte!Köszönöm még egyszer a segítségeteket!
2013. okt. 17. 13:41
 18/19 anonim ***** válasza:
Szia! De jóóóó, na örülök neki, Én írtam priviben neked! Szurkolok hogy mielőbb összejöjjön a baba!!!
2013. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszike:)

Jelzem ha sikerült!

2013. okt. 17. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!