Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tanult ki a baba mellett...

Ki tanult ki a baba mellett valamilyen okj tanfolyamot, vagy képzést? És hogy ment?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok érettségim van, van egy suli ahova járok de ott szeretném hagyni és majd később a baba mellett ha nagyobb lesz kitanulni valamilyen szakmát. Ki járt hasonló cipőben? A párom jól keres és a családunk is támogat minket. A sulit meg azért szeretném ott hagyni mert most csak is a baba egészségére és magamra szeretnék koncentrálni, és ez az iskola nem is megfelelő hogy terhesen járjak be.
2013. okt. 15. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én több diploma mellett tanultam kiegészítő képzést, a picim fél éves korában jelentkeztem.

Meg lehet oldani a tanulást (a kicsik még sokat alszanak :), szerintem épp akkor jut majd kevesebb idő, a a gyermeked 2-3 éves lesz és vagy bölcsi/ovi és visszamész dolgozni vagy otthon vagy vele, de sokat igényli a játékot, foglalkozást.


Én inkább azt tanácsolnám, hogy kérj egyéni tanrendet és fejezd be, amit elkezdtél.

Ha kismamaként is gond befejezni, akkor kb. 10* akkora gond lesz gyermek mellett.

Hidd el, ez tapasztalat.

Az pedig, hogy a párod jól keres szuper (enyém is :), emelett én is, mert annál nincs nagyobb kincs, mint amikor saját magammal lehetek elégedett és azt érezhetem, hogy szinte minden helyzetben képes vagoyk megállni a saját lábamon más segítsége nélkül.


A baba hidd el, szuper egészséges lesz attól, hogy eljársz az órákra vagy naponta pár órát tanulsz. A rendszerességen múlik szerintem minden.

Sőt, ha jobb idő van, akkor egy sétával egybekötve egy parkban is jól lehet tanulni/levegőzni.

A terhesség egy állapot, nem betegtség, így nyugodtan járj be- vagy ha mindennap nem akarsz bemenni (bár nem értem miért), akkor kérj egyéni tanrendet, járj be csak a vizsgákra- ezt érdemes az oktatóhelyeddel egyezetetni.


Tényleg csak arra bíztatnálak, hogy a gyermek születéséig tegyél le valamit az asztalra, amit aztán tudsz tovább fejleszteni- hiszen most még az időd hidd el nagyon sok és csak magadra kell koncentrálnod.

Bizonyítsd be magadnak, a párodnak, a családodnak, hogy tudatosan vállalt babát hordasz s tudatosan készülsz a vizsgákra, ezzel a későbbi munkába/újra munkába állásra.

Az érettségi nagyon kevés a mai világban tényleg.


Sok szerencsét.

2013. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Fiam 2 éves volt, amikor elkezdtem egy műkörmös tanfolyamot, kb 5 hónap a képzés. Péntek délu, és szombat déle volt az oktatás. A vizsga napján már 12 hetes kismami voltam a lányommal. Amig az oktatás volt, addig a mama vagy az apukája volt a gyerekkel.

Ami elég nehéz volt, az a felkészülés, gyakorlás a vizsgára, mert ez egy kisgyerek mellett nem olyan egyszerű.

2013. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
írtam neked privi üzenetet remélem így megérted hogy miről van szó, és köszi hogy válaszoltál :-)
2013. okt. 15. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt estem teherbe. Terhesség alatt semmi gond nem volt, de miután megszületett a lányom... nagyon nehéz volt.

Igaz, nekünk nem volt pénzünk bébiszitterre, így "csak" a család tudott vigyázni a lányomra amíg tanultam, vizsgáztam. Egyeztetni valakivel, figyelni a szoptatásra is - kemény volt.


Amíg lehet, tanulj terhesen, mert gyerek mellett határozottan nehezebb.

2013. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èn most fejezem be a 2. diplomàmat. 8 hònapos a babàm, nagyon nagyon nem könnyű, szerencsére a mama sokat segìt. Munka mellett gyerek mellett el nem tudom kèpzelni, hogy csinàlnàm.
2013. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!