Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szénhidrát diéta nem káros...

A szénhidrát diéta nem káros a Babára?

Figyelt kérdés
Terhességi diabéteszem van és már 3 hete csinálom a 150 grammos diétát több kevesebb sikerrel. Megfogadtam, hogy nem olvasgatok a neten, mert mindig kiborulok, de találtam egy cikket ahol azt írják, hogy terhesség esetén minimum 180 gramm szénhidrát szervezetbe való bejuttatása szükséges a Baby egészséges fejlődéséhez. És ugye azt is tudjuk, hogy nem kettő helyett kell enni, de 300-400 többlet kalória bevitele is fontos. Hol van így az a többlet? :( Elég ez így, hogy rendesen fejlődjön a Pici?
2013. okt. 20. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel viszel be szénhidrátot, nem káros. Ha egyáltalán nem ennél szénhidrátot, az lenne a káros, nem csak a babára, hanem magadra nézve is.

A megszabott szénhidrát bevitellel fedezed a napi szükségletet, a baba ügyes, elvonja magának, amennyi kell. Viszont így nem kezd el ő is beszállni a te inzulintermelésedbe.

A szénhidrát diéta arra szolgál, hogy szinten tudd tartani a cukorháztartást, inzulintermelést és mindezt a baba érdekében.

Arra vigyázz, hogy a kalória és a szénhidrát nem ugyanaz!

2013. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
160 g szénhidrát diétán élek közel 5 éve, tervezés alatt és terhesség alatt sem változtattunk az orvosommal rajta. A kontroll folyamatos, kéthetente járok. Most vagyok 35 hetes terhes, minden eredményünk tökéletes. Semmi baja nem lesz a gyereknek, a probléma akkor kezdődik,ha nem tartod a diétát!
2013. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom (márpedig fiatal korom óta cukorbeteg vagyok, tehát utána néztem és kérdeztem a dolgoknak), hogy 160 gr a minimum a baba miatt. Ha így is magas a vércukor, akkor inzulint kell adni, nem a szénhidrátot csökkenteni.

Egyébként a kevés ch miatt keton képződhet, ami nem jó a babának. Ezt tudod ellenőrizni, mert szinte rögtön megjelenik a vizeletben. Tudsz venni tesztcsíkot, amivel ellenőrizheted otthon. Én gyógyászati segédeszköz boltban vettem, 100 db-os nem egészen 3000 Ft volt.

2013. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én évek óta szénhidrát diétán vagyok (nem a terhesség miatt, előtte is évekig), 150 g-on. Tehát nem feltétlen a 160 g a minimum, ez nagyon sok mindentől függ.


1-2 hét és szülök, a baba egészséges, én is. Ó, ha tudnád, mennyien vannak még így rajtad kívül, és mindenkinek egészséges a babája :) Ne aggódj, csak elsőre ijesztő :)


Igazuk van a többieknek, mivel a diétát azért írták fel, mert szükséged van rá, a babára az káros, ha nem tartod. (a kalória nem ugyanaz, mint a szénhidrát!)

2013. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!