Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet olyan hogy van menstruác...

Lehet olyan hogy van menstruációm, de nem lehetek terhes, ez mitől lehet és honnan tudhatom meg hogy nem lehetek majd terhes ha babát akarok?

Figyelt kérdés

2013. okt. 20. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet, ha nincs peteérésed, de a méh nyálkahártyád rendszeres időközönként leválik vérzés kíséretében, vagyis menstruálsz. A nőgyógyász UH alapján meg tudja mondani, hogy van e peteérésed, de vannak otthon elvégezhető tesztek is az ovuláció kimutatásához.
2013. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még hozzáadnám a petevezeték elzárodást. ilyenkor van peteérés meg mensi de a baba nem jön össze. én igy voltam. Az orvosok segitettek.

19hkm

2013. okt. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rengeteg női probléma létezik, ami miatt nem jön a kisbaba még rendszeres vérzés esetén sem.

Mivel sajnos az állami ellátás csak akkor foglalkozik veled, ha már 1 éve próbálkoztok és mégsem sikerül a baba, így a meddőségi probléma kizárása csak magánúton lehetséges korábban.

A rendszeres nőgyógyászati vizsgálattal, az alapvető szervi problémát kizárhatod, a peteérésedet megfigyelheted ovulációs teszttel, vagy hőmérőzéssel, illetve háziorvost megkérheted hogy adjon beutalót 3 pontos inzulin-cukor terheléses vérvételre.

Esetleg valahogy a nőgyógyászodat, vagy magánorvost ráveheted hogy egy alap hormonsort csináljatok.

A párod fizetős úton bármikor elmehet spermiogrammra. Ezekkel rengeteg dolgot ki lehet szúrni előre, de sajnos leginkább akkor, ha van pénzed rá!


Ha én korábban tudom, hogy 2,5 évet szenvedek a kicsimért, elmentem volna.

DE!! Én ezeket mint lehetőségeket írtam le, ettől még nyilván lehetsz makk egészséges és megfoganhat a kicsi az 1. tervezett hónapban is.


Ami esetleg okot adhat gyanakodásra: hirtelen hízás, nehéz fogyás, striák, különösen látványosan hasi elhízás, gyulladt pattanások, szőrösödés köldöknél, mellen, hajhullás, barnázás a ciklusban, gyakori rosszullét evés után, vagy reggelente evés előtt (utalhat rossz cukorháztartásra, ami meddőségi probléma is lehet)


Ennyit tudok látatlanban segíteni, de természetesen kívánom, hogy soha egyik problémával se kelljen szembesülnöd, és amint szeretnétek, megfoganjon a kisbabátok :)


Üdv egy sokat megjárt 19+3 hkm

2013. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A másik két válaszoló is sok hasznos dolgot írt le. Mindkettőjüknek teljesen igaza van!

( első voltam )

2013. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!