Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki inzulinrezisztenciás és...

Aki inzulinrezisztenciás és terhes lett, a terhesség alatt hogyan kellett ezt kezelnie?

Figyelt kérdés

Diéta? MIlyen? Milyen orvoshoz kellett járnia? Cukrát nézni kellett? Mikor? Hogy? minden érdekel, mert az én mostani dokim sz.-ik bele, pedig az előző terhességem is geszt. diabos volt, most keresek jobb orvost.

Köszi szépen a választ!


2013. okt. 22. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Előtte is endokrinológushoz jártam, már évek óta, hozzá járok a terhesség alatt is.


A diétát szigorúan tartom, maradt a 160 g-os, a gyógyszert fokozatosan leépítettem a 14. hétig, azóta nem szedem, az eredményeim azóta is jó, pedig nagyon féltem, hogy mi lesz.


A cukromat havonta nézik (hol löttyös terhelésessel - ez a ritkább, hol a próbareggelissel, de nem a tejes-zsömléssel, hanem a saját reggelimmel, a 30 g szénhidrátossal), és az endokrinológus értékeli, nem a házidoki, vagy a nőgyógyász.

2013. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha szabad kérdeznem, te a MensM-be jársz?

(Én még nem)

Köszi, és az előző választ is.

2013. okt. 22. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, ráadásul elég messziről. Az előző két orvosom rám sem bagózott, és mivel én csak róluk hallottam, így odamentem.
2013. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én inzulinrezisztenciámmal sosem foglalkoztak, mert az éhgyomri cukrom jó volt. Csak a PCO-t kezelték, pontosabban stimuláltak a nagytesó előtt. Aztán persze geszt diabéteszes voltam a nagytesóval. Diétáztam.

Kistesót most várom. Tudtam, hogy diabos leszek, ezért rendszeresen mértem a cukromat, de szerencsére a 21. hétig tökéletes volt. Fontosnak tartottam figyelni, mert vetélést okozhat. Aztán nem engedtem a terhelésest megcsinálni, mondván úgyis diabos leszek, nem sokkolom ezzel magam és a babám. Ekkor csináltam egy reggeli vizes zsömle + 2 dl tej után egy órával mérést otthon. 8 fölött volt, már ezzel az infóval hívtam fel a diabetológusomat, és telefonon megállapodtunk, hogy terhességi diabéteszes vagyok.

Először csak azt mondta, hogy ne egyek cukrot, ne tegyek cukrot a kávémba. Mondom, az nekem kevés, mert amúgy sem szeretem a cukrot. De nem foglalkozott vele. Én kézbe vettem a dolgokat. Nem csináltam a szénhidrát diétát, de már a második terhességem, szóval nagyjából tudom, mit szabad, és mit nem, hogy jó legyen.

Nem ehetek pl. fehér kenyeret, mert az 10 fölké viszi. Főtt tésztát viszont akár pukkadásig (tokány, vadas, milánói, stb..)

Persze minden új, vagy gyanús étel után mértem egy órával, és ami nem jött be, azt kiiktattam. Egy füzetbe vezetem.

Néhányszor mellélőttem (tejberizs, kínai, fehér kenyeres szendó) és e néhány adat alapján rögtön inzulinra akart fogni. Na, jól átesett a ló túloldalára. Mondom, kézben tartom. Nagyjából sikerül is. Néhányszor hibázok, de nem írom be a diabéteszes naplómba, mert pár tévedés miatt ne fogjanak inzulinra. Jah, és ő itt a legnevesebb prof.

A lényeg, hogy mérd gyakran a cukid, és ha kijön a diabod, akkor nagyon figyelj oda, mi viszi fel a cukidat.

Én pl. még krémest is tudok enni :)

Sok sikert!

2013. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, utolsó. Dettó. Elsővel kijött már a 20. héten, most a tesóval vagyok 8 hetes, azért kérdeztem. Az elsőnél 25. héttől napi 3X inzulin volt, mert a diéta nem volt elég, de 9 fölé nem ment, és szerintem túlzás volt 9 alatt az inzulin, ezért most teljesen tanácstalan vagyok... Akkor totál betartottam a diétát, fogytam a terhesség alatt, mint egy pálcikaember, olyan voltam, a baba meg korábban kibújt, szülész szerint éhezett:-( (Nem lett baja, csak nagyon pici volt, és 36. héten jött)

szóval szerintem nem volt az úgy jó, ahogy volt. Igen, én sem eszem cukrot, nem hiányzik, nem szeretem, csak nem tom, ha kijön a diab.-hová forduljak majd.

Lehet a Mens Mentisbe fogok, vagy már most is.

No köszi!

2013. okt. 22. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!