Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyuka vagyok, ha a...

Milyen anyuka vagyok, ha a babam szuletese utan hetekkel elkezdenek dolgozni valahol?

Figyelt kérdés

Nem nagyon merem feltenni a kerdest, mert a valasz ugyis sokaktol az lesz, hogy miert szulok gyereket, ha nem tudjuk eltartani ugy, hogy nekem eleg legyen a gyes.

De azert leirom.

A ferjem kb. 180ezer forintot keres, en pedig ugye kb 38ezret fogok keresni gyessel es csaladival.

220000 forint, amibol 30ezer egy regi hitele amit a szulei lakasara vettek fel a volt feleseg miatt, innen szuletett is ket gyerek, 45ezer a gyerektartas, ezeket termeszetesen fizeti is es mindigis fizette.

Marad 145000 forint, kettonk telefonszamlaja huseg miatt meg masfel evig 30000, szoval 115000 forintbol kellene alberletet fizetni, nekunk enni es a babat nevelni.

Amikor kiderult a baba meg dolgoztam, es a probaido elott egy hettel elkuldtek, mert megtudtak a babat, ha tudtam voln maradni, en is hozza tudtam volna jarulni 100000 forinttal gyed gyanant. De sajnos igy alakult.

De ez nem panaszkodas, tudom, hogy magunknak csinaltuk, csak szeretnek velemenyeket arrol, hogy nagyon rossz ember lennek ha szules utan nagyon hamar visszamennek dolgozni?

Tudom hogy sokan ennel is rosszabb helyzetben vannak, tenyleg nem panaszkodasnak szantam, csak erdekelnenek velemenyek, vagy tapasztalatok azoktol az anyukaktol akiknek muszaj volt dolgozni menni?


2013. okt. 23. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kigazdálkodnám ennyiből ha nincs más, de az első egy évet akkor is otthon tölteném, a babám érdekében. Neki ez nagyon fontos időszak. Ha mégsem tudtok megélni, és menni kell, akkor menni kell, nincs mese, sok választás nem marad, de tisztában kell lenni azzal is, hogy egy csecsemő számára a legfontosabb az az egyetlen ember, akihez biztonsággal kötődhez az első hónapokban, években. Ez van a mérleg másik oldalán.


Hogy milyen anyuka vagy? Szerintem ezt csak te magad ítélheted meg, senki más nem ismer itt téged.

2013. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%

Amikor én szültem, csak 6 hét volt a szülési szabadság. Szerencsére probléma mentes volt a terhességem, így szülés előtt nem vettem ki szabadságot. 3 hónap után mentem vissza dolgozni. A babát anyukámra hagytam. De nagyon sok kolléganőm bölcsődébe vitte a babáját 3 hónaposan.

A gyerekeink mégis testileg-lelkileg egészséges emberek lettek.

Csak ma tartják annyira fontosnak, hogy az anyuka 3 évig otthon legyen. Ennek is van előnye, de tapasztalatom szerint emiatt van sok elkényeztetett gyerek.

Nem tanácsot akarok adni, csak a tényeket írtam.

Dönteni nektek kell. Ha viszont nem tudod a picit kire hagyni, akkor nem is tudsz és nem is lenne jó visszamenned dolgozni.

2013. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Rosszul írtam. 6 hét szülés előtt, 6 hét utána, összesen 12 hét volt a szülési szabadság.
2013. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Első fél évet valahogy spóroljátok ki utána én ha nagyon rászorulnék senki véleménye nem számít mennék vissza dolgozni. Gyerekem élete sokkal fontosabb mint mások véleménye.( mondjuk az olyanoké akik itt sírnak a családi miatt mert nem mindegy,hogy egy nappal később vagy előbb kapják azok ne is szóljanak semmit)
2013. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Èn azt mondom, hogy valahogy böjtöljétek ki az elsö 1 évet, és majd meglátod. Az elsö 1 év nagyon fontos mind neked mind a gyermeknek.

A másik, hogy szerinted hova tudnál elmenni kisgyereksként dolgozni, ha most nincsen munkád?

Ki gondozná a gyermeket?


Ezeket a gondolataidat hozd elö ha majd 3 hos lesz a baba. Most még nincsenek meg az anyai érzéseid, még nem látod a gyermeket. Ha 3 hós lesz a baba már jobban látod mennyire éltek meg, és mennyire vagy képes egyedül hagyni idegenekre a babát.

2013. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem lennél rossz ember,de azért ha egy mód van rá,legalább pár hónapot maradj otthon,mert azért az első időkben a babának mégis csak az anyukájára van szüksége,főleg ha szoptatod majd.Na meg magamból kiindulva,én még egy-két órára is aggódva hagytam otthon a pár hetes babámat,nem hiszem,hogy képes lettem volna elmenni dolgozni,ennyire korán.

Nekem is megszűnt a munkahelyem a terhességem elején és azóta abból élünk,amit a párom keres.Az volt a terv,hogy ha a fiam betölti az egy évet,akkor nekilátok a munkakeresésnek.Ez konkrétan egy hónap múlva esedékes,de már most görcsberándul a gyomrom,ha eszembejut,hogy valakire rá kell bíznom a fiamat.Viszont mostmár nem lehet tovább húzni a dolgot.Az elmúlt egy évben baromi szűkösen éltünk és elég nagy adósságot is elhalmoztunk.Ha sikerül munkába állnom,kb az első 2-3 havi fizum cakk-pakk el fog menni arra,hogy kiegyenlítsük a tartozásainkat.

2013. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

pár éve műkörmös vagyok már, és lenne lehetőségem akár még otthon is dolgozni, de szalonba szerettem volna elmenni, mert ott nagyon hamar megvolt mindig a vendégköröm.

lenne kire hagyni a babát, a férjem havi 8 napot dolgozik a többiben ráér és a gyerekei eddig is voltak nálunk sokat, szóval ő mindig otthon tudna lenni, kivéve azt a pár napot.

ő azt mondta, hogy szerinte semmiképp ne menjek vissza, meg hogy emiatt el is apadhat a tejem és az nagyon fontos a babának.

de akkor talán elgondolkodok, hogy egy fél szobával nagyobb lakásba megyünk, és ott csinálnám a körmözést.

és mégis ott lennék, bármi van, na meg nem reggel 8-tól este 10ig tervezek dolgozni, mint régen, amikor igény volt rá, ezt a pici miatt amúgy is elvetném.

én csak szeretném, ha meglenne mindene neki elsősorban, és úgy érzem, hogy ha a legolcsóbb lakást is nézzük akkor rezsivel az minimum 85-90ezer forint, és a maradék 25 ezer forintból nem fogunk tudni úgy megélni, hogy a babának mindene megvan, és a férjem is megkap mindent. (gondolok itt alap dolgokra, főzés, mosás, stb)

Azért ennyi a lakás is, mert a gyerekek szoktak ott aludni és ez most sem szeretném ha másképp lenne a baba születése miatt, és egy szobás lakásba nem tudunk menni így.

köszönöm a válaszokat és azt is, hogy mindenki így állt hozzá a kérdéshez.

ja és még annyit szeretnék mondani, hogy nekem az valahogy lehetetlen vállalkozás lenne, hogy 3 hónapos babát beadjam a bölcsibe, de lehet hogy ezt csak azért mondom, mert a férjem tényleg sokat tud és akar is otthon lenni.

2013. okt. 23. 22:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól rémlik, akkor bölcsibe csak 20 hetes kortól lehet beadni a picit, vagyis kb. 5 hós kortól (persze ebben nem vagyok biztos). De talán jobb lenne neki, ha inkább valamelyik nagymama vigyázna rá, ha van ilyen lehetőséged.

Ettől még rossz anya nem leszel, de biztos hogy nehéz lesz az elválás, és főleg megbízni abban, aki a picire vigyázni fog. Remélem jól alakulnak majd a dolgaitok.

2013. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a munkád is olyan,hogy otthon is végezhető,esetleg próbáld meg,hogy az első pár hónapban csak otthon dolgoznál.Kiegészítő keresetnek ez is megfelel.

Aztán ha a babád már nagyobbacska,akkor lehet menni szalonba is dolgozni,főleg ha a férjed tud rá vigyázni.

De hidd el,ezt a dolgot majd akkor tudod igazán eldönteni,ha már meglesz a babád.

2013. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, most olvastam, amit írtál. Ez így már teljesen más felállás. Szerintem az otthoni munka jó ötlet lenne, azt azért sokkal könnyebben meg lehet oldani, pláne ha apuka tud vigyázni a kicsire.
2013. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!