Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyuka vagyok, ha a...

Milyen anyuka vagyok, ha a babam szuletese utan hetekkel elkezdenek dolgozni valahol?

Figyelt kérdés

Nem nagyon merem feltenni a kerdest, mert a valasz ugyis sokaktol az lesz, hogy miert szulok gyereket, ha nem tudjuk eltartani ugy, hogy nekem eleg legyen a gyes.

De azert leirom.

A ferjem kb. 180ezer forintot keres, en pedig ugye kb 38ezret fogok keresni gyessel es csaladival.

220000 forint, amibol 30ezer egy regi hitele amit a szulei lakasara vettek fel a volt feleseg miatt, innen szuletett is ket gyerek, 45ezer a gyerektartas, ezeket termeszetesen fizeti is es mindigis fizette.

Marad 145000 forint, kettonk telefonszamlaja huseg miatt meg masfel evig 30000, szoval 115000 forintbol kellene alberletet fizetni, nekunk enni es a babat nevelni.

Amikor kiderult a baba meg dolgoztam, es a probaido elott egy hettel elkuldtek, mert megtudtak a babat, ha tudtam voln maradni, en is hozza tudtam volna jarulni 100000 forinttal gyed gyanant. De sajnos igy alakult.

De ez nem panaszkodas, tudom, hogy magunknak csinaltuk, csak szeretnek velemenyeket arrol, hogy nagyon rossz ember lennek ha szules utan nagyon hamar visszamennek dolgozni?

Tudom hogy sokan ennel is rosszabb helyzetben vannak, tenyleg nem panaszkodasnak szantam, csak erdekelnenek velemenyek, vagy tapasztalatok azoktol az anyukaktol akiknek muszaj volt dolgozni menni?


2013. okt. 23. 22:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az első félévet próbáljátok meg kihúzni,esetleg egy-két közeli ismerősnek megcsinálnád ezalatt a körmét,majd félév után dolgozgatnál is,és 1 évesen beadnád bölcsibe .Szerintem nem attól függ ki milyen anya,hogy otthon ül-e a gyerekkel az első 3 évben vagy sem.
2013. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igen, 24 oras muszakban vannak.

24 munka, 72 szabad.

Igy jon ki atlagban a heti ketto nap munka.

Nem mindig van tulora, de persze amikor hivjak, megy.

Elotte dolgozott mar masik reszlegnel ahol nem havi 8 nap volt hanem 15, es a penz meg kevesebb volt, szoval akkor mar inkabb ez.

Nagyon jo, hogy ennyit dolgozik es ilyen sok fizetest kap, kar hogy nem lehet masodallast vallalni, pedig o tenyleg menne.

Sokszor mondja, hogy csak ugy mennek a napok, es nem jo ez, hogy ennyit megy.

Igen en is valami par oras munkara gondoltam, ahol toleraljak a babat, pl ismerosom 4 oraba dmbe dolgozik es azt mondta, hogy mindig elobb veszik fel a gyesen levo anyukakat, szoval nem hatrany, hogy anya vagy, hanem elony.

Vagy marad a kormozes, csak szalonba is kell par honap, mire a berleti dijjal egyutt kitermelodik a haszon.

De azon leszek, hogy megtegyek mindent.

2013. okt. 24. 10:21
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy rossz anyuka. Mo-nak van egy nagyon jo gyes -gyed rendszere es igaz bar nem fizetnek sokat megis tobb a semminel. En kulfoldon lakom es a foldteke ezen felen fokepp azsiai orszagokban vagy semmi sincs vagy max 2-4 honap szulesi jar es vissza mennek dolgozni. Mivel tobb generacio lakik egyutt igy szulok, nagyszulok vigyaznak a gyerekre. Nem tudom h mentalisan kart szenvednek-e, de vhogy nekem nem tetszik ez a nyugati felfogas. Nalunk Ausztraliaban mikor en szultem egy ev fizetetlen jart, tehat 52 het het kereken es semmit sem kaptam. Akkor mi tele voltunk hitellel es ferjem is kevesebbet keresett, mar akkor is en kerestem a tobbet, megtakaritasunk nem sok volt, igy hamar feleltuk, vissza kellett mennem dolgozni 3 honap utan. Nalunk nagyi vigyazott a kislanyomra. En nagyon megbantam. Igy foleg elsonel tapasztalat nelkul olyan funkcionalisan mukodik minden, viszont ahogy elottem irtak az anyai oszton mas. Az elso ket honap a munkaban jol telt mert visszacsoppentem ugyanoda ahol abbahagytam, de utana anyai oszton elojott es allandoan kerdore vontam magam, h jo anya vagyok-e. Sokaig depis voltam emiatt. Most varom a masodik babonkat, bar most mar adnak kemeny 18 het fizetettet minimal beren, amitol nem mesz a falnak neki, en kiveszem az egy evet, nem erdekel es ezt megmondtam a ferjemnek is. O epitkezni szeretett volna de megint visszakenyszerulnek dolgozni, ugyhogy nem epitkezunk. Jobb lenne egy nagyobb haz, jobb kornyek, de en meg egyszer nem megyek vegig lelkileg azon amin keresztul mentem. Kislanyom viselkedesen nem veszem eszre h barmi kart okoztam volna, bar ez majd meg kiderul hisz csak 4 eves. Szerintem bennem tobb kart tett a dolog lelkileg. Ferjemnek megmondtam ha Mo-n elnenk akkor 3 evig elveznem a gyes-gyed rendszert, ugyhogy beletorodott. Azt h egy ev utan visszamegyek-e nem tudom. Max annyit vallalok ha engedik h otthonrol bedolgozom de nem teljes munkaidoben hanem osszessegeben ket napot lebontva ot napra. Ha nem engedik akkor 52 hetig engem nem latnak, es megprobalok vmi sajat vallalkozast letrehozni, aztan lehet h sose megyek vissza ezt meg nem dontottem el. Csaladit itt meg csak akkor adnak ha igazan csoro vagy. Ferjem egy kozepmezonyos fizetese van, meg sem kapunk csaladit, amikor nem fogok dolgozni. mert itt az is jovedelemhez kotott. Ugyhogy lehet h hulyenek tartototok de en ragom ferjem fulet h koltozzunk haza. Bar neki nehez mert o idevalosi. O vhogy elfogadja h a dolgok igy vannak, mert nem ismer ennel a rendszernel jobbat.

Tehat tapasztalatbol en nem mennek vissza szalonba, max amikor mar a pici olyan 9-10 honapos lesz, es akkor is csak fel napra max nem teljes napra. Bolcsibe semmikep nem adnam meg ekkor sem.

2013. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!