Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyuka vagyok, ha a...

Milyen anyuka vagyok, ha a babam szuletese utan hetekkel elkezdenek dolgozni valahol?

Figyelt kérdés

Nem nagyon merem feltenni a kerdest, mert a valasz ugyis sokaktol az lesz, hogy miert szulok gyereket, ha nem tudjuk eltartani ugy, hogy nekem eleg legyen a gyes.

De azert leirom.

A ferjem kb. 180ezer forintot keres, en pedig ugye kb 38ezret fogok keresni gyessel es csaladival.

220000 forint, amibol 30ezer egy regi hitele amit a szulei lakasara vettek fel a volt feleseg miatt, innen szuletett is ket gyerek, 45ezer a gyerektartas, ezeket termeszetesen fizeti is es mindigis fizette.

Marad 145000 forint, kettonk telefonszamlaja huseg miatt meg masfel evig 30000, szoval 115000 forintbol kellene alberletet fizetni, nekunk enni es a babat nevelni.

Amikor kiderult a baba meg dolgoztam, es a probaido elott egy hettel elkuldtek, mert megtudtak a babat, ha tudtam voln maradni, en is hozza tudtam volna jarulni 100000 forinttal gyed gyanant. De sajnos igy alakult.

De ez nem panaszkodas, tudom, hogy magunknak csinaltuk, csak szeretnek velemenyeket arrol, hogy nagyon rossz ember lennek ha szules utan nagyon hamar visszamennek dolgozni?

Tudom hogy sokan ennel is rosszabb helyzetben vannak, tenyleg nem panaszkodasnak szantam, csak erdekelnenek velemenyek, vagy tapasztalatok azoktol az anyukaktol akiknek muszaj volt dolgozni menni?


2013. okt. 23. 22:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"férjem havi 8 napot dolgozik" Akkor ő is tudna másodállást vállalni.

De az otthoni , munka is megoldható a te szakmádban gyes mellett is.

2013. okt. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tud masodallast vallalni pedig nagyon szeretne.

A rendorsegnel tiltott a masodallas es mar tobb embert rugtak ki emiatt, nem szeretne kockaztatni, amit meg is ertek. Neha van lehetoseh tulorazni, de azt sem o donti el, hogy mikor megy, vagy hivjak vagy nem.


Remelem minden rendben lesz :)

Koszonom mindenkinek.

2013. okt. 23. 23:21
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
És a maradék napokon mit csinál a férjed?Másodállás?Nehogy már te rohanj vissza dolgozni.....
2013. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendőrségi munka az ahol csak havi 8 napot kell dolgozni? Egyik barátom rendőr és szinte minden nap megy. Nem gonoszkodni akarok, hanem őszintén kérdezem.

Hirdesd meg, hogy házhoz is mész, így addig a férjed tud vigyázni a picire és az meg max 1-2 óra mire ott végzel. Illetve fogadj vendégeket otthon is, sokan teszik. Vállalj időseknek manikűrt-pedikűrt, mert sokan nem tudják levágni a körmeiket.

2013. okt. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Hátha ennyire nincs pénzetek nincs mit tenni.
2013. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
Milyen anyuka vagy? Jo. Gondolkodsz a gyerekedrol. Ennyi.
2013. okt. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vannak olyan beosztások a rendőrségen, ahol 24 órás műszak van, gondolom a kérdező férje is ilyenbe dolgozik.
2013. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
8 napot dolgozik? Mit csinál?
2013. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

vállaljál 4 órás munkát

biztos h szalonban is megoldható ez


és szerintem nagyon jó döntés ez

a gyerek hidd el nem lenne rossz helyen és te sem leszel rossz anya ettől - sőt !!!

2013. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A tökéletes megoldás az lenne, ha otthonról vagy részmunkaidőben tudnál dolgozni (én otthonról fogok a baba születése után).

Egyáltalán nem vagy rossz anya, sőt nagyon pozitív, hogy gondolsz a jövőre és felelősséget vállalsz.

Szerintem ha napi pár órát távol töltesz a kicsitől, akkor még jobban tudod értékelni a vele töltött időt, jobban oda tudsz rá figyelni. És persze azt is meg fogja érezni, ha nem idegeskedsz, szorongsz a pénz miatt.

2013. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!