Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek nyugtassatok meg,...

Kérlek nyugtassatok meg, nagyon félek, ugye most már ki tudják végre húzni a fogam?

Figyelt kérdés
Kedden elmentem fogorvoshoz, mert iszonyat fájt a fogam. Nem megmenthető fog ez már, alul a legutolsó. Kaptam egy szurit, nem zsibbadt el. Kaptam még egyet és doki mondta próbáljuk meg. Elkezdte kihúzni, de ordítottam, abbahagyta. Még 2 szurit kaptam, de semmi zsibbadás. Otthagytam a dokit, irány másik orvos. Ott azt mondta a doki, hogy valószínűleg gyulladásban van és amúgy sem szabad kismamának 2 szurinál több, főleg nem lidokain. Kaptam tőle egy tök más szurit, de akkor már csak bőgni tudtam. Az se hatott. Mondta, hogy csütörtök este menjek vissza és addig napi 2 rubophen, az lehúzza a gyulladást. Nagyon félek. Ki fog már jönni végre? Volt valaki így?
2013. okt. 24. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szegény. Napi 1 klimicint vagy dalacint kellett volna adnia 3 napig. Ennyitől nem lesz baja a babának. Ha nem ment le a gyulladás, azaz azóta is fáj, akkor most sem fog elzsibbadni. Viszont ha lement, akkor gond nélkül ki tudja húzni a fogad. Drukkolok!
2013. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oh, szegény. Megértelek :( Nekem ma gyökérkezelték a fogam, mert menthetetlen, de ahhoz, hogy kihúzzák röntgen kellene és azt ugye terhesen nem csinálnak. Szóval, hogy ne fájjon a terhesség alatt, inkább kiidegelték. Én négy helyre kaptam lidokaint és használt. Egyáltalán nem zsibbadt el a szád? Kicsit sem? Nekem egyszer volt ilyen, de akkor azt mondták, hogy várni kell egy picit, mert maguk a fogidegek vannak gyulladásban már. Nagyon gáz volt. Szerintem, ha hat a rubophen, utána már a lidokain is használni fog, csak most annyira gyulladtak lehetnek az idegek is, hogy egyszerűen hatástalan az érzéstelenítő. A lidokaint nekem szeretettel adta a főorvos ma, pedig rá is kérdeztem, hogy nem árt ez a babának, de azt mondta, hogy mivel helyileg hat, ezért nem. :) Szóval amiatt ne aggódj! Most már biztos, hogy rendben lesz minden! Minden jót kívánok neked! Remélem hamar megszabadulsz a fájdalomtól és boldog lesz a továbbiakban a babavárás! :) 24 hkm
2013. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen. Egyáltalán nem fáj a fogam most és tegnap sem fájt, remekül aludtam meg minden. Evés borzasztóan megy, de puhát eszem és olyat ami rágás nélkül lecsúszik. Kicsit azért elzsibbadt a szám és a fél nyelvem, de a fogamnál semmi. Ha nem fáj egyáltalán akkor lehet, hogy lement a gyulladás?
2013. okt. 24. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Terhesen nekem húztak fogat, nem vizsgálgatták különösebben. főleg ha már ránézésre lehet látni hogy menthetetlen. Egyébként ha be van gyulladva nem szokott használni az érzéstelenítő, írnak ki olyankor erős gyulladáscsökkentőt, és pár nap múlva visszahívnak. Ha nem írtak fel fájdalomcsillapítót, vegyél Advilt vagy Algoflexet, mindkettőt lehet terhesség alatt szedni és nagyon jók.
2013. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett az eredmény? Kint a fogad?
2013. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs. :-( 2 szuri volt, már sokkal jobban zsibbadt mindenem de a fogam nem. Hétfőn vissza, addig rubophen. Már felhívtam védőnőt, gyerekorvost, nőgyógyászt, hogy nem lesz e baja a babának a rubophentől, de mondták nyugodjak meg, nem lesz.
2013. okt. 25. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!