Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker magzatoknál enyhe agykamr...

Iker magzatoknál enyhe agykamratágulatot diagnosztizáltak. Mire számíthatok a várandósság további szakaszában, a születésük után?

Figyelt kérdés

Ez a 31. hét, mindkettejüknél észrevették, de azt mondják, hogy a határértéket súrolják az értékeik (az egyiküknél alulról, a másikuknál fölülről), úgyhogy ne aggódjak. Az orvosok szerint csak gyakrabban kell őket UH-on figyelni és szemmel kell tartani őket, de nincs gond.

Azoknak a tapasztalata érdekelne, akik hasonlót éltek át akár egyes, akár többes terhesség alatt.

Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 24. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a 26. héten észleltek tágulatot A ikernél, ami akkor 11,6 mm volt. B ikremnél a születésééig nem láttak ilyet, de a születése utáni UH-nál már igen, bár kisebb mértékben. A tágulatuk mindig növekedett, de mindig a felső határon mozgott. Rendszeresen járnunk kellett koponya UH-ra. A növekedés 4 hónapos korukban állt meg.

Mivel semmi egyéb kóros jel nem volt tapasztalható, egy éves korukban kimondták, hogy vsz. nem lesz már ezzel semmi gondunk, talán csak genetika... addig viszont iszonyú sokat idegeskedtünk.


Rengeteget utánaolvastam a témának, és próbáltam sorstársakat is felkutatni. Ezek alapján arra jöttem rá, hogy ikreknél gyakrabban fordul elő tágulat, és sokszor örökletes. Az volt a legrosszabb, hogy egy orvos sem merte azt mondani nyíltan, hogy semmi bajuk sem lesz. Te ne hagyd magad megijeszteni!

Ki fogják nőni a tágulatot.

Jó egészséget kívánok!

2013. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez meglehetősen megnyugtató! Köszönöm.
2013. okt. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!