Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Állandó...

5 hetes terhes vagyok. Állandó fáradtság gyötör, de nem tudom magam kipihenni?

Figyelt kérdés
Ez mitől lehet? Egész nap fáradt vagyok, nehezemre esik megmozdulni, mindenben elfáradok, pedig van egy kisfiam is. Este könnyen elalszom, de éjszaka rosszul alszom, többször felébredek, nem tudok visszaaludni, ha pedig mégis nagy hát illetve derék fájdalmakkal kelek. Első babámmal ez nem volt így. Hogyan enyhítsem?
2013. okt. 26. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, csak alvással. Az elején volt olyan nap, hogy csak pár órát tudtam fent lenni, amúgy meg egész nap aludtam, mint egy mormota. A tizenvalahányadik hét környékére elmúlik, addig meg sokat kell aludni.
2013. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de aludni sem tudok rendesen, mert fáj a hátam illetve a derekam. Reggel max 6kor már fent vagyok és fáradtnak érzem magam, de nem tudok sem feküdni sem aludni.
2013. okt. 26. 07:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nálam is így volt, és nem enyhült még alvással sem. A teától, kávétól hányingerem volt, tehát ezek is kilőve. A doki azt mondta, hogy ezt túl kell élni, hamarosan elmúlik. Az első két hónapom volt ilyen. Kitartás!
2013. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak en irtam volna a kerdest... Ugyan ezt erzem,miota kiderult,hogy babat varok. 5.20kor kelek, hiaba fekszek keson,akkor sem tudok tovabb aludni...Sajnos ezt ki kell birnunk :)

10 hkm

2013. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Sosem hallottad még hogy a kismamaák nagy %-a egész nap alaudfna a terhessség első heteiben? nyugi ez majd enyhül, most meg pihenj amennyit tudsz. Az orvosi magyarázat rá az hogy amig alszol addig a szervezeted jobban tud koncentrálni a magzat fejlődésére, mivel a te nem csinálsz semmit, igy azzal nem kell foglalkoznia ugymond a normál életfunkciókon kivül természetesen. Az első hetekben alakul ki mindene a babaának ilyenkor sok dolga van...:)
2013. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi magyarázat egész pontosan az, hogy a progeszteron magas szintje lecsapja a vércukrodat és a vérnyomásodat, emiatt vagy fáradt.

Nekem egy hét volt mormota üzemmódban, majd átváltott a szervezetem a "hééé, elég ám 4 óra alvás is!" üzemmódba. Most hajnali négykor kelek és kakukkolok hétig, amikor elkezdek készülődni a munkába.

2013. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam a 9. hétig. Akkor múlt el a hátfájás.
2014. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!