Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és nem...

Csallamalla kérdése:

7 hetes terhes vagyok és nem ismerek magamra! Teljesen kiakasztó vagyok! Veletek volt ilyen? Elmúlt? Mit csináljak magammal?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy állandóan émelygek, mindentől (szag, étel) undorom van és nem birok enni semmit. Így állandóan éhes vagyok, és nem tapasztalom hogy valamit is kívánnék. Emellett a hasam is szúródik, görcsöl de a kis magzatoknak (kettő van) szerencsére semmi bajuk. Szerencsétlen férjem két hete tapasztalja a folyamatos hisztimet (én akkor mikor hisztizek nem érzem hogy hisztizek csak utána döbbenek rá), állandó rossz kedvemet, és azt hogy semmihez nincs kedvem. Mindenki arról írt itt, hogy mennyire örül, kivirult, tele van önbizalommal a terhessége idején én meg úgy érzem magam mint akin átment egy úthenger. ( Amúgy a babáknak, terhességnek örülök, terveztük őket, féltem is őket szóval nem ilyen lelki bajaim vannak.)Női praktikákat, könyveket, tanácsokat szívesen vennék hogy mit csináljak, hogy visszajöjjön a jó kedvem és a régi, normális önmagam legyek?
2013. okt. 26. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális minden, ami Veled történik. Tudom, hogy nem túl biztató, de nálam csak szülés után pár hónappal lett jobb, amikor már a gyermekágynak is vége volt.

De már 3x kibírtuk. :)

És Neked mindjárt dupla öröm van!

Kitartás!

2013. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, kiartást:-)

Ez a terhesség egy jól kitalált "dolog":-) minden időszaknak megvannak a bàjai, a Te esetedben a hiszti plusz rosszullét!

Nekem is ez volt , szó szerint a saját agyamra mentem! A párom meg tűrte.. Most ez van, ez normális;)

Hogy mit tegyél ellene? Pihenj, sétálj sokat! Ami engem vigasztalt az hogy elmentem babaruhákat nézni:-)) akkor egy kicsit le higgadtam:-)

Jaaaa, tudom hogy még magzatok.. De sokkal jobban hangzik és neked is jobb... Hívd nyugodtan babáknak vagy piciknek:-) így szebb:-))


4 hetes kislány anyuja:-)

2013. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni :-D

Nekem a várandósság eleje tényleg maga volt a tökély. Nagyon élveztem, semmi dilim nem volt, viszont kb. a 14. hét óta vagyok elviselhetetlen. Hisztizek én is mindenen, állandóan a plafonon vagyok, de sajnos nem tehetek róla. Párom hál istennek megértő nagyon, és nem veszi fel a hülyeségeimet.. Reméltem én is, hogy elmúlik, de nem sok jóval biztatnak. :-D

20 hkm

2013. okt. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát tudom , hogy csúnyán hangzik, de túl kell élni.... mindkettőtöknek... :-)Sokan máshogy élik meg szebben, én ezt aláírom, de nekem nem volt fáklyásmenet. Állandóan rosszul voltam, félidősen akkora hasam volt, hogy szülni küldtek, a végén sehova nem mentem, mert már úgy néztem ki mint egy bazári majom, pedig nem is ikrek voltak. Minden fájt, túlhordtam stb.... Sose fogom elfelejteni 5 hetes voltam csak még, (mi 2 évet vártunk a babára, és úgy volt csak lombikkal lehet... ennek ellenére pocakban a második)úgy összevesztem a férjemmel, ordítottam toporzékoltam, olyan idegességet éreztem amit még életemben soha.... talán ott hibáztam én is, hogy volt időm ábrándozni erről az állapotról, de ezt csak keveseknek ilyen idilli... őszintén szólva nagyon nagyon nehéz, állandó rosszullétek, később a pocaktól már semmi se jó.... sav, hányinger, állandó pisilés, vizesedés, éjszaka úgy horkoltam, hogy kenterbe vertem 10 férfit :-DDD és még sorolhatnám.. Ja a másik amire készülj az a szoptatás. Ezerszer elképzeltem milyen csodás idilli, gyönyörű egy babát szoptatni, az első szoptatásnál kiharapta a bimbóm, és baromira fájt nekem mindegyik, sírva szoptattam, csak hónapok múlva lett könnyebb, ennek ellenére 2 évig szoptattam. Nem ijesztgetni akarlak, de nekem senki nem mondta, hogy ennyire fáj a szoptatás... és még egy gondolat a szülést se képzeld el sehogy, én erre is ráfaragtam.... el kell fogadni mindent úgy ahogy hozza a helyzet... kitartást, és egészséget.
2013. okt. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 8 hetes vagyok és dettó! :) kezdődött a kajaundorral, a nyámnyilasággal folytatódott, csak fekszem és jajgatok, semmi sem jó :D

El fog múlni :P


Kitartást nekünk!

2013. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia

En a 15 hetet kezdem holnap es detto ugyanez van velem is... Halistennek en nem hanytam egyszer sem, de ennyi savat a 28 ev alatt se produkalt a gyomrom, mint miota terhes vagyok... Mindenen besertodok es nagyon nehezen viselem ezt az egeszet... Ennek fejeben a parom egy makacs ember, nem erti mi van velem es ugyanazt a not koveteli vissza aki voltam, emiatt pedig mindennapossa valtak a veszekedesek, szornyu az egesz ugy ahogy van!! Kitartas!!

2013. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia,én 17 hetes vagyok :) hisztizek én is rengeteget...ok nélkül sírok :) de jól viseli a család szerencsére :) a vásárlás,neten nézelődés,mi,hogy van,mi hogy lesz...engem is órákra letud kötni...olyankor nyugiban vagyok.Az étellel én úgy vagyok,hogy mindent kívánok majd egy tányér után nem kell több mert undorodok tőle...:( hányni szerencsére egyszer sem hánytam,de émelygés volt,ott a nasi segített,de ez már kb 2 hete elmúlt.Most fáradt vagyok,de ez az eleje óta megvan...szerintem maradni is fog.Kitartást,tervezgess sokat és vigyázz magatokra nagyon.Nyugalom kell és sokat pihenni :)
2013. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna pár héttel ezelőtt. Kb. a 8-12 hét között voltam úgy, mint te. Megspékelve azzal, hogy állandóan álmos voltam vagy aludtam.


Reménysugár lehet, hogy kb. 1-2 hete abbamardt és jókat tudok enni. Annyi különbséggel, hogy a kávét és az egyik kedvenc evesemet máig nem bírom.


14 hkm

2013. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon koszonom mindenki valaszat! Alakithatnank egy klubbot :) Vettem egy " okos" konyvet azzal a felbuzdulassal, hogy en mostmar mindennel tisztaban szeretnek lenni. Igen am de pont ezekrol a dolgokrol nem irnak benne amiket ti is irtatok! Ha valakinek lesz energiaja irhatna egy konyvet ilyesmi cimmel: " egy igazi kismama naploja" best seller lenne :) Koszonom a biztatast, nektek is kitartast kivanok, akik mar tul vannak ezen az idoszakon nekik meg jo babazast!
2013. okt. 28. 10:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a bestsellerek csak a romantikus, szirupos oldaláról közelítik meg a terhességet. Pedig a valóság sokkal naturisztikusabb... Pl. én kb. 2 hete olyan vagyok, mint egy gázerőmű. Életemben ennyit nem pukiztam, mint mostanában.
2013. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!