Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell beszerezni egy baba...

Mit kell beszerezni egy baba érkezésekor?

Figyelt kérdés
Nem olyan dolgokra gondolok mint a kiságy és babakocsi,hanem apróbakra pl.:Cumi,mellszívó,pelus stb...Mit és miből mennyit érdemes bespájzolni,és végül milyen márkájut minőségűt ajánlotok?
2009. nov. 14. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Textilpelusból legalább 20-at az elején rengeteg fogy, nem győztem mosni vasalni.

Cumiból nagyon szuper a MAM 0-2 hóig,mert annyira picik a normál cumihoz.Abból elég 2 egyenlőre. 2 db Avent 120-as üveg.Pelenkából nekünk bevált a Huggies legkissebje és a Pampers legkisebbje. Egyenlőre szerintem vegyél 1-1 csomagot.Mellszívóból szupi az Avent kézi.

Ami még jó:pólya(sima hagyományos),egy pici takaró. Nálunk nagyon sok body(56os) cserélődött, de lehet hogy én voltam a béna:)

2009. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. nov. 14. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Hőmérők: szobai, víz, láz + kinti későbbre a levegőztetés miatt.

Popsitörlő, bimbóvédő, kamilla (én a cicire azt használtam).

Hajkefe, kisolló.

2009. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alkohol a köldökére,glicerin-borax,mert valószínű,hogy szájpenészes lesz a kórházba,ezekhez gézlap és vatta.Esetleg tiszta napraforgó vagy babaolaj ha nagyon száraz lenne a bőre.
2009. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez a 2 oldal sokat segített:

[link]

[link]


Az elsőben nem csak leírják, hogy mi kell, hanem azt is, hogy milyet érdemes venni.

2009. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

-Gyerekorvos ír majd receptre alkoholt és gyógyszertári hintőport a köldökcsonk kezelésre, popsikrémet és fürdetőkrémet de ezeket recept nélkül is meg lehet venni. Vannak olyan gyógyszertárak ahol ezeket nagyon jó minőségben gyártják, de pl nálunk teljesen haszontalan volt amit adtak. Ezért 2-3 hetesen áttértünk a Sudocrem popsikrémre ami állítólag a legjobb, és valóban a babám feneke sosem piros még egy kicsit se. Szintén kiváltottuk a fürdetőkrémet (ami szerintem egy rémálom) a BABE (szinezék,tartósítószer és illatmentes) fürdetőgél-re ami szerintem nagyon jó mert tényleg szép tiszta friss illatú lesz a baba és a szemébe is ha belemegy nem csípi. A BABE testápolóval használva a babád bőre mindíg nagyon szép és selmyes lesz :) A gyerek doki szerint amúgy 3 napos kortól már használhatóak, ajánlom hogy szerezd be őket!

-mellbimbókrém: Motherlove Nipple Cream. Nekem nagyon jól jött, első naptól használtam mert nem kell lemosni nincs benne olyan ami ártana a babának mert gyógynövényes. Szerintem ha nem kentem volna már a korházban akkor tuti kisebesedett volna. Mostmár nem kell de néha egy-egy igénybevett nap után még bekenem.

-ha cumit akarsz adni a babádnak akkor érdemes legalább két fajtát venni mert nem lehet tudni melyiket fogadja el, és melyik nem zavaja meg a szopásban

-cumi és cumimosó kefe! Én a DM-ben vettem, az egyik vége pici a másik nagy, a cumikat, mellszivó alkatrészeit, orrszivót stb mindent azzal mosok

-pl laktoherb tea a tejtermelés serkentésére

-Orrszívóból mindenképpen bekell szerezni a porszívóhoz csatlakoztató orrszívót is, de mi az első hetekben amikor ki akartam a maki tisztitani az úgynevezett Physiomer csecsmő orrszívót használtuk. A kézi, vagy elektromos szerintem pénzkidobás.

-Mosószerból, öblítőből sensitive-t válasszál azzal moshatod a baba ruháit, takaróit stb.

-Avent kézi mellszívó tökéletesen megfelel arra, hogy lefejj egy kicsit ha a melled nagyon megtelik és a babának annyi nemkell, vagy ha le akarsz néha fejni és elrakni. Ha azt tervezed hogy rendszeresen fejsz és lefagyasztod akkor lehet érdemes egy elektromos fajta.

-Bébiőr: hogy a baba nyuogdtan aludhasson a szobában csukott ajtóval amíg te a másik helységben zörögsz, vagy ha le kell szaladni valamiért a spejzba stb (nem tudom milyen házban laktok :) )

-Pelenka: huggies 1-es a legjobb, abból nemnagyon folyt ki semi :). Ha azt kinövi akkor próbálgatni kell melyik márkából jó nektek a 2-es mert nem teljesen egyformák, ezért bármelyiket választod először ne vegyél mega packot

-Nedves popsítörlőből és pelenkaalátétből, melltartóbetétből halmozz fel nyugodtan, ezek úgyis kelleni fognak sokáig :)

-cumisüveget és egyéb tápszeres tartozékokat kiválaszthatsz de megvenni csak akkor érdemes ha szükség lesz rá, mert amúgy csak pénzkidobás


Most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem :)

2009. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2009. nov. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!