Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányinger ellen mit javasoltok...

Hányinger ellen mit javasoltok terhesen?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok még csak, de iszonyat hányingerem van. Másodszor vagyok várandós, az előzőnél nem volt ennyire durva. Akkor is volt egy idő, mikor csak paradicsomot tudtam enni vajas kenyérrel, vagy paradicsom levest, de most szinte mindegy mit nyelek le. Olyan dolgoktól is felfordul a gyomrom, hogy pirítós kenyér, pedig egyik percben éhes vagyok, a másikban meg kihánynék mindent. És már ízekre vágyom!

2013. nov. 2. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok..

Nekem némileg csillapodni látszik a dolog,már ahhoz a borzalomhoz ami volt...

Nekem úgy vettem észre némiképpen segített nem teljesen de kicsit jobb mióta szénsavmentes lúgos vizet iszom..Bár mindenkinek más..nekem 3.terhességem..de ilyen rosszulléteim nem voltak a 2őt együttvéve sem...remélem neked is hamarosan alább hagy ez a rosszullétes időszak..

2013. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szia! én 16 hetes ig hánytam és émelyegtem aztán kaptam narancsot és nekem elmulesztotta az émelygést! sokan le hurrognak me nem jó a narancs meg savat csinál meg ilyenek de nekem segített!

mostanra se hányinger se hányás minden nap eszem e gy narancsot és tök jól be vált!19hkm

2013. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez tök egyéni. Első gyereknél csak a chips volt a befutó, a másodiknál csak a kolbász és az ecetes dolgok :) Azt mondják, a sok B-vitamin javíthat a dolgon.
2013. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom Füredi lúgos vizet, illetve B6 vitamint tanácsolt rosszullétekre.
2013. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi, hogy írtatok! Ki fogom próbálni a narancsot. Mivel lombik volt, ott mindenki mondta, hogy soksoksok fehérje, és kb az 5. hét végéig tudtam is sokféle fehérjét enni, főleg húst és túrót mindenféle formában, és ami nálam meglepő savanyított gyöngyhagyma mánia volt, vagy ubi, de inkább hagyma, amit amúgy utálok elvileg. De most ha rágondolok öklendezek. Nem bírom még a hús szagát sem, pedig változatosan kéne ennem, de hogy, ha kijön.. Javasolták még a gyömbérteát is, de eddig azt se nagyon tudtam meginni.

Várom a további ötleteket!

2013. nov. 2. 18:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem a kamillatea és a mentatea volt a befutó!
2013. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nekem a citrom meg a citromos viz segitett.mindig evés után lettem rosszul és egyik alkalommal eszembe jutott h fiatal koromban ha netán többet ittam a kelleténél és másnapos voltam egy pohár citromos viz mindig segitett és szerencsére a terhességi rosszulléten is.minde étkezés után megittam kb 1pohár vizet kb negyed citrom levével és minden rendben is volt és attól kezdve ehettem amit akartam.de ahogy szokták mondani ez egyénfüggő.minden jót
2013. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
mentolos cukorka, vagy fogmosás mentolos fogkrémmel (de a fogmosás közben még tartott a hányinger, de utána jó volt) B6 vitamin (de csak az EGIS márka a többi nem segített. nem tudom miért) hideg citromos víz, hideg kóla (pedig évente 2dl kólát ha iszok, de terhességem elején csak ez volt jó) gyömbér tea. A kajákkal pedig próbálkozni kell kinek mi marad bent. Nekem hal+saláta volt a nyerő 3 hétig szinte csak azt ettem, utána rá sem bírtam nézni. 39hkm
2013. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez a gyömbér tea nagyon bejött, ha betudsz valahol ilyet szerezni javaslom, hogy próbáld ki.

2013. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia, én lassan a 16hetet kezdem, de még mindig émelygek, és olyan savam van, hogy sokszor nem bírom ki sírás nélkül... nálam a fagyi segít.. próbáld ki hátha bejön, kitartás!!!
2013. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!