Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj hogy csak onnantól...

Az baj hogy csak onnantól kezdtem el szedni a terhes vitamint miután megtudtam gyermeket várok? Lehet valami hátránya? Sokan szednek az előtt mielőtt teherbe esnének?

Figyelt kérdés
Már nem dohányzom egy pár hónapja. Nem iszom alkoholt egyáltalán, nem drogozok. Viszonylag egészséges életmódot élek.
2013. nov. 2. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokan egyáltalán nem szednek semmit, mégis egészséges babájuk születik. Én is csak akkor kezdtem el szedni, amikor megtudtam, hogy babát várok, és akkor már bőven a 6 hetes voltam... Egészséges, szép nagy babám született :)

Úgyhogy emiatt ne aggódj!

Gratulálok, boldog babavárást!

2013. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából a folsav lenne fontos már a terhesség előtt is.

De az, hogy nem szedted, nem jelenti azt, hogy akkor biztos nem lesz egészséges.

Ne aggódj feleslegesen:) De azért ha tervezel több gyereket is, folsavat előtte is szedjél:D

2013. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban a folsav a fontos. Az idegcső záródási rendellenesség amit a tv-ben is állandóan nyomatnak, a 6. hétig alakulhat ki, mivel addig kéne rendben záródnia. Sajnos ez pont az az időszak amikor szinte még éppenhogy csak megtudtad, hogy babát vársz.
2013. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, a magzat technikailag parazitaként viselkedik. Előbb lesz neked hiánybetegséged, vagy törékeny csontod, mert kiszívja a kálciumot belőle, minthogy neki hiánya legyen bármilyen tápanyagból.

A folsav valóban olyan, hogy az anyai szervezet nem tartalmaz belőle eleget, de minden mást ki fog szedni a te szervezetedből.


Példaként édesanyámat tudom mondani: 1944-ben volt magzat, egy zsidó nő gyerekeként. Nagymamám óvóhelyen töltötte a terhességét, pocsolyából ivott, nagyrészt éhezett, ha volt étel, az krumpli volt. Nem terhesvitamin. Közben rettegett az életéért.


Anyám lassan 70 éves, köszöni szépen, teljesen egészséges, legnagyobb baja az, hogy 10 km séta után néha fáj a térde...

2013. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam.
2013. nov. 2. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam ilyesmi miatt, de az eddigi szűrővizsgálatok alapján makkegészséges, nincs nyitott gerinc, se agykoponyahiány. Azért amióta tudom, minden nap szedem a vitamint.
2013. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tény, hogy így picivel nagyobb az esélye bizonyos rendellenességeknek (nem csak idegcsőzáródási rendellenességeknek, van még néhány egyéb is, amit teherbeesés előtt elkezdett magzatvédő vitamin szedésével el lehet kerülni, pl. bizonyos szívfejlődési rendellenességek), de természetesen ez nem jelenti azt, hogy biztosan gond lesz. A többség vitamin nélkül is egészséges babát szül (de ez természetesen nem jelenti azt, hogy a vitamin felesleges lenne).

Most már úgyis mindegy, de innentől kezdve jó ha rendesen szeded a vitamint, és ha legközelebb terhességet tervezel, akkor időben kezdd el.

2013. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24 hetes kismama vagyok. Terhességem előtt nem szedtem terhesvitamint. Most sem szedek. Elevitre és társaira gondolok. Amint megtudtam, hogy pockos vagyok, szedtem a folsavat a 12. hétig, azóta pedig kálciumos pezsgőtabit iszom. A picinek az ég világon semmi baja, úgyhogy ne aggódj. Ja, és a folsavat is magamtól szedtem, miután utána olvastam, hogy az nem árt szedni, mert az orvosom semmit nem mondott, pedig rákérdeztem. Csak nyugi és nagyon boldog babavárást :)
2013. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!