Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hany hetes terhes lehetek?...

Hany hetes terhes lehetek? Kicsit sok kerdesem van, de valaszolnatok? Tanacstalan vagyok.20/L

Figyelt kérdés
Szept.14.-en jott meg utoljara a ciklusaim 29-33 naposak. 33naposnak szamoltam most,az nemvart utan csak kb 1 hettel lett pozi a tesztem,akkor kesobb fogant a baba nem fel idoben ugye? Akkor olyan 5 hetes lehetek nem? Dokihoz nem birtam menni a heten,jovoheten dolgozok es azutan heten leszek megint szabadhetes.Akkor nem keso meg menni ugye? Ja es barban dolgozok,felek h vmi baja lessz a sok fustben,ott kene hagyjam? Vagy meg nem annyira artamas a fust? Fogalmam sincs mit csinaljak,es meg egy kerdes: hany hetesen lehet orulni h mar bisztos megmarad a pici? h elmondhassam mindenkinem?

2013. nov. 3. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt ki tudod számolni: [link]
2013. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a terhességi heteket az utolsó mensi első napjától számoljuk vagyis 7 hetes 1 napos terhes vagy ha jól számolom :-) az már más kérdés hogy pontosan mikor fogant. Jó ha most mészt még nem maradtál le semmiről valószinüleg már lesz szívhang is :-) A kb.12 hétig mondják hogy nagyobb az esélye a vetélésnek, de nem szabad rosszra gondolni, csak pozitívan! :-) A munkáddal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, de nem a legjobb munkahely ebben az esetben. Boldog baba várást :-)
2013. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülés várható időpontját az utolsó menzeszed első napja alapján számolják. Amennyiben a 12. hétig az ultrahangon folyamatosan kisebbnek vagy nagyobbnak mutatkozik a baba, akkor azt módosíthatják, mert akkor az azért van, mert előbb vagy később fogant a baba. De a 12. hét után már minden genetika vagy egyéb fejlődési probléma lehet, amennyiben pici a baba.

Szóval a vérzésed időpontja alapján fognak számolni és nem abból, hogy hány naposak a ciklusaid, vagy mikor teszteltél pozitívat.

Amúgy ha nincs probléma, akkor amúgy is a 7-8. hét körül érdemes menni, mert akkor már van szívhang. Amíg szívhang nincs, addig nem mondanak semmit biztosra.

És probléma akár utána is lehet. Ezt sajnos nem lehet tudni.

Amúgy amikor én lettem terhes a fiammal, akkor már amikor pozitívat teszteltem, akkor a nagyon szűk családi kör tudta, férjem és a szüleink. Amikor pedig orvos is megerősítette a tényt, akkor meg már a tágabb család is.

De amúgy ha egy baba sajnos elmegy, akkor teljesen mindegy, hogy ki tudja vagy ki sem, az akkor is el fog menni.

2013. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Ha rámész a www.felicitas.hu oldalra, megnézheted online a várandós mamák tanácsadóját, én ezt könyvben kaptam (csomagban) a védőnőtől, amikor a 12 hetes uh után jelentkeztem nála.Majd te is biztosan meg fogod kapni.Nagyon sok infó van benne a terhességről!van benne táblázat, ami alapján meg tudod nézni, hogy mikor fog születni a pici!A munkáddal kapcsolatban: én úgy tudom, hogy tilos a dohányzás a zárt terekben!vagy ez a bárokra nem vonatkozik? Ha hivatalosan ott sem lehet bagózni, akkor névtelenül jelentsd fel őket az ill. hatóságnál, aztán majd lesz valami
2013. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!