Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha a bőrgyógyás...

Mit csináljak, ha a bőrgyógyász olyan kenőcsöt írt fel, amit terhesek nem használhatnak a tájékoztató szerint? 26hkm

Figyelt kérdés
Ma a bőrgyógyász felírt egy olyan kenőcsöt, amit a mellékelt tájékoztató szerint terhesek nem alkalmazhatnak. Az oda van még írva, hogy mielőtt bármit elkezd használni beszélje meg kezelőorvosával stb. Most nem tudom mit csináljak. Menjek vissza és kérdezzek rá, vagy kezdjem el használni. Tudta, hogy terhes vagyok. Ti mit csinálnátok?

2013. nov. 4. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha mondtad neki, hogy terhes vagy (és normálisnak tűnt a doki amúgy), akkor használnám.


Én is sok mindent használtam, mindig tudták, melyik trimeszterben mit lehet, és hogy mennyire szívódik fel pl. egy krém hatóanyaga a babához, stb.

2013. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én vissza mennék és rákérdeznék Nála.Szerintem semmiképp ne használd,mert baj is lehet belőle.Majd mond rá valamit,h most használhatod-e vagy nem,de lehet inkább mást fog felírni helyette.
2013. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Normális volt, rá is kérdezett hányadik héten vagyok. Szóval szerintem mérlegelte, hogy mit ír fel.
2013. nov. 4. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azert csak kellene beszelni vele. Ha nem is mensz el megint, telefonon hivd fel es mond meg neki, hogy a betegtalyekoztatoban irja, hogy nem ajanlott terhesseg alatt es o majd megmondja mit tegyel.
2013. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kell, mennyire fontos, sürgős. Nekem egy foltban gombásodás jelent meg a hasam oldalán, kaptam rá krémet, aminek a tájékozatója szerint csak fokozott óvatossággal használható terhesség alatt. Úgy döntöttem, hogy nem használom. Majd ha megszületett, 1 hónapot kellett várnom csak, nem fáj, nem viszket meg semmi, csak ott van és nem kellene ott lennie, ennyi. Nekem nem érte meg a kockázatot, pont ugyanolyan jól be fogom kenni szülés után is. Ha neked nem ilyen apróságról van szó, hanem komolyabb a probléma, akkor esetleg kérdezz rá megint, hogy biztos-e, ha bizonytalan vagy.
2013. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,

a szoptatásra ugyanazok a szabályok érvényesek a szerek 98%-ban mint amik terhesség alatt. Ha hosszabb ideig tervezel szoptatni, akkor érdemes azért valami alternatívát keresned.

2013. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, tudom. Egyelőre azonban a nagyon régóta várt babánk biztonságos megszületésééig jutottam gondolatban. Utána majd újratervezem a kezelését a problémának, és meggondoljuk, mit lehet és mit nem, kitalálunk valamit. Csak már láthassam, hogy megszületett, jól van, és tényleg nem álmodom. :)
2013. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen kenőcs?

Egyébként véleményem szerint az orvos mérlegelt, és azután adta azt, amit.

Egy csomó gyógyszerre ráírják, hogy ne használja a terhesség alatt azért, mert terheseken nem végeznek gyógyszervizsgálatokat.

De mégis van egy csomó gyógyszerrel tapasztalata az orvosoknak.

2013. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bactroban kenőcsöt írta fel.
2013. nov. 4. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

""4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás


Terhesség és szoptatás alatt alkalmazása nem javallt, kivéve, ha az orvos feltétlenül indokoltnak tartja.


Terhesség:

Megfelelő humán vizsgálati eredmények nem állnak rendelkezésre.

Állatkísérletekben azonban nem észleltek káros hatást a terhességre vagy a magzat fejlődésére.

A Bactroban csak abban az esetben alkalmazható terhesség ideje alatt, ha a kezelés során várható előnyök meghaladják annak lehetséges kockázatát."


A gyógyszer orvosi előiratából.


Szerintem nincs is olyan gyógyszer, aminek a betegtájékoztatójában azt írják, hogy "terhesség során nyugodtan alkalmazható".

Pont azért, mert terheseken nem végeznek gyógyszervizsgálatot.


Ha nem vagy nyugodt, hívd fel az orvost, és kérdezz rá.

2013. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!