Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen 4 naposan van...

5 hetesen 4 naposan van értelme elmenni orvoshoz? Mit fog látni?

Figyelt kérdés
Idén volt 2 vetélésem már 2 éve várunk a babára és nem bírok várni elakarok menni csak hogy megnyugodjak igen minden rendben van!Vagy várjak jövő hétig amig a 7-ik hétbe lépek?Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 16. 07:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 8 hetesen mentem először, amikor kimaradt 2* a mensim.Igazából ilyen fiatal terhességnél még csak a petezsákot látja,szívműködés még nincs.

Nekem a környezetemben mindenki a 8. hetet tanácsolta, mivel ilyenkor már van szívműködés, és egy esetleges vizsgálatnak kevesebb a kockázata.

Én is nagyon paráztam, de amikor első vizsgálatra mutatta a doki hogy pulzál a kicsi szíve, tudtam hogy most már semmi baj nem lesz.

Vigyázz magadra!Biztosan nem lesz semmi baj!

35 hetes kismama

2009. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En az elso babammal 5 hetesen es 6 naposan voltam (mivel biztosan tudtam, hogy mikor van peteeres, ezert tuti volt a terhessegi korom). Akkor mar pulzalt a szive, tehat megerte.

DE!

Kesobb mentem volna, csak a doki nem tudott kesobbi idopontot adni ket heten belul, ezert mondta, hogy OK, akkor probaljuk meg, de az uh elott tiz percig keszitgetett fel arra, hogy valoszinuleg meg nem lesz szivmukodes, ne essek panikba, mert az esetek donto tobbsegeben csak a betoltott hat hetes kor utan fog kialakulni. Azt is hozzatette, hogy ha nincs szivmukodes, akkor meg nem fog gratulalni, egy olyan papirt ad majd ki, hogy a mehen belul x meretu y formaju petezsak lathato, de olyat, hogy elo embrio van csak a szivmukodes beindulasa utan ir le.

Szoval tenyleg neked kell eldontened, hogy mi a jobb: elmesz, de viszonylag nagy esely van ra, hogy meg nem lesz szivmukodes es visszarendel a doki egy-ket hettel kesobbre, vagy eleve varsz meg egy hetecsket (szerintem ugyanakkora bizonytalansagban leszel a kovetkezo uh idopontjaig es ugyanugy fogsz izgulni, hogy lesz-e mar akkor pulzalas, mintha most nem is mennel).

Szerintem ha mar egy hetet varnal, akkor szinte mar biztosan latnatok pulzalast is, nem maradnal "bizonyitott bizonytalansagban".

Teljesen megertem a turelmetlenkedesed, de teny, hogy masodik babaval, akit most varok mar en is kesobb mentem, akkor mar kevesbe voltam turelmetlen es mar nem csak petezsak, meg pulzalas volt, hanem konkret babaforma.

2009. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor várok mert azt én sem akarom hogy azért idegeskedjek hogy jaj lesz e szívhang 2 mulva vagy nem !Lenne egy nagyon fontos kérdésem hozzátok kiszámolva az utólsó menszi napjától vagyok 5 hetes 4 napos!Okt.22-én volt ovum akkor is voltam együtt a párommal a kalkulátor szerint is 22-én fogant meg!Igen ám de én voltam mellkas röntgenen 27-én szerintetek ártottam?Vagy akkor besem ágyazódott volna?Előre is köszönöm!
2009. nov. 16. 07:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyik kalkulátor szerint 5 hét 5 naposan 8 mm-s petezsákban kb. 3 mm-es a bébid.
2009. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo vagyok. Nem vagyok orvos, hulyeseget nem akarok mondani, de ha tenyleg 22-en fogant, akkor 27-en meg a meh fele tartott, vagy eppen akkor kezdodott a beagyazodas (elvileg 5-7 nap), nem hiszem, hogy akkor komoly kart tudott benne okozni az a rontgen. Szerintem inkabb a beagyazodas, az elmaradt mensi utan kell kerulni, amikor a nagyon-nagyon fontos genetikai fejlodes megkezdodik.
2009. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 5 hetesen 4 naposan mentem el az orvosomhoz,mert a teszt pozitív lett,én meg kicsit lebetegedtem(nátha,köhögés),és szerettem volna tudni mi a helyzet. Nagy meglepetésemre meghallgattatta velem a szívhangot,és már 5mm-es volt a babám! Alig hittem el! Igazából,csak a következő alkalommal 4 hét múlva nyugodtam meg,hogy minden rendben volt! De nagyon jó volt a legelején hallani a szívét :)
2009. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó akkor te lehet hogy nem is 5 hetes 4 napos voltál hogy már volt szívhang?Vagy mivel magyarázta ezt az orvos?
2009. nov. 16. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 5-6.hét környékén voltam. Azt mondta az orvos, hogy menjek nyugodtan, így hamarabb kizárható, hogy nem vagyok méhen kívüli terhes. Kicsit meg is nyugodtam, utána pedig 9.héten voltam újra, akkor már látható volt a szívhang.

Utolsó válaszoló: kizártnak tartom, hogy a szívhang 5-6 hetesen hallható legyen, max. látható.

2009. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 10.26-os vagyok! A terhességi koromat az utolsó menstruáció napjától számoljuk,és aszerint 5 hetes 4 napos voltam. Azóta két ultrahangon voltam,mindig kb. 4-5 nappal idősebb volt az adatok alapján számított kor,de ezt nem vették figyelembe pl.a vizsgálatok időpontjának,szülés idejének meghatározásakor. Most 15 hetes vagyok.

Én valóban láttam és hallottam legelső alkalommal a babám szívét!!!

Az orvos nem magyarázta semmivel,5-6 hét közöttire becsülte,nem tudta pontosan megállapítani az adatok alapján. Csak örült velünk,mert a családunk régi kedves ismerőse.

2009. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. nov. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!