Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van kinek szintén igy van...

Van kinek szintén igy van hogy használt a babakocsi a többi minden új?

Figyelt kérdés

Kicsit lelkiismerem miatt kérdezem.Mert mivel a babakocsi a legdrágább, és mivel 40 ért olyat kaptam volna mint amit most vettem 8 ért, igy megvettem kimostam gépben, a huzatot, és kész. Ami tetszett ój az 140 be volt, és az már drága. ugyan ilyen kocsiért meg nem akartam 40 et adni.

de most küzdök a lekiismeretemmel, mert úgy is elmegy az a pénz máshová sajnos vigyázni kell hogy ne foljon ki az ember kezéből, én mégis a babakocsin spórlok?????milyen anya leszek én??


a többi mindene új neki, bár ruhákat is kaptunk ami használt, de főleg új van neki. még nem született meg.


2009. nov. 16. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez miatt aztán egyáltalán nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen. Meg akár amiatt se, ha a többi mindene is "használt".

A babakocsi nekünk is használt. De gondolj bele, lehet, hogy megveszed 140ezerért, aztán a gyerek meg majd két percet nem lesz hajlandó benne feküdni. Megéri? Nem valószínű. Mi tudtunk volna újat venni (igaz mondjuk én akkor sem vettem volna ilyen drágát), de feleslegesnek tartom, ettől még nem leszünk rosszabb anyák szerintem. A mai világban már meg kell nézni, mire költ az ember, főleg feleslegesen. Az én kisfiam is viselni fogja az unokatesóktól kapott ruhákat és nem hiszem, hogy ettől kevesebb lenne, mint egy olyan gyerek, aki vadi újban van.

2009. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyes vagy. 1 percig se legyel lelkiismeretfurdalásod. Én pl csak a legszükségesebbekből vennék újat. (cumisüveg stb)
2009. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik a jó anyaság! Mi is használt babakocsit kaptunk kölcsön (én még 8ezret sem adtam érte), sőt a kiságyat is örököltük és még egy csomó babaruhát! És jó anya vagyok, de hülyének tartom azokat akiket a gyártók be tudnak palizni 200e ft-os babkocsira és félmilliós szobabútorra:) "Sznob" vagy nem rossz anya ha komolyan gondolod hogy a jó anyaság egyenesen arányos a ráköltött pénzzel:) Szándékosan tettem idézőjelbe, nem sértegetni akarlak, csak felnyitni a szemed!!!!
2009. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Szia!

Most ez komoly?


Én pl. mindent használtan vettem ismerősöktől, pár ezer forintért.

Babaágy, babakocsi ingyen volt ismerőstől, alig használt.


Szerinted a gyermekem emiatt furcsán néz rám, vagy ő érzi hogy nem új??????

Lehet, hogy majd kővel is megdobál, csak legyen nagyobb!!!

Hát.....

Még ilyet!

2009. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ne viccelj!Azon spórolsz, amin tudsz! Hogy megnyugodj, nekünk szinte minden ruhánk kapott-vagy kölcsön, az ágya is használt, babakocsik, még játékok is.Azért vettünk mi is dolgokat persze,de majd rájössz, mitől érzed magad jó anyának:)Egyébként meg nem tartom jó ötletnek, hoyy egy picurka kis emberi lény a kezdetektől a drága, mindig új holmik között nőjön fel, nem is egészséges dolog.Meg kell tanulni neked is, hogy nem csak az a jó és praktikus ami a legdrágább és legmodernebb. Gondolj bele, kapsz valami kis ruhát-játékot, bármit,amit mondjuk már 10 évvel ezelőtt is használtak, és mégis JÓ és SZÉP állapotban van, lehet hogy büszke is leszel rá. Én minden cuccot szívesen fogadtam, mert azt mondom nem kell egy csecsemőt divatoztatni, úgyis kinövi. Megvenni a sokezres ruhákat, és lehet egyszer sem adod rá. Kétségeid pedig ne leygenek magaddal szemben.Ha szorongsz már most, azt a baba is észreveszi. Csak pozitívan! :)
2009. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mikor megvettem nem éreztem ilyet.Most meg mivel már eljön az én időm is és anyuka leszek mindjárt ilyenek jöttek rám. ilyen gondolatok. olvastam itt, hogy voltak akik azt irták ők ugyan bele nem tennék a babát ,használt kocsiba.legalább a kiságy a hordozú és a babakocsi legyen új.na itt kezdődtek ezek az érzéseim. Bár megtudnánk venni az ujat,de nemakartam kidobni pénzt mivel itt van a 8 ezres.
2009. nov. 16. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi csak gyerekágyból vettünk újat, de azt is csak azért, mert a Bippa-nál találtunk olcsón olyat, amilyet a vaterán kinéztünk (kb 5 ezer volt a különbség). nekem amiatt lenne lelkiismeret-furdalásom, ha egy csomó új ruhát vennék neki,(eddig annyit kaptunk már, hogy azt sem fogja elhordani, nem is vettem még egy újat sem) amit vagy hord, vagy nem és ezért nem lenne pénzem normális légzésfigyelőre vagy más olyan dologra, amiből minőségi kell, mert fontos, hogy az legyen.

Mi kinéztünk egy babakocsit, de 100 ezret nem tudtunk volna adni érte (nem is akartunk)viszont használtan találtunk kevesebb, mint a feléért jó állapotban lévőt. Inkább egy minőségi használt, mint egy rossz minőségű új.

2009. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De szerintem a legtöbb anyuka azt írta,hogy beletenné a babát csak egy plédet is rakna alá.Ja és a kérdés az úgy volt,hogy ha nem lehet kimosni a babakocsit akkor beletennék-e.Szerinted,hány kismama vesz használt babakocsit?Mondjuk én újat vettem mert már 2 babát szerettünk volna és úgy voltam vele,hogy ki is fogjuk használni.És így is lett:)
2009. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nagy próbléma.

De el tudnám viselni ha cserélhetnék veled. Nekem még semmim nincs a kicsinek, nem is tudom miből fogom megvenni neki a dolgokat (lakástörlesztő). Egy ismerösöm van aki FKF-nél dolgozik és tegnap talált kidobva egy szatyorba babaruhákat,tisztán,foltmentesen,vasalva és elhozta nekem. Hát én ennek nagyon örültem,kimostam és elraktam. Ki is dobhatnám és nem lenne egy ruhája sem. Attól lennék jobb anya???

2009. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt.Nekem új kocsim van de csak azért mert a nővérem Olaszországban él és ő megvette.Szerencsés vagyok mert még a használt is gondot okozott volna anyagilag.Csak anyagilag.A használt kocsinak sincs semmi baja,abban is csak 1 pici baba volt nem hiszem,hogy az probléma lenne.Én nem leszek jobb anya mint te mert új kocsiban tolom a gyereket!Boldog babavárást!
2009. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!