Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ci:2000, Férfi ökölnyi uterus....

Ci:2000, Férfi ökölnyi uterus. Ez van a 12. heti leletemen. Ez jó? Mit jelent pontosan? Ultrahangra holnap megyek. Valamint a rákszűrésem P2 HPV, LSIL azt mondta a doki, semmi komoly, szülés után 6 héttel kell majd kezelni.

Figyelt kérdés
Ha nem komoly, akkor miért kell kezelni? Mi ez? Ma csak a rákszűrés eredményéért voltam az sztkban,de meg is vizsgált a doki. Holnap megyek előszőr magándokihoz.
2008. júl. 9. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az uterus méh-et jelent; nálam abban az időben lúdtojásnyi uterust írtak a leletre - magyarul nagyobb a méhed a baba miatt.

A Ci és a szám a méhszáj/méhnyak állapotát jelzi, ezt mindig számmal jelölik! A Te esetedben a 2000 azt jelenti, hogy a külső, belső méhszáj teljesen zárt, viszont a méhnyak megrövidült! Mivel még csak a 12. hétben vagy, nem mondhatnám, hogy ez az eredmény jó, de attól még nem kell megijedned! Az orvos nem mondott, vagy tanácsolt Neked semmit? Én most már 34 hetes terhes vagyok, nekem a 24. héten lett 2000-es a méhszáj (addig 3000 volt, ami a "jó/normál" eredmény), akkor az orvosom szigorú fekvésre/pihenésre intett, semmi megterhelő munka, semmi séta vagy ácsorgás, plusz írt fel gyógyszereket. Erre mindenképp figyelj oda!

Ami a rákszűrésedet illeti, ahhoz nem igen tudok hozzászólni. Csak annyit tudok, hogy a P2 normális lelet, azzal nincs semmi baj! Viszont mellette a HPV...így nem tudom. Megnéztem most a neten az LSIL-t, azt írja, hogy enyhe fokú hámsejt eltérés. Kérdezz rá holnap az orvosodra!

Vigyázz magadra és ne izgulj!

2008. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

"3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj". Remélem tudtam segíteni

2008. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azon ne aggódj, hogy a 2000 az értéked, mert nekem is a kezdetektől ennyi volt, a doki még azt sem mondta, hogy pihennem kéne. A 25. héttől 2100, még erre sem mondott semmit, most vagyok a 34. hétben és még mindig ugyanaz az érték. Ugyanúgy tevékenykedek mint eddig.
2008. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!