Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon úgy néz ki, hogy...

Nagyon úgy néz ki, hogy szülés utáni depresszióba estem.8 napos a babám, de nem tudok mit kezdeni az új helyzettel. Hogy oldjam meg? Nehéz szülés volt, farcsontom is eltört, ezért komoly fájdalmaim is vannak.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen viselem a bezártságot, kiszolgáltatottságot, a tehetetlenséget. Hogy nem tudom úgy csinálni a dolgokat ahogy annak előtte. Terhesség alatt is pörögtem mindig ezerrel, most meg "ide vagyok szögelve". A szoptatás sem megy, kevés a tejem, gondok vannak. Sebes a mellem, fizikailag is nagyon rosszul vagyok.
2009. jún. 14. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj minél többet pihenni. Most ne foglalkozz semmivel,csak a babával. A házimunka ráér.Nincs segítséged,aki megfőzne meg ilyenek,legalább az első 1-3 hétben.Nálunk néha most is szalad a lakás, de nem érdekel. 4 hós a kisfiam
2009. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugi...a bezártságra jó gyógymód a séta ilyen jó időbe simán kiviheted és neked is jobb...szoptatás,,igyál laktoherb teát attól beindul de sokat igyál....ha mégse...na és..van tápszer...más is felnőtt azon...semmivel nem rosszabb mint az anyatej..és ugyanugy kötödni fog hozzád mintha szopiztatnál...nekem is abba kellet hagynia szopit 1 hósan mert gerinc mütétem volt..nekem amiatt volt iszonyat nagy fájdalmam...na mindegy lényeg kis séta jó levegő és megnyugszol a szopin meg negörcsölj irass fel tápszert ha mégse indulna be ...
2009. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Én is hasonló cipőben járok. A babám két és fél hetes. Én is állandó "mozgásban " voltam,még a szülés napján is kismama jógán voltam. Most megőrülök a bezártságtól. Sírdogálok a páromnak, aki nagyon jól viseli. Szinte minden nap 2x leviszem ide a lakótelepre sétálni, és már alig várom, hogy mehessünk baba klubba, jógára, babaúszásra.Nekem is mindenki azt tanácsolja, hogy kitartás, az eleje ilyen nehéz, aztán jobb lesz.

Mondjuk szerencsére nekem fájdalmaim nincsenek.

Budapesti vagy?

2009. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted! Én is ugyan így éreztem magam.Nekem az segített, hogy mindig néztem, hogy alszik.Az első 1 hónap a legnehezebb(persze mindig lesz vmi. új amit meg kell oldani). Szerintem ebben a jó időben nyugodtan leviheted sétálni a babát. Menjetek játszótérre, ott sok a kismama, Te jót tudsz beszélgetni velük, tudnak segíteni, a babód pedig alszik egy jót a levegőn. Ne szégyelld az érzéseidet, nyugodtan beszélj róla másoknak, sokan éreznek(éreztek) hasonlóan.
2009. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Még alig telt el néhány nap,ne aggódj ez az állapot eltarthat még 1-2 hétig,ha azon túl is megmarad,akkor fordulj csak szakemberhez!Pontosan így voltam én is,sajnos a babámmal kapcsolatban is negatív gondolataim voltak,nagyon szégyelltem magam.Aztán a párommal kettesben elmentünk eleinte 10-20 percre sétálgatni,majd fokozatosan növeltük az időtartamot.Kisfiunkra a nagyi vigyázott,mi pedig nagybevásároltunk,nézelődtünk....Esküszöm ez segített!

Kicsit távol lenni a babától,kiszakadni a megszokott környezetből.Kaptam egy-két új ruhát,de nem is ezen volt a lényeg...Jött valami ÚJ és ennek örültem.Furcsa volt,mert mindeközben folyamatosan a kicsimre gondoltam,de muszáj volt megtennem,különben rosszabbra fordult volna a helyzet.

Szintén nem tudtam ciciztetni,de Ti még az elején vagytok,így ezt is tanulnia kell a babádnak és Neked is.Ne szomorkodj,bár tapasztalatból tudom,hogy mit érzel és nehéz nem annak lenni...de mégis!

Remélem hamarosan jobban leszel,pocsék állapot így lenni,de HIDD EL,tényleg szépen lassan elmúlik és végre ismét önmagad leszel,olyan mint korábban!

Hívj barátokat,barátnőket a "régi" időkből,beszélgessetek,csavarogjatok egyet!

FEL A FEJJEL,NEM LESZ SEMMI BAJ!Drukkolok,komolyan!

2009. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A BÍZTATÓ SZAVAKAT LÁNYOK! :)Remélem rendbejövünk. Igen, sokat segítene, ha a tejecske beindulna és látnám, hogy a baba gyarapszik. Nehezen viselem a sok ülést, a mozgáshiányt, de hát törött csontokkal elég nehéz bármit is tenni, pláne a 3. emeletről. És még néhány nap kell mire kivihetem, de kitartunk. :)

Csak a gyönyörű kisfiam tartja bennem a lelket. :)

De ígérem nem adom fel. :)Budapesti vagyok igen. :)

Nagyon boldog babázást. :)

2009. jún. 14. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, bár nem vagyok ebben a helyzetben. Igaz én is érzem néha, hogy nehéz és hogy ki vagyok merülve teljesen, de ha a kisfiamra nézek..... boldog vagyok!

Amúgy nekem sincs elég tejem. Én 2 hetes kora óta pótolok neki, mert sokat vesztett a születési súlyából. Most nagyon szépen gyarapszik. Sajna több a táp, mint a tej, de az a legfontosabb, hogy a kisfiam szépen növöget!

Én is próbálkozom a tejserkentéssel. Iszok teát (Laktoherb), és néha csinálok egy-egy homeopátiás kúrát. Ezt a gyógyszertárban lehet venni 500 Ft körül van az ára. 5 nap a kúra: 1.nap 5x5 bogyó, 2.nap 3x5, 3.nap 3x5, 4.nap 2x5, 5.nap 1x5. El kell szopogatni. És még az íze sem rossz! Próbáld ki, hátha neked segít. De ne idd addig a teát, mert a kettő együtt ellenkező hatást okoz! Amúgy a neve: Utrica Urens 5CH.

És ami nagyon fontos a tej miatt az a nyugalom!!! Próbálj tényleg kikapcsolódni. Ha van rá lehetőség, akkor bízd a babát valakire. Nem kell órákra. Hidd el, pár perc is sokat jelenhet neked, mondjuk elmész sétálni. De én nagyon szeretek amúgy a kisfiammal csavarogni. Így én is kikapcsolódom és ő is szereti!

Minden jót és kitartás!

2009. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!