Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S, Vannak Angliában...

S. O. S, Vannak Angliában szült vagy terhes anyukák?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztem ki ide páromhoz és kiderült hogy terhes vagyok :) Nagyon izgatottak vagyunk,örülünk,de az egészet beárnyékolja,hogy semmit sem tudunk mi hogyan működik itt kint. Hallottam hogy a 12.hétig szóba sem állnak velem,ez tényleg így van? Uh is csak a 12. és a 20. hétben van? Vérvételek? AFP,Down szűrés? Cukorterhelés? Ezek vannak itt egyáltalán? Ha fogadok orvos az tényleg milliós kiadás nekünk? Védőnő van itt is? Támogatások? Nem is írok több kérdést,minden érdekelne ami terhességgel,szüléssel kapcsolatos,mert nagyon nem tudunk semmit :( Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket :)
2013. nov. 11. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon en se tudok neked mit mondani,en is csak ma megyek az elso vizsgalatomra, 5 hetes vagyok.Kezdetnek jelentkezz be a Gp-hez( hazi orvos) es kerj egy idopontot az elso vizsgalatra.Ne aggodj,semmivel sem rosszabb az ellatas,mint otthon,csak itt kicsit termeszetesebb dolognak veszik a terhesseget.

A fogadott orvosnal egy vizsgalat £200 korul van,szoval nem olcso,en azt csak veszhelyzetben vennem igenybe.

Itt szulesznok vannak,orvos csak akkor lat,ha valami gond van.

A tamogatas sok dologtol fugg,van e munkad mennyi az osszes beveteletek stb

2013. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha dolgozol jelenleg, fogsz kapni maternity-t, de a szülès kiírt időpontja előtt 11 hètig maradnod kell dolgozni.

Segèlyekre nem tudom mennyire leszel jogosult, szerintem ha nem dolgozol csak a child benefit-et tudod megigènyelni szülès utàn, ami 20 font hetente.

Ha nem dolgozol jelenleg, a terhessèg alatt ne szàmíts semmi juttatàsra.

Ha màr van GP-d (hàziorvos), bemèsz a rendelőbe , mondod terhes vagy ès kèrsz egy application form-ot a recepción. Azt ki kell tölteni, visszaadni majd kapsz időpontot a 8. hèt körül a midwife-hoz.

Èn a 10. hètre kaptam.

Ott megjelensz, vèrt vesznek, kikèrdeznek a csalàdi múltról stb... Ezutàn levelet kapsz a 12. heti uh-ra, az adott kórhàzban lesz, ott is vèrvèteles down-szűrès, de megkèrdezik akarod-e.

Ezutàn vissza kell menni az eredmènyekkel a midwife-hoz, meghallgatjàtok a pici szívèt is :-)

Ezutàn jön a 20. heti uh. Az nekem nem volt jó èlmèny, nagyon alapos volt a csaj... azóta csak a midwife làtott 2X, a 24. ès 28. hèten. A 28-ikon volt vèrvètel. Cukorterhelèst csak annak csinàlnak akinek rizikója van vagy nem stimmel a vèreredmèny.

Most a 29-et töltöm , abbahagytam a munkàt ès szabin vagyok majd maternity jön. Màr nem lesz több uh :-( mèg nem tudom megyek -e fizetősre. Csak annak csinàlnak a 20. heti utàn akinek valami nem stimmel.

2013. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noisy23 ***** válasza:

szia. en itt lettem terhes Londonban de en sem tudtam semmirol,csakugy,mint te. en a 37.hetben vagyok. itt csak 2 uh van normal esetben, a 20. heti az utcso, azutan mar csak akkor csinalnak,ha a midwife okot lat ra. a midwife megfelel a vedononek sztem,en legalabbis igy erzem.itt senki nem nez rad ott lent,csak vervetel neha, vernyomasmeres, kerdezgetnek a hogyleted felol.AFP itt nincs! azzal mar csak otthon szivatjak a nepet. vervetelek valtozo idoben vannak, a down-kor szures is verveteles abban a korhazban amelyiket valasztod,h hol szeretnel majd szulni. en cukorterhelesrol eddig nem hallottam itt,bar lehet h azert mert ram nem volatkozik a vercsoportom miatt. Viszont amit nem ertek az az, h itt huvelyi vizsgalatot nem csinalnak hacsak nem verzel v vmi ilyesmi.ertem ez alatt h nem nezik meg h pl. a mehszaj nyitva van-e, mennyi a magzatviz, hogy fekszik a baba, a placenta hol tapad...ez nem erdekli oket,gondolom majd a szules napjan megmondjak. en a 20.het ota nem tudok semmit a babamrol-mekkora,hogy fekszik,hany gramm lehet...:(

a tamogatasokrol nem tudok nyilatkozni sajna mert en sem dolgoztam eppen amikor terhes lettem es azota sem.semmilyen tamogatast nem kaptam csak a Bounty csomagot,ami minden terhes nonek jar,benne vannak hasznos infok a terhessegrol,ingyenes mintak. de a midwife-tol mindent megkerdezhetsz,azert (is) van,h feleljen a kerdeseidre es eligazitson.

2013. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!