Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál figyelembe...

Névválasztásnál figyelembe vetted, hogy a születése napja ne legyen közel a névnapjához?

Figyelt kérdés
Nekem az a név tetszik, ami pár nappal a kiírt nap előtt van.
2013. nov. 11. 14:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

én utáltam gyerekkoromban, hogy a név- és szülinapom nagyon közel esett a karácsonyhoz, ezért mindig minden rokontól kaptam 1 ajándékot, amikor eljöttek karácsonyozni, mondván, hogy akkor most le van tudva egy kalap alatt minden, míg mindenki másnak a családban ez valóban 3 külön ünnep volt, 3 köszöntés, 3 ajándék stb...

ezért nekem igenis számított, hogy legalább néhány hét legyen az ünnapeik köztük (a fiam februári, a névnapja májusban van. A lányom szeptemberi, a névnapját júniusban tartjuk).

2013. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
Most komolyan ennyire fontos az, hogy mennyi ajándékot kap az ember? Ez a lényeg? Nekem a névnapom és a születésnapom között egy nap van, de sose voltam felháborodva, hogy egy ajándékot kaptam, nem hiszem, hogy ez annyira fontos lenne, a gyereknek úgyis megadja az ember, amit tud, teljesen mindegy, milyen jogcímen.
2013. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Milyen ajándékot szoktatok névnapra kapni? Mi max egy csokit, bonbont, anyukam most egy olyan tollat vett, amin az én nevem van :) szóval nem esünk tulzásokba. Nem zavarna, ha ugyanakkor, vagy közel lenne a pici születésnapja és névnapja. Örülnék, ha a párommal kiegyeznénk végre egy névben.
2013. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi figyelembe vettük. Eleve karácsony környékén születtünk, olyan nevet választottunk ami augusztusban van. Szerencsére pont augusztusi az egyik olyan név, ami amúgy is tetszett mindkettőnknek.


De ha lett volna abszolút favorit név ötletünk, akkor is az lett volna ha nagyon közel esik a szülinaphoz.

2013. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, a nevek már jóval előbb megvoltak, mint Ő. A névnap nálunk amúgy sem egy olyan extra nagy ünnep...
2013. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a lányommal április 16-ra voltam kiírva....A név,amit választottunk,a Noémi,de ez már rég megvolt,április 22-én van.....Túl hordtam egy héttel,a doki a névnapján indította a szülést:)Szerintem ez annyira nem számít,ha nagyobb korában zavarni fogja,majd mutogatunk a nőgyógyászomra,hogy ő tehet róla:D
2013. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!