Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 150-es vérnyomás. Milyen...

150-es vérnyomás. Milyen vérnyomáscsökkentőt vehetek be? Eddig teljesen jó volt.

Figyelt kérdés
Ma éreztem,hogy szédülők,Megmértük és 150 volt a vérnyomásom.Homeós bogyót tudtok ajánlani?35 km
2009. nov. 17. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A magas vérnyomás terhesen nagyon komoly dolog, öregbíti a méhlepényt, ami a baba kárára lesz! Szóval ne szórakozz a homeopátiával, hanem keresd fel az orvosod és ő majd gyógyszerrel beállítja a vérnyomásodat. Terhesek és szoptatós anyukák szedhetik pl a dopegyt nevű vérnyomáscsökkentőt, én is ezt szedem annak ellenére hogy a "szelíd" gyógymódok pártolója vagyok egyébként!
2009. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy orvoshoz azonnal!

[link]

2009. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Irány a doki,ez komoly dolog babásan!nekem már előtte is magas volt,mikor elkezdtük a "gyártást"átállítottak dopegytre.lehet kpsz majd 24 órás mérőt 1 napig.
2009. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem is magas,de nekem a dokim a corinfart írta fel,abból is napi 3X1-et.utána néztem és azt nem is szedhetik terhesek.várok vele jövő hétig és akkor megkérdem hogy szedhetem-e.addig nem veszem be.30 hetes kismama.
2009. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Terhességi toxémia is okozhatja, az pedig nagyon nem játék. Menj orvoshoz még ma, majd ők megmondják, hogy mi a teendő. Tünetek:

[link]

2009. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
14:00ásnak: az orvos a kockázatok mérlegelése után adhatja a gyógyszert kismamáknak is. Nálad ez történt és az orvos épp ezért írta fel, vagyis nagyobb baj alakulhat ki, ha nem viszik lejjebb a vérnyomásod, mint azok az esetleges hatások a magzatra, amire egyébként is kicsi az esély. Én a helyedben bevenném és nem bírálnám felül az orvost....
2009. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Dopegyt-et fognak adni, és tényleg nem vicc nekem végig magas volt,még kórházban is voltam 32 hetesen mert nagyon félt a dokim a toxémiától ill. hogy jóval előbb jön a baba.Sajna az egyik kolléganőm 6 hónaposan veszítette el a babáját mert az orvosa nem foglalkozott a magas vérnyomásával.Folyamatosan mérd és írd a vérnyomásod és mindenképp menj vele orvoshoz!


14:00-nak:

Mikor a 4x1 dopegyt sem használt én akkor kaptam mellé a corinfart.Én is megijedtem amiket olvastam róla, de nyugi nem lesz baj.

2009. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Dopegyt és ha az nem elég akkor Corinfart vagy Cordaflex-et fognak felírni mellé. A corinfar a papaírok szerint nem szedhető, pedig ezt adják. Nekünk családilag magas a vérnyomásunk, unokatesómnak 5 makk egészséges lánya van, pedig végig e két gyógyszer kombinációját szedte. Nekem most úgy ahogy normalizálódott, (13+5 hetes vagyok) de a kisírt adagom az 3x1 dopegyt, alkalmanként 1 corinfar. Na ettől lett 107/60 a vérnyomásom, 120-as pulzussal. Így napi 1 dopegyt elég most.

Orvoshoz menj, kezelhető ez a dolog.

2009. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Menj mindenképp orvoshoz!Nekem is magas hetek óta a vérnyomásom,ma kellett bemennem a kórházba,de hál istennek nem tartottak bent.Dopegytet szedek én is,már 4x2-t.Viszont ha nem megy ettől sem le,akkor be kell feküdnöm.Nekem 4x1 Dopegyt és 4x1/2 Betaloc mellett szokott 150/100 lenni a vérnyomásom.37 hetes kismama
2009. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

18:19 nek:


Nem ijesztgetni szeretnélek de nálam is ez volt és előbb jött a bébi, szerintem készülődj főleg ha vizesedsz is:)

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok neked...:)

Üdv:6 hós kisfiú anyukája

2009. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!