Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészeltétek át a terességet?

Hogy vészeltétek át a terességet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rettegek a vetéléstől de legjobban a missed abtól. Elvileg 10 hetes vagyok (na igen kimondani sem tudom) és még nem mondtam meg senkinek, nem merem. Mi lesz ha nem marad meg, mindenkit fel kell hívnom? Magyarázkodnom kell milyen béna vagyok hogy nem tudom megtartani...Még magam sem merem beleélni, ilyenkor vizsgálat előtt meg kész vagyok. Azzal hogy ne stresszlejek mert az árt, csak jobban stresszezlek. Egész nap a netet bújom hogy rájöjjek mekkora az esélye hogy elvesztem, de hát arra kellett rájönnöm legtöbbször tünet sincs csak leáll a fejlődésben, és ez bármikor megtörténhet akár 18 hetesen is. Hogy éljek rendesen?

2013. nov. 12. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Állj hozzá pozitívan, hitesd el magaddal hogy ilyen Veletek biztosan nme fog történni... hogy ez a picúr igen is meg akar születni. Egyébként minél több idő telik el, annál kisebb az esélye a vetélésnek. Nyugi!
2013. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Mi az a teresség?
2013. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most komolyan ilyenekbe kell belekötni? Félreütöttem na nem először fordul elő és nem is utoljára, kézzel jobban tudok írni mint egy régi rossz billentyűzeten gépelni.

Ez viszont nem változtat azon hogy idegileg nem állok a toppon és egyre rosszabb.....

2013. nov. 12. 11:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami ilyenkor segít, az a pozitív hozzáállás. Hogy nem azt böngészed, hogy mennyi esélyed van rá, hogy ne maradjon meg a baba, hanem azt, hogy ennyi idősen hogy áll a fejlődésben, miket várhatsz, stb. Nézegess babacuccokat, olvasgass pozitív történeteket gyerekvállalásról, gyereknevelésről.

Én is azt vettem észre, hogy ha rémtörténeteket olvasok, jobban parázok.

Bármikor, bármi történhet bárkivel, akár ha ma kimegyek az utcára, elüthet egy autó, de így nem lehet élni, hogy mindig rettegünk. Később is, ma meglesz a baba, lesz min stresszelni mindig, de próbálj egy picit lazulni, és optimistán várni a jövőt, mert ebbe bele fogsz bolondulni.

Bevonzani a rosszat nem tudod, az vagy megtörténik, vagy nem, de teljesen felesleges idegeskedni. Tudod, egyszer élünk, egyszer vagyunk elsőterhesek, élvezd ki az időszak szépségeit, mert ilyen még egy nem lesz, hogy ennyi időd legyen magatokra.

2013. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na ez az már teljesen beforogtam folyamatosan sírnék, minden pillanatban tüneteket nézek, és ha ennyire aggódós vagyok már most mi lesz ha megszületik...lehet nem is vagyok anyának való...
2013. nov. 12. 11:20
 6/15 anonim ***** válasza:
keres fel egy szakembert ő segíteni fog neked!
2013. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel nem teszel jót se magadnak, se a babónak, aki téged választott anyukájának :) Miért kéne mindenkinek elmondani? Mondd el a párodnak, esetleg szülőknek, és ennyi :) Ez magánügy. A 12. hét után már sokkal kisebb az esély, utána mondd meg a tágabb ismerősi körnek, családnak,a munkahelyen, stb. Ez, hogy stresszelsz, mikor megy el, nagyon nem oké. Biztosan átéltél jópár rossz dolgot, de most nem az van, hogy vetélsz, ott van Benned egy 10 hetes kismanó, aki nagyon úgy tűnik, hogy marad :) Gondolj erre, próbálj egy icipicit örülni már :) Az meg a legeslegnagyobb butaság, hogy béna vagy, mert nem maradtak meg a babák...Ha vigyáztál magadra, nem piáltad, cigizted, drogoztad végig az időszakot, akkor te egyáltalán nem tehetsz erről, ez felejtsd is el :) Át kell állítanod a gondolkodásodat, most nem a múlt van, hanem a jelen! És tudod mit? Én így ismeretlenül is nagyon örülök és gratulálok Neked és a babódnak, és remélem, hogy 6 hónap múlva ott lesz a karjaidban, szorítja az icipici kezével az ujjadat, és te leszel a világ legboldogabb embere :)
2013. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont a stressz miatt vezsítheted el.

A 12. hétig izgulsz, hogy ne legyen down kóros, aztán kifejlődjön mindene.

Most 40 héten át görcsölsz, aztán majd azon izgulsz, hogy nehogy bölcsőhalált haljon, stb... minden korban van min izgulni.

Az a baj, hogy ezzel a parával elmész az anyaság szépsége mellett.

2013. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kaptál róla ultrahang képet?
2013. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

még csak egy vizsgálaton voltam akkor volt 7 hetes akko kaptam, jól el is rejtettem....nem akarom nézegetni ha nem marad meg.

Sajnos nem probléma mentes nem olyan mint a nagykönyvben...

2013. nov. 12. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!