Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés után mennyivel szabad...

Vetélés után mennyivel szabad újból próbálkozni a babavállalással?

Figyelt kérdés
Légyszi ne arról írjatok, hogy miért nem a dokimat kérdezem meg, mert (bár egészen ésszerű nyilván a javaslat)ennek az oka nagyon banális, az orvosom a műtétem utáni 3 napon egy igen komoly balesetet szenvedett, és most tetőtől talpig becsövezve hever szegény a kórházban, természetesen nem akarom semmiféle kérdéssel "zaklatni". No, de ez egy mellékzönge, nem ez a kérdésem lényege. Amikor kiderült, hogy kismama vagyok, akkor már 2 hete egy nagyon agresszív gyógyszeres kezelést kaptam egy betegség miatt, amit még további 4 hétig kellett folytatni, és, mivel az orvosom (ugyanaz egyébként, aki a fenti kezelést előírta) azt mondta, hogy mindenképp a megszakítást javasolja, mert szinte 100 %-ig biztos, hogy a gyógyszer károsította, illetve károsítani fogja a babát, így a műtétet elvégezték. Bár nem tervezett terhesség volt, és jóformán még magunkhoz sem tudtunk a hírétől térni, az a helyzet, hogy sokkal rosszabbul viseljük én is és a férjem is, hogy elvesztettük a babát, mint, ahogy gondoltam. Mivel a kezelésemnek már vége, elvileg nincs akadálya, hogy akár még egy babával próbálkozzunk, sajnos már nem vagyok tini, így bennem az a gondolat van, hogy nincs már túl sok időm. Esetleg tudnátok nekem (akár nyilván tapasztalatból) tanácsot adni, hogy a műtét után mennyi az a minimális idő, amit ki kell várni, míg megint próbálkozunk? Előre is megköszönöm a válaszokat.
2013. nov. 15. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom. Az elso vetelesem verzessel tortent, probalkoztunk de nem jott ossze csak egy evre ra. Sajnos O sem maradt meg es mutet lett a vege. Ekkor az orvosom azt mondta, h van olyan orvos aki 6 honapot javasol, de o azt mondta felesleges annyit varni, de varjunk 3 honapot. Megtettunk, de sajnos baboca joval masfel ev probalkozas utan jott. Sajnos O sem maradt meg, es mutet lett a vege. Ekkor kertem genetikai vizsgalatot, kiderult h Thrisomy 15-e volt egy nagyon ritka genetikai betegseg. Ekkor az orvos IVF-et javasolt a korom miatt es h az elozo babocak es nehezen jottek ossze. Bebookoltuk magunkat h hazalatogatunk es otthon kivizsgaltatjuk magunkat, igy tudtam ujra orulni az utnak, lefoglalt az ut tervezese. Aztan megjott a mutet utan az elso mensi, majd a kovetkezonel a mensim elott furcsat ereztem, megint szaradt a kezem eszmeletlenul, emelyegtem, tehat teszteltem. Es lass csodat osszejott kisteso. Most vagyok 31 hetes. Ugy voltunk vele h a termeszetre bizzuk es nem gorcsolunk. Talan lehet h ez segitett.
2013. nov. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősömnek most volt műtétje, 10 hetesen megállt a szíve a babának. Neki azt mondták, hogy 2 hónap, és újra.

Szerintem két menstruációt várjatok meg.

EGyébként, vannak más dokik is a világon, ha ő most nincs, keress másikat.

2013. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 hónap pihenést javasolt az orvos, be is tartottuk. Legtöbben 3 hónapot szoktak javasolni, annyi tutira elég idő.
2013. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, én is a kb 3 hónapban gondolkodtam. Kedves 1. hozzászóló, elismerésem a kitartásotokért, és őszintén kívánom, hogy sok örömetek legyen a babátokban, mindannyian megérdemlitek :D Természetes, hogy keresek új orvost, ezt itt most inkább afféle társalgásnak szerettem volna szánni, és kíváncsi voltam, hogy akik átestek hasonlón, mit javasolnak. Köszi még egyszer.
2013. nov. 15. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem volt egy vetélésem művi befejezéssel.Orvos azt mondta hülyeség a 6 hónap várakozás.A legjobb gyógymód ha megvárunk egy menstruációt és akcióba lendülünk és hál istennek sikerült is.Sőt egy ilyen eset után ha nem várnak sokat az újabb babatervezéssel akkor könnyebben teherbe lehet esni ez egy kutatás ki is mutatta!Remélem mihamarabb összejön!!!
2013. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval.

Nekem is azt mondta a doki, hogy a 2. rendes menstruáció után lehet próbálkozni, és minél hamarabb, annál jobb, mert ilyenkor sokkal fogékonyabb a női szervezet.

2013. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :D
2013. nov. 17. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!