Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és december...

HorváthNikoletta kérdése:

20 éves vagyok és december környékén szeretnénk próbálkozni babával kb mikor hagyjam abba a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok júniusban fejezem be a sulit a párommal több mint 3 éve együtt vagyunk és nagyon szeretnénk már kisbabát egyszer már teherbe estem de sajnos elvesztettem.a párom kint dolgozik németországban de sűrűn haza jár meg jól is keres meg most rakja le a jogsit ugy hogy a babának meg lenne mindene csak félek a környezetem mit szolna ehhez.kérlek segítsetek ebben
2013. okt. 2. 09:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évvel korábban hagytam abba, de egyébként azt mondják, hogy ezek már olyan alacsony hormontartalmú készítmények, hogy elég akár az előző hónapban abbahagyni. Én azért a helyedben most abbahagynám, ha decemberben akartok próbálkozni. A többihez nem tudok hozzászólni, én 30 évesen szültem, így mindenki nagyon várta a fiamat. Sok szerencsét.
2013. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. okt. 2. 09:24
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már most is abba hagyhatod a gyógyszert. Hát a másik részét nem tudom, én biztos nem vállalnék 20 évesen gyereket, így tanácsot sem tudok adni, mert nem tudom magam beleképzelni a helyzetedbe, de azért arra is gondolj, ha netán nem maradtok együtt, hogy egyedül is menne-e a dolog. Mert csak a párod fizetéséről írsz, a saját keresetedről nem.
2013. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Már most hagyd el a gyógyszert ! A másik kérdésre nehéz válaszolni, hisz ha te úgy érzed szeretnétek babát, akkor mi hogyan szólhatnánk bele?! a környezetedben lévőket pedig nem ismerjük, de a kérdésedből az tűnik ki, hogy nem ö9rülnének neki... őszintén szólva én is szerettem volna már babát 22 évesen, úgy gondoltam érett vagyok ré, végül ( fősuli, aztán munka...) 28 évesen lettem anyuka, és azt mondom, nagyon jó, hogy nem korábban! Nem lettem volna még kész rá 20 évesen, hiába gondoltam akkor úgy... meg aztán nem is dolgoztál még, hisz most fejezted be a sulit, így nincs jövedelmed, nem lesznek juttatások sem nagyon...( illetve nagyon kevés) Párod is még csak most csinálja a jogsit, okés, hogy van munkahelye, de még ezek szerint most képzi magát, stb... szóval ha így nézzük, lehet még ráérnétek a babával, de ezt csak a kevés információbol szűrtem le, nem tudhatom hogyan éltek valójában-mit éreztek? Sok boldogságot kívánok nektek!
2013. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Én ugy érzem készen állok az anyaságra mert amikor elvesztettem a babámat az nagyon megviselt.késöbb is tudok dolgozni karriert meg nem szeretnék nekem a család az elsö
2013. okt. 2. 09:32
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót 3 hónappal a baba tervezés előtt érdemes abba hagyni. Az, hogy 20 évesen szeretnél szülni ez a ti döntésetek. Én régi módi vagyok, mi 10 éve ismerjük egymást, ebből 6 évet jártunk, 3 éve együtt lakunk, 1 éve házasok vagyunk, 26 évesen most várom az első babánkat 36 hetes vagyok, 5 éve dolgozok. Együtt éltek a pároddal? Mert igaz a mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a párját. Más egy olyan kapcsolat amikor külön éltek vagy nem találkoztok napi szinten, sok apróság (ami nem is annyira apróság) csak együtt élés közben derül ki. Nem szeretnétek esküvőt? Persze a gyerekhez nem kell esküvő, de szerintem nem árt ha házasok vagytok, még is csak egy törvényes kötelék kettőtök között. Nem akarnád előbb ténylegesen befejezni az iskolát? Iszonyatos hányingerrel (ami nem biztos, hogy lesz) nehéz tanulni. Nagy pocakkal és rosszullétekkel már nehéz könyvtárazni, gyakorlatra járni, szakdolgozatot írni stb. Nem akarnál kicsit élni szabadon, munkát keresni? Ha nem dolgoztál még akkor GYED-et sem fogsz kapni csak GYES-t ami kb. 25.000Ft. A GYED a fizetésed 70% lenne kb. 60.000Ft vagy több. Egy baba sokba kerül nem mindegy mennyi a te és a párod havi bevétele. Lenne segítséged a babához? az első idők nagyon nehezek, főleg fiatalon, ha a párod sincs otthon akkor pedig még nehezebb végig csinálni ezt az egészet. Nem akarnál párodhoz kiköltözni? Kialakíthatnátok kint egy közös életet, esetleg te is kereshetnél kint munkát. Gyerekkel már nem olyan egyszerű ki költözni ha még is úgy alakulna. Én várnék a helyedben még 2-3 évet amíg kialakítjátok a közös életeket, közös háztartást. De ez nem az én életem ha nem a TIED neked kell eldöntened mit szeretnél. Egy felnőtt ember nem foglalkozik azzal fog fog szólni a család/barátok a döntéséhez, mert tisztában van vele, hogy ez az ő döntése és akár jó döntés akár rossz a büntetést és jutalmat is ő fogja "élvezni".
2013. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem a karrierről van szó, nyilván másnak is a család az első, de én mindig arra gondolok, vajon egyedül is fel tudnám-e nevelni a gyerekem, ha bármi történne. Szóval én legalább 2 évet dolgoznék, mielőtt szülök, de ez a te dolgod igazából, nyilván azt csinálsz, amit akarsz.
2013. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a karrierre gondoltam, hanem hogy legyen jövedelmed ami alapján kapsz a baba után juttatásokat... azért ez is fontos! de nem akartalak lebeszélni, egyértelmű, hogy te már határoztál, csak leírtam a véleményem , hisz ezt kérted! Nekem is a család az első , két kislányom van ( 8 hónapos , és 2 éves 3 hónapos), de korai lett volna minden 20 évesen...
2013. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 évesen késett a mensim 20 napot, (előtte sosem késet) tesztet nem csináltam (nem mertem). Biztos voltam benne, hogy terhes lettem. Teljesen készen éreztem magam az anyaságra, 2 éve voltunk már együtt a párommal, hatalmas szerelem volt tudtam, hogy örökre együtt maradunk. Eszembe sem jutott, hogy elvetessem a babát. Felnőttnek képzeltem magam. Aztán 20 nap után megjött a mensim. Nagyon örültem neki. 3 év után szakítottunk a párommal. Most 28 évesen még mindig nem érzem magam elég felnőttnek egy gyerekhez, pedig dolgozok 10 éve, férjnél vagyok 4 éve, és pocakomban van a babánk 30 hete. :D
2013. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Igen együtt lakunk már a párommal 2 éve nem érzem ugy hogy én szeretnék dolgozni. olyan 5-6 hónapos lennék amikor befejezném a sulit.
2013. okt. 2. 09:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!