Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg lettem...

Jucus27 kérdése:

Terhességi cukorbeteg lettem és a doki koraszüléssel ijesztget! Járt már így valaki? Nyugtassatok meg! :- (

Figyelt kérdés
Szépen betartom a diétát de mégis magas volt a cukrom most inzulinozom magamat,és diétázom is de eddig nem sok haszna volt a dolognak! Ma reggel is 30g CH ettem és 1 órával később 9,5 volt a cukrom!:-( már ki vagyok teljesen. Nem szeretném ha koraszülött lenne a kicsikém,de azt állítják hogy ha nagy a baba akkor ütemezett császár lesz a vége! Ez igaz lehet? Nagyon félek!
2013. nov. 15. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos jól van beállítva a diétád? Nekem nem kellett ugyan inzulin, de speciel én már nagyon korán 15 g CH-ra lettem pl reggelinél beállítva, nem ihattam tejet (nagyon megemelte) stb...

Diétás naplót kellett vezetnem a mért cukor eredményekkel és hetente beszéltük át a diétát, folyamatosan változtattak , ide-oda pakolgatták a CH mennyiségeket az eredményektől függően, és alkalmazkodtunk ahhoz, hogy mit hogyan tolerál a szervezetem.

Én 13 hetesen kezdtem el diétázni, már akkor kiderült, szóval fél évnyi rutinom lett a végére... Neked mikor, mennyi idős terhes vagy? A terhesség legvégére már javulni szokott az eredmény pl, nekem ez be is jött, az utolsó egypár hétben már sokkal többet ehettem.

2013. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp felkeresnék egy hozzá értő dietetikust, mert az egyetlen dolog, amit még tehetsz, hogy a diétát ellenőrizteted. Nagyon rossz inzulin háztartás kell ahhoz, hogy egy korrekt 30g-os reggeli mellett, ami megfelelő minőségű szénhidrátból áll össze közel 10-es cukrot mérj. Megértem, van ilyen, de én itt hibákat gyanítok.


Amúgy sajnos igaz, a cukorbeteg kismamáknak nagyobb babájuk lehet kezeletlen cukorbetegség esetén és ilyenkor gyakoribb a császár, sajnos.


(én is diétázom évek óta, terhesség előtt, alatt és után is, IR-es vagyok)

2013. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is kevesebb volt a "hivatalos", mint a 30 gramm. A diabetológus szakorvos külön fel is hívta a figyelmemet, hogy a terhességi cukornál a reggeli a legkritikusabb, és 20-25-öt javasolt. Szerintem én még annyit sem ettem meg, max. 10-15-öt (lehet nagyon jó ch-csökkentett kenyereket kapni, felvágottat, zöldséget meg nem nagyon kell számolni). Úgyhogy én azt javaslom, hogy egyszerűen ne edd meg a reggeli 30 grammot. Jó, hogy van egy javaslat a ch-bevitelre, de Neked kell kitapasztalni, hogy mennyit visel el a szervezeted. Én végig a 160 gramm helyett inkább 120-130-at ettem. Erre nyilván nem bíztatnálak, mert nagyon sokan nem javasolják, viszont a saját tapasztalatom az, hogy a baba nő rendesen (mivel pótoltam sok fehérjével és zöldséggel a szükséges tápanyagot), nem éheztem, inkább kicsit átütemeztem a kajálásokat, és sok méréssel (néha napi 6-7) kitapasztalatam, hogy nekem mi jó. Nekem az vált be, hogy kevés ch, délelőtt abból is kizárólag lassú felszívódású, sok zöldség, sok fehérje, és nagyon rendszeres mérés. A 38. héten így 3,5 kiló volt a babám (ez volt egy hete), ami így átlagos elnézve a család alkatát. A dokid biztos jó szándékból mondta, hogy még komolyabban vedd a diétát, de szerintem nem a komolyna vevéssel volt a gond, hanem hogy rosszul lett beállítva. Mekkorára jósolták a babát az UH-n? Egyébként ne aggódj, én is cukorbeteg lettem a terhesség alatt, én is rettenetes dolgokat olvastam (koraszülés, gyorsan romló tápanyagellátás, funkciót vesztő méhlepény stb.), de 39 hetes vagyok, és a doki semmi elváltozást nem látott a méhlepényen, a baba ugyan nem kicsi, de még hibahatáron belül és nem a hasa, hanem inkább a feje és a combja nagy (genetika), ráadásul egy-egy rossz értéltől nincs baj (én is mértem egyszer 9 körüli értéket, a fene tudja mitől), a gond az lenne, ha rendszeres lenn.
2013. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, azt kell mondjam, a dokid nem ijesztget, hanem felkészít a legrosszabbra.

Gondolom, neked is elmondták a lehetséges szövődményeket, miért is kell a kezelés.

Úgy tűnik, annak ellenére, hogy betartod a diétát, inzulint is kapsz, mégsem tolerálja jól a szervezeted a terhességet. A diabetológus mit mond? Mikor voltál nála, mikor volt vérvételed? Volt összehasonlítás az étkezés utáni értékeknél a vénás vérnek és a gépeden mértnek? Biztos, hogy jól mér a géped?

(Én új gépet vettem, mert a régi vacakolt, elkezdtem nem kiugróan rossz, de magasabbakat mérni az eddig bevált, betartott diétával. Csináltunk egy összehasonlítást, a gépnél 5,5, a laboros vér 3,8 volt.)

Egyébként inkább legyen picit koraszülött, vagy progis császár a vége, de szülessen meg egészségesen a baba!

2013. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a reggeli szénhidrátbeviteled. Én amúgy is cukorbeteg vagyok, terhesen 20-24 egység inzulinnal tudtam megenni 15-18 gr ch-t reggel, így 7,5 körül volt a cukrom reggeli után. Viszont a rengeteg inzulin miatt a hiányzó 10-15 gr ch-t megettem 9 óra körül, majd 10:15-kor tízóraiztam. Ha nem adsz sok inzulint akkor simán lecsökkenteném a helyedben 20 gr-ra a reggeli ch tartalmát, ha sok inzulint adsz reggel, akkor viszont óvatosan csökkentsd és mérj sokszor cukrot. Egyébként én 3100 gr-os babát szültem a 40. hét elején, pedig gyanítom, hogy sokkal rosszabb állapotban vagyok, mint te.
2013. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijesztgetni, de mi a testvéreimmel pont így jártunk :( Anyukám rosszul kezelt terhességi cukorbeteg volt mindhármunkkal. Én csak 36 hétre jöttem, de a testvéreim 25, illetve 29. hétre születtek, ezen kívül 10 vetélése volt. Sajnos ez nem csak ijesztgetés :( Menj vissza a diabetológushoz, mert valamit állítani kell a kezelésen! Még most kell megelőzni a bajt!
2013. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik barátnömnek is volt terhességi diabétesze. neki is mindentöl magasabb volt, inzulin nem kellett neki. de enni alig ehetett bámrit. ch-t csak egy fajta tönköly lepényt ehetett amit ö maga sütött abból is kb egy tenyérnyit. emellett is 6 fölött volt a cukora a többi ch mellett 9 körül. 2 héttel szült elöbb mint a kiirt dárum. azt mondták neki kell majd még szülés után diétázni pár hétig. A szülés másnapjától tökéletes a cukra bármit is eszik igy kb 3 napig diétázott szülés után. Emellett a diéta mellett (inkább nem evés mellett) összesen 5 kg-ot hizott. Vákonyabban ment haza a kórházból mitn ahogy teherbe esett.
2013. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!