Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi okból szakad...

Szerintetek mi okból szakad le a méhlepény egy 8 hós terhességkor?

Figyelt kérdés
Már pár hónapja, hogy egyik ismerősöm így járt és azóta nem megy ki a fejemből. Alig tudok aludni,folyton ellenőrizgetem h minden rendben van -e a kisbabámmal.
2009. nov. 18. 13:34
 1/10 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam, hogy a bicajozástól, vagy attól h sokat emelgette a 16 kg-os gyerekét. de állítólag ez nem lehet az oka.vagy csak puszta vélatlen?
2009. nov. 18. 14:07
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni az okát. Van aki végig bicilkizik, fut, tornázik, emelget, bútort tologat, lépcsőzik és semmi baja, mást meg fekszik és akkor is történik ilyen.

Barátnőm is így járt, de hál égnek jól vannak mindketten, bár kérdéses, hogy lehet-e még babája..

2009. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sajnos itt a babó meghalt. amióta gyerekem van azóta mindenkinek ezt a boldogságot kívánom, de ezt most nehezen dolgozom fel. :(
2009. nov. 18. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy csak akkor tud ha megerőlteti magát a kismama. De én is nagyon tartok ettől pedig eddig nem hallottam ilyenről.

Volt valami tünete? hogy derült ki?

2009. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Velem is ez történt,a makkegészséges babám meghalt,nem tudjuk mai napig az okát,h mi történhetett.

Nem emeltem nehezet.És nem lehet feldolgozni...

2009. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy a placenta levalas verzessel jar (nem minden esetben bo verzes) es alhasi fajdalommal ami folyamatos meg nem szuno fajdalom es hozza gorcsolgetes is tarsul. Jellemzo ra az anyanal a megnovekedo pulzusszam, sapadsag, gyengesegerzet es szedules. Van olyan eset amikor nem jelentkezik azonnal a verzes de sajnos olyan is van, hogy amikor mar verzes jelentkezik akkor keso. Azt is olvastam errol, hogy nagyon keves baba eli at sajnos. :( Nem tudjak, hogy mi okozhatja de alltalaban esestol vagy hasonlo balasetekkor kovetkezhet be, osszefuggesbe hozzak a nagyon magass vernyomassal is, de a legtobb esetben ok nelkul fordul elo. Ha csak egy kis resz valik le a placentabol es idoben eszreveszik akkor a babanak nagy eselye van a tulelesre.

Sajnos nagyon szomoru, ha ilyen tortenik. De azert ne feljetek kismamak mert a terhessegek tobbsege szepen lezajlik gond nelkul es egeszseges babak szuletnek. Ilyen szomoru esetekrol is olvasni neha de ne felejtsuk el, hogy ezek nagyon ritka esetek.

Mindenkinek boldog babavarast!

26 hetes kismama

2009. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mélyen tapadó méhlepényem volt,és a 41.héten levált részlegesen,pedig kórházban feküdtem,nem emeltem,nem lépcsőztem,stb.Szerencsére azonnal megcsászároztak,így mindketten makkegészségesek vagyunk.De ez nagyon ritka szövődmény,ne aggódj!
2009. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is járt így egy ismerősöm. Őt azonnal megcsászározták, szerencsére egészséges lett a baba. Akkor én is beijedtem, és utánanéztem. Azt írják, hogy nem tudni mitől. Genetikus lehet, ha volt a családban, vagy korábbi terhességnél, sajnos előfordulhat újra. Esetleg akkor, ha rosszul tapad, de azt az uh-n elvileg látják, és akkor végig fekvés ajánlott. Meg azt is olvastam, hogy talán a dohányzás.

Szóval nem attól, hogy sportol, emelget.

2009. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi városunkban is volt egy ilyen sajnálatos este, nem sokkal a kisfiam születése előtt. Ott az orvos a dohányzást hozta fel indoklásképpen.
2009. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
őt pár órával előtte vizsgálták. akkor minden rendben volt. egészségesen élt, nem dohányzott, nem ivott. már biztosak voltunk abban, h minden rendben lesz. egyébként valóban ritkán fordul elő, de valahogy más, ha egy számunkra idegennel történik. bocsánat, h ilyenről írtam. nem akarok riadalmat okozni. mondok ellenpéldát is a reménykedőknek ami reményt adhat. annó azt mondták nem lehet babám. azóta természetes úton 2 is fogant, és elejétől a végéig minen rendben volt. sok boldogságot mindenkinek!
2009. nov. 19. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!