Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok, a vérnyomásom...

22 hetes vagyok, a vérnyomásom miatt a doki diétára fogott, semmi kenyér, süti, csoki, cukor. Csak hús, hal, zöldség, gyümölcs. Megírnátok, hogy ti ebben az esetben mit ennétek reggelire, ebédre, vacsira?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomás miatt diéta? Nekem ez fura...


Engem cukor miatt fogtak diétára, ha érdekel, akkor leírom, hogy én miket eszem.

2013. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amiket felsoroltál az cukrosok étrendje,ha vérnyomással van gond a só és zsírszegény étrendet javasolják.
2013. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a cukrosok diétája, de abban lehet kenyér - szóval én sem értem.

Vérnyomásra tényleg a só, fűszer és zsírmentes diétát javasolják.

Csak annyit tudok segíteni, hogy kerüld a banánt, abban sok a kálium. Inkább a kávé, koffein tartalmú ételeket, italokat kellene kerülni.

2013. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mégy be a papírjaiddal egy dietetikushoz? Ő segít neked étrendet összeállítani. Mivel babát vársz, én sokkal inkább hagyatkoznék szakemberre a helyedben...

Addig pedig párolj zöldséget, husit, töltött zöldséget, kuszkuszt, bulgurt.

Egyébként reggelire, vacsorára én simán ennék joghurtot műzlivel, gyümölccsel, kásákat, túrót, toját, hal salátát, sajtokat.

2013. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért mondta a fentieket a doki, hogy ne hízzak.Nincs baj a cukrommal.Azt mondta, a hízástól felmehet a vérnyomásom, ami pedig toxémiához vezethet.
2013. nov. 20. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!