Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7+1 hetesen már láthat szívhan...

7+1 hetesen már láthat szívhangot az orvos, ha 34 napos volt a cilkusom? Vagy várjam inkább meg a 8. hetet, az a biztos.

Figyelt kérdés
Dilemmába vagyok, hogy mikor menjek előszőr orvoshoz. Mivel nem normál 28 napos volt a ciklusom, ezért még plusz 1 hetet gondolom rá kell számolni. És hiába 7 hetes terhesnek számítók, mivel később történik minden, az igaziból még csk 6 hét. Szerintetek? 7 vagy 8. héten menjek? Csak bedilizek még 2 hetet várni:)
2009. nov. 19. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha már nem bírod tovább, nyugodtan menj el. Én is korán mentem, 1 hét mensi késés után. Vissza kellett mennem 1 hétre rá és akkor már látszott a szívműködés. Én azért is mentem, hogy jó helyen van-e a beágyazódás, nem-e méhenkívüli esetleg a terhességem.
2009. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 33 napos volt a ciklusom, pontosan tudom mikor fogant. 6+2 naposan már volt pulzálás!

De ha nincs semmi panaszod és türelmes típus vagy, ráérsz még menni, elég 1 hét múlva. Én türelmetlen voltam, de nálunk már volt akkor is. De ha elmész és még nincs, akkor sincs gond, visszahív és akkor már tuti lesz!

Gratulálok!

7 hetes baba anyukája

2009. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nem vagyok türelmes. :) Volt egy elhalt terhességem, valószínű ez is közrejátszik, hogy mindent rendben akarok tudni. Utolsó kérdezőhöz: te az utolsó mensi első napjához képest voltál 6+2 naposan, vagy a fogantatástól számítva?
2009. nov. 19. 09:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, az utolsó mensi dátumát szokták figyelembe venni.


Sok terhességi kalkulátor van, pl.:


[link]

2009. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy ez:


[link]

2009. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem 28naposak a ciklusaim, és a 6.héten már volt szívhang. szerintem már elmehetsz most!!! én nagyon kész voltam, amíg nem látott doki. menj nyugodtan! :-)
2009. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ezt természetesen tudom. Csak a második válaszoló azt írta, hogy neki 33 napos volt a ciklusa, ponosan tudja, hogy mikor fogant és 6+2 naposan már volt szívhang. És az ahhoz képest elég korai, ezért kérdeztem tőle, hátha én nem jól gondolom.
2009. nov. 19. 10:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem megyek, mert nem bírnék ki még egy hetet.
2009. nov. 19. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj nyugodtan. Nekem 35 napos volt a ciklusom és én is 6+2 voltam amikor mentem orvoshoz és már látszott, hogy pulzál a szíve. Előtte sajnos nekem is volt egy elhalt terhességem a 9. héten. Ami meglepő, hogy eddig azt mondták végig, hogy megfelel a mérete a korának, pedig én is azt hittem, hogy egy héttel kisebb, mert nekem sem 28 napos volt a ciklusom. Kíváncsi vagygok, hogy most mekkora lesz majd, hétfőn megyek uh-ra.

18 km

2009. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor most te is megerősítettél a menetelben. Teljesen úgy gondoltam, ha csúszik egy hetet a ciklus, akkor az az uh-on is úgy van, de akkor ez mégsem. De jó! Remélem nálam is minden rendben lesz! Sok sikert mindenkinek!
2009. nov. 19. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!