Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen kezdtétek összepa...

Hány hetesen kezdtétek összepakolni a kórházi csomagot?

Figyelt kérdés

Miket vittetek magatoknak és a babának?


Első babám és fogalmam sincs, hogy miket vigyekbe, mire lesz szükségem. 30 hkm


2013. nov. 20. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
34 hetesen kezdtem el összerakni,ha beütöd a neten hogy kórházi csomag szülésre,találsz egy csomó ilyen listát.
2013. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36-37 hetesen. Evőeszköz, pohár, zsepi, töltő. Minden napra célszerű 1 hálóinget, ha valami baleset lenne. Sok bugyi, minél szélesebb annál jobb. Vastag, nagy méretű betét. Kisebb és nagyobb törölköző (az alsó részed célszerűbb a kis törölközővel törölni). Köntös. Tisztálkodószerek. A babának van ahol vinni kell ruhát van ahol nem, ezt meg kell kérdezni. Külön a táska tetejére egy szatyorba a szülőszobai cuccot tedd, egy tekercs wc papír, tusfürdő, hálóing, és előre betétezett bugyi. Emellett vihetsz zoknit, fényképezőt is ha akarsz, pénzt minél kevesebbet. Más nem igazán kell.
2013. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én kb. 34. héten pakoltam össze. Két csomagom volt az egyik a szülőszobába kellett, a másikat szülés után a férjem hozta fel a kórterembe.


A szülőszobai csomag állt: egy hálóing amelyben szültem, 1-1 tenna betét + eldobható bugyi, papucs, 1db. pelenka a babának, személyes irataim + terhességem alatt kapott leletek (fontosabbak: tenyésztés eredmény, utolsó vérvétel és UH eredmény, vércsoport eredmény, gondozási könyv), 2l ásványvíz + magas kalóriatartalmú nasi.


Kórházi csomag:1 csomag TENA LADY betét, köntös, ülőgyűrű (nekem úszógumim volt), bugyi (eldobható), gumipapucs, zokni, 3 db hálóing (szoptatós), 2 db legombolható szoptatós melltartó és betét, 2 db törölköző, 2 db textil pelenka, piperetáska (tusfürdő, dezodor, fogkefe, fogkrém, fogmosópohár, WC papír, papír zsebkendő, személyes iratok (orvosi leletek, gondozási könyv, személyi, lakcímkártya, TAJ kártya, házassági anyakönyvi kivonat másolata vagy nemrég kiállított igazolás (erről kérdezd meg az osztályt, hogy mit kérnek)), telefon + töltő, sz.e. bimbóvédő, szalvéta, evőeszközök, pohár, konzervnyitó, 1 csomag pelenka a babának (attól függően, hogy mekkora 1-es vagy 2-es), popsitörlő.


Ha sokan szülnek abban az időben, készíts össze egy ruhacsomagot ( pár bady-t és rugit) a babának amelyet a párod be tud vinni. Otthon még elkészítettem a hazahozó rucikat a hordozóba, hogy szem előtt legyen.


Könnyű szülést :).

2013. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok a haskötő lemaradt.
2013. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!