Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mostanában szül valaki vagy...

Mostanában szül valaki vagy szült Pécsen? Milyen tapasztalatotok volt?

Figyelt kérdés
Nincs fizetett orvosom, vagyis sajnos szülést nem vállal, így kicsit félek. 37 hetes kismama vagyok.

2013. nov. 21. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék!:) Bár nekem nővérem szült ott és nem panaszkodott. Mindent megmutattak neki és rendesen tudott szoptatni is.
2013. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Februárban szültem, igaz volt fogadott orvosom.

Mire vagy kivancsi?

2013. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nővérek, csecsemőnővérek viselkedésére. Kell vinni babaruhát? Velem lesz éjszaka is a pici? Hány ágyas szobák vannak?
2013. nov. 22. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nekem védőnő azt mondta babaruhát nem kell vinni csak amibe hazahozod. Pelust meg popsitörlőt kell vinni mert amit adnak az igencsak kevés.
2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Pécsen szültem, de már lassan 2 éve, lehet, hogy azóta változtak a dolgok.

A gyerekágyas osztállyal teljesen meg voltam elégedve, nagyon kedvesek a nővérek. A körülmények már nem annyira jók, vagyis attól függ, milyen szobába kerülsz. Én egy kétágyas, fürdőszábasban voltam, az teljesen rendben volt, de a több ágyas szobák és a közös fürdők elég lepukkantak. Roming in rendszer van, tehát a baba veled lehet, de beadhatod az örzőbe, ha kell. A babákra ottani ruhát adnak, de vihetsz saját ruhát, ha akarsz, csak ha viszik vizsgálatra a babát, vagy fürdetni, vagy ha beadod az örzőbe, akkor szólni kell, hogy saját ruha van rajta, nehogy elkeverjék.

A csecsemős nővérekkel már nem voltam annyira megelégedve, velem nem voltak túl segítőkészek pl. a szoptatásban, leginkább csak csóválták a fejüket, hogy nem megy, és közhelyeket ismételgettek.

2013. nov. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csecsemősök általában jófejek, volt 2 nővér, még a többieknél is kedvesebbek, segítőkészebbek. Alapszabály, hogy kérdezz ill. kérj segítséget, mert maguktól nem nagyon ajánlgatják. Mondjuk én a második babámat szültem, szóval nekem sok újdonság már nem volt, de első babánál bizony jól jön, ha megmutatják, mit hogyan kell. (Én pl. a szobatársaknak segítettem, mert a nővérek bizony nem mindig értek rá) A gyerekágyas nővérek már más lapra tartoznak. A legtöbbjük eléggé mogorva.


A babaruhát nem kell vinni, adnak. Pelust és popsitörlőt is kaptunk. Ami jól jött az a textil pelus, mert abból kaptunk első nap 2 db-t, és ennyi. Persze bébikém már második nap telebukta az egyiket így jól jött, hogy van nálam pluszban.

Ha kéred, akkor veled lehet a baba, de ha pihenni szeretnél, akkor beadhatod a csecsemősöknek és 3 óránként hozzák szopizni (az első éjszaka általában ez nagyon praktikus megoldás)


A neonatológusok elég érdekesek, harapófogóval kell kihúzni mindent belőlük. A nőgyógyászokkal nekem nem volt bajom, bár fogadott orvosom volt, így sokat nem foglalkoztam a többi dokival

2013. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!