Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kötelező uh. -on kívül (12....

A kötelező uh. -on kívül (12. ,18. heti) kérhetek időpontot "sima" uh. -ra is, csak a saját megnyugtatásom végett? Vagy csak magándokitól kérhető ilyen, melyet ő végez el?

Figyelt kérdés
Kicsit nyugtalanít, hogy a két kötelező uh. között csaknem 6 hét telik el, az idő alatt sok minden előfordulhat nem?
2009. nov. 19. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá ok nem fognak megultrahangozni. Magánrendelőben megultrahangoz a doki, ha van gépe. Ne aggódj.

38km

2009. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ultrahangoznak "kívánságra"... Csakis orvosi indokkal és az orvos beutalására. Én egyszer kikönyörögtem egy ilyen ultrhangot a dokimtól, de utána a szonográfus szabályosan üvöltött velem, hogy mit keresek én itt, mikor semmi nem indokolja az ultrahangozást! 39 hetes kismami
2009. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magánorvos bármikor megnéz, ha úgy akarod, egyébként nem hiszem, hogy van erre lehetőség. Az én unokahúgomnak a kórházban is adtak mindig uh időpontot, a legutolsóra 2! héttel a szülési időpont után jegyezték elő, mert előtte egyszerűen nem volt hely. (Még jó, hogy volt magánorvosa is.) Sőt, egyszer vérvételről küldték haza, mert abban a hónapban erre már nem volt keret.

Nekem a védőnő felajánlotta, hogy amikortól lehet hallani a baba szívhangját, bármikor bemehetek hozzá, ha úgy érzem szükség van rá. Szerintem a későbbiekben ezt Te is megbeszélheted vele.

A magánorvosom egyébként a havi vizsgálatok alkalmával uh-ot is csinált.

2009. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!ÉN sztk-ba járok és nekm csinált a doki uh-ot 16 hetesen is.Hétfőn kellett mennem Afp-re és teljesen bevoltam parázva,hogy minden rendben lesz-e?!Elötte pénteken elmentem a dokihoz, volt egy kis folyásom,hogy nézze meg gomba vagy valami baci?!Nem kértem,magától csinált uh-ot.Megnyugtatott,hogy rendben van minden.Úgylátszik doki válogatja.35 km
2009. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, h nincs közte több. :S Menj el 4d-re. Igaz azért fizetni kell. VAgy nincs a védőnődnek magzati szívhangfigyelője?

Egyébként mikor rámjön a pánikroham mi éjszaka is bemegyünk a korházba, ha vérzek, vagy van valami, ami megijeszt. Megértőek, hacsak nem alszanak éppen. :D De azért megerőltetik magukat, és igyekeznek szivélyesek lenni

2009. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sztk-s rendelésre járok, nem fizetek a dokinak, és minden egyes alkalommal eddig megnézte a babát uh-on, sőt, kérés nélkül még képet is kaptunk mindig. Pedig semmi baj nincs a terhességemnél. Szerintem nyugodtan kérheted tőle, miért ne kérhetnéd?

Én eddig ezeken a heteken voltam védőnőnél, dokinál és uh-n: 5,8,12,16, 18-4D, 21, 24, 28, 32, 36, 38.

Én nagyon örülök neki, hogy nálunk nem csak a kötelező 4uh-t csinálják meg, hanem többször is megnézik a babát, hogy minden okés-e vele.

38.hetes kismama

2009. nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!