Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességet más is...

Második terhességet más is nehezebben birja?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat veszek észre ami az első babámnál fel sem tünt.Nem azt mondom,hogy fájdalmas ha rugdos a kicsi,de kellemetlen sokszor.Vagy csak érzékenyebb lettem.25 hetes vagyok.
2013. nov. 23. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Legalabbis eddig. Elso babanal nem ereztem semmit, most meg fajdogal a hasam es irto rossz erzes :-( jo még csak 5 hetes vagyok, tegnap teszteltem pozitivat de az eleje hatarozottan rosszabb. Bele se merek gondolni mi lesz még.. :-D

Egyik terhesseg sem egyforma, szerintem neked is ezert fajdalmasabbak a rugasok. Nem mindenkinek konnyebb a 2. babaval, lehet nalunk pont forditva lesz. Bar kivanom hogy minden siman menjen! :-)

2013. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszabb.
2013. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát az elején nekem a hasszurkák voltak kellemetlenek.Volt hányás és minden más tünet.Lányommal semmi bajom nem volt.Még az utolso hetekben is sikáltam,suroltam.Pörögtem.Most sokszor a takaritás is nehéz.
2013. nov. 23. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
És a másodiknál már csak a harmadik volt nehezebb...
2013. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen viselem, de én idősebb 12 évvel vagyok idősebb, mint az elsőnél. Sztem ez is közrejátszik.
2013. nov. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nehezebb.

Az elején háromszor rohantunk ügyeletre, mert barnáztam. A 12. hétig ágynyugalom, fekvés, utrogestan.

A 20. hétig hánytam, mint a lakodalmas kutya, főleg délután, este felé.

A baba nálam kevesebbet mozog, mint az első gyerkőc. Persze, emiatt idegesebb vagyok, hogy minden rendben van-e vele.

Sokat járok pisilni, nehezen alszom, amikor végre remekül aludnék (reggel 6-7 felé), akkor meg kelni kell.

2013. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Testileg akkor én az ellenpélda vagyok :). Nekem az első terhesség nagyon nehézkes és macerás volt, most a másodikkal az első 6-7 hónap álomjó.

Egyedül az bosszantott, hogy sokkal nagyobb a hasam, többet hízom és csúnyák lettek a vénáim, amire kompressziós harisnyát hordok, de ezek nem komoly dolgok, virultam végig, egyik sem zavart. Mindenki megjegyezte milyen jól nézek végre ki és milyen jó látni egy gondtalan, mosolygós terhességet.

Lelkileg már más, 29. héten az ultrahangon láttak valamit, most állandó gyomorgöccsel járkálunk orvostól-orvosig és csak várunk-várunk mi lesz. Lehet abszolút semmi probléma nem lesz, lehet komoly baj is sajnos, így ezt rettentő nehezen élem meg, kb mint egy hidegzuhany, vége lett a rózsaszín mámornak. Állandó kontrollok, előtte pláne iszonyú gyomorgörcs, most mi az ítélet, mit látnak.

És mivel van már egy fiam nagyon nehéz előtte ezt nem mutatni, nagyon nehéz ezt nem éreztetni vele, az, hogy soha nem engedhetem el magam.

Ha első gyerek lenne, szabadabban tudnám kiélni a félelmeimet, szóval ez sokkal-sokkal nehezebb második terhesség alatt.

2013. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első nehèz volt. A szülés is. A második egy álom. Mindkettő fiú. 3,5kg és 3,85 kg. Az elsőnél szétrepedtem majd 20 öltést kaptam. A 2. Kipottyant vágás nélkül. És míg az 1.-vel 21 kg-ot híztam a 2.-al csak 13 kg-ot. Most a 3. nehéz főleg két másikkal.
2013. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!