Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire nem lenne ajánlott...

Reggelire nem lenne ajánlott a szénhidrátfogyasztás? Lent cikk linkje?

Figyelt kérdés

[link]


"A szervezet inzulinérzékenysége napszaki ingadozást mutat; a legmagasabb délben, a legalacsonyabb reggel, vacsoraidőben pedig az előző kettő között van. Ez azt jelenti, hogy a legnagyobb mennyiségű szénhidrátot délben célszerű fogyasztani, míg a legkevesebbet reggel."



2013. nov. 12. 21:05
1 2
 1/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Tudod... mindent lehet olvasni és az ellenkezőjét is.


Első ránézésre igazad van. Csak azon elmélkedem reggel óta, hogy nem pont fordítva van-e: ha a legmagasabb délben, akkor váltod ki a legnagyobb inzulinválaszt. Ami meg nem jó...Még rágni kell.

Remélem, jön valaki megbeszélni. :)

2013. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szia!orvostanhallgató vagyok,ez teljesen hülyeség,reggelre kell a legtöbb szénhidrátot enni,az inzulintermelésnek semmi köze nincs a napszakokhoz,,,kizárólag csak a tápláléktól függ,,,ha sok szénhidrátot eszel,akkor megnő a vércukorszinted és több inzulin termelődik(ez a hormon szállítja el a vérből a sejtekig a vércukrot,glükózt)
2013. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Izé. Az orvosin nyilván előbb tanítják a processzust, mint hogy elkezdenék mondani a betegségeket. Létezik az inzulin rezistencia, sajnos. Azaz a már felborult rendszerre nézve igenis érdekes a kérdés.

És ha most az az újság, hogy alapjáraton nem ugyanaz az inzulinérzékenység, akkor mi van?

2013. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
bocsi,de nem értem a kérdésedet,ha esetleg érthetőbben tennéd fel,akkor tudnék rá válaszolni
2013. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Megpróbálom átfogalmazni...

Te azt mondod, hogy kajától függ az inzulintermelés. Oké. De nem ez volt a kérdés nekünk, hanem a szervezet inzulinérzékenysége. Azaz, ha te még egészséges vagy, normálisan működik a hasnyálmirigyed, májad, nemtommid, akkor valóban, ahogy jön a cukor, termelődik az inzulin, ahogy te mondod.


Viszont vannak olyanok, akik már elintézték ezt a rendet, és inzulinrezisztenciájuk van. Azaz, nem így működik náluk a dolog, nem egészségesen. ahogy te mondtad. És akkor már nem csak a kajától függ az inzulintermelés.


Ha most még ezt megbonyolítják azzal, amit a fenti cikk mond, hogy a test inzulinérzékenysége nem állandó, ugye. akkor mi lesz a következtetés?


Neked az, hogy a kajától függ. Sztem ez helytelen, mert most mondják, hogy nem egyformán hat rád. Azt is mondod, hogy reggel kell enni - ezt mire fel mondod, ha a kajától függ?


Az én véleményem szerint meg - én leginkább nem tudom - , hogy ha a legalacsonyabb az inzuliniérzékenység reggel, akkor reggel változik a legkevésbé a szénhidrátra, ami a keresendő cél. Azaz, éppen együk reggelire.

Feltéve, hogy mind megegyezünk abban, hogy minél kevésbé ingázik az inzulinszint, annál jobb nekünk.


Így már érted, vagy még jobban összezavartam? :)

2013. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
közben rájöttem h mit is akartál kérdezni,,természetesen van olyan betegség,hogy inzulinrezisztencia,de ennek közel sincs annyira köze a táplálkozáshoz,,azt mondtam,h közel sincs,tehát van egy kicsi,de nem az a fő ok a betegség kialakulásakor,hanem a sejteken lévő inzulinreceptorok DNS-ben van a probléma,a DNS-ben lévő hibás kódok miatt nem tudják megfelelően magukhoz kapcsolni az inzulinmolekulát és így több inzulin kerül a vérbe,mivel a sejtek nem jutnak glükózhoz,amire a szervezet több inzulintermeléssel válaszol,,tehát ez leginkább genetikai betegség és a napszakokhoz semmi köze sincs,,,olyanok családjában,ahol már vkinek volt 2-es típusú diabetes mellitus-a(cukorbetegsége)ott gyakrabban fordul elő,persze kialakulhat genetikai öröklődés nélkül is pl.:mozgásszegény életmód,szénhidrátanyagcsere zavar,pajzsmirigybetegségek stb. miatt is
2013. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
értem,igen,de az inzulinérzékenységnek nincs köze a napszakhoz,ezt már mondtam,,mindegy h te reggel eszel sok szénhidrátot vagy este,akkor sem fog bejutni a cukor a sejtekbe(vagy legalábbis kevesebb mint normális esetben),mivel a sejteken lévő receptorok hibásak,ha nem tudni bejutni a sejtekbe,akkor a vérben marad,,és emiatt fokozódik az inzulintermelés,,remélem,h érted,,,reggel is meg délután is és mindig ugyanúgy hibásan működnek a receptorok amik az inzulinrezisztenciát okozzák
2013. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Oké, köszi. :)
2013. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
igazán nincs mit!:)))
2013. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Orvosoknak tök mindegy hogy ki milyen beteg, bármit ajánlhatnak.. amúgy nem sokat tanulnak valódi táplálkozástudományról, így számukra teljesen érthetetlen ráadásul misztikus a reggeli inzulinrezisztencia. Pedig mérhető jelenség, valóban.


Sok szakértő ezért sem ajánlja sem reggel, sem pedig máskor a sok szénhidrát (legalábbis a gyorsan felszívódó keményítő és cukor) fogyasztását.


Kérdező, nem akármilyen témára tapintottál rá, én azért nem tudom szakemberként tisztelni az orvosokat/dietetikusokat, mert pont erről a témáról halovány lila gőzük sincs. De azt tudják hogyan kell gyógyszert eladni/gabonafogyasztást marketingelni. Tehát miben is szakértők.. marketingben sajnos. A marketing tudományát pedig nem elsősorban a mi egészségünk megőrzésére találták fel. Innentől.. heh, nem szép a helyzet.

2013. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!