Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell minden embert...

Miért kell minden embert (elsősorban a gyerekeket) teljesen behülyíteni a helyes táplálkozásról?

Figyelt kérdés

A napokban visszakerestem néhány általános iskolai alsós tis vagy egészségtan könyvemet, gondoltam megnézem mennyire hasznos információk vannak benne (nyilván nem fogyókúra, hanem helyes mindennapos evés).

Na most néhány dolog, amit találtam benne és baromira zavarja a csőröm


1) A "házikós" rajzon (legegészségesebb alul és így fölfele) 2.helyen volt a gabonafélék, tészták.

Olyan tömény szénhidrát, garantált hízás. Az egész suliban 1 tanár mondta azt, hogy a kenyér (ami gabona) hizlal.


2) A hús, mint olyan az teljes egészében az egészségtelen kategóriába tartozott, meg hizlal. Oké, a zsírós sertés tán ilyen, de a cukorral nem mérném egy szinten


3) A tojást most sem tudom minek számít, sőt hogy őszinte legyek a koleszterin fogalmat sem értem, de állítólag attól növekszik, és ez nem jó (miért, elhízok tőle?)


Az meg már más kérdés, hogy hol a kalóriát, hol a szénhidrátot, hol a zsírt mondják a hízás okának. Ez követhetetlen... most akkor konkrétan mi és hogy???


Arról nem beszélve, hogy jelen gazdasági körülmények között a fogyókúrás "árak" annyival magasabbak a normál árnál, hogy sok emberen látszik hogy nem tudja finanszírozni.



2013. nov. 5. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Azert ne vedd egy veka ala az elvetemult divat dietakat es a kiegyensulyozott taplalkozast (amit elvileg tanitanak). Ez utobbinak igenis resze a szenhidratok, 55-60%-at ezeknek kell kitennie az etkezesnek (energiat szolgaltatnak, az agy mukodesehez fontosak). Persze fogyas esetere ezt csokkenteni erdemes, mert ugy konnyebben megy a fogyas, de azert ne legyunk mar elfogult paleosok, hogy minden halalos betegseget a gabonak szamlajara irunk.


Nem attol koverek az emberek, hogy a kiegyensulyozott etredjukben gabona van, hanem mert tulzabaljak magukat mindenbol, szenhidratbol, zsirbol es nem mozognak eleget. Aki tud merteket tartani, az ehet barmit, nem lesz kover. Sajnos sok ember nem ismeri a sajat merteket, ezert hiznak el. Ezt kellene inkabb tanitani.


A voros husok sokkal magasabb kaloriatartalmuak, mint a feher husok es halak, ezert kerulhetett alulra. Kevesebbet erdemes beloluk enni, en pl. teljesen el is hagytam a voros husokat az eletembol, es elek-virulok. A tojas sargaja nagy mennyisegben (jelenlegi tudomanyos allaspont szerint) noveli a ver rossz koleszterin szintjet, ezert nem szabad tulzasba vinnia fogyasztasat.

2013. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Fontos az egészség (drága az egészségügy), és mindenkit jószándék vezet, remélhetőleg, amikor megalkotják az élelmiszer-piramisokat.

Ehhez hozzájönnek az újabb és újabb kutatási eredmények, plusz az a szabadság, hogy ma már nincs egy hivatalosan elfogadott és cenzúrázott vélemény, hanem mindenki azt mond, amit akar.

Vannak teljesen önzetlen kutatások, valamint vannak kormányok és élelmiszerlobbik által fizetett kutatások. Na, hogy ezek közül kinek van igaza, azt nagyon nehéz eldönteni az egymásnak ellentmondó kísérleti eredmények fényében.

Nem fogsz találni egyértelmű dolgokat, a legegyszerűbb kérdésekben sem. Ami fontos, hogy oda kell figyelni a testsúlyra, hogy az egészség érték, tőke - ezt kell megtanítani már gyerekkortól. (bár tesznek rá, de ha nem kap mást, akkor azt eszi)

És te magad eldöntöd, hogy kinek hiszel, mit hiszel, és főleg, hogy mivel tudsz együttélni.

2013. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:

:)

Csak mert kiegészíteném, amit az előttem szóló mondott:


Vörös hús: növényevő állat, azaz nem feltétlen rossz. Tojás: semmi bajt nem okoz, legalább annyi helyen mondják, mint amennyin ezelőtt húsz évvel tiltották. A gabona proteintartalma az elmúlt 50 évben a 70%val nőtt, a magban van olyan anyag, amit megakadályozza, hogy a mag akárhol csírázzon, a teljes kiőrléssel ezt is megkapjuk és csodák csodája, a hántolt gabona finom lisztje nem vált ki olyan magas inzulinválaszt, mint a hántolatlané....szóval, van min gondolkozni.

Tisztelettel, Nefelejcs. :)

2013. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van pár ok.


1. az iskolás tananyag nem egészen elfogadott tudományon alapszik. inkább trendeken. persze hogy következetlen.


2. gazdasági érdek dezinformáltságot elérni, tévhiteket terjeszteni. a beteg gyerek = beteg, gyógyszerfüggő és gyenge felnőtt = profit sokaknak. Fontos, amire rákérdeztél, fontos hogy így legyen, egyáltalán nem véletlen. Oké, nekem nem jó, Neked nem jó de emberek kisebb csoportjának biztos hogy ez igen hasznos.

2013. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, aki ebből csinál pénzt, hogy más embert megbetegít, az felér egy testi sértéssel.

Egyébként a baj az, hogy én is meghíztam, de nem tudom miért.

Mindig mozgékony voltam (amíg utóbbi 1-2 évben el nem értem egy olyan súlyt, ahonnan már egyszerűen nem bírok - már egy fél óra séta is teljesen kikészít), mégis folyamatosan híztam. Volt egy műtétem (mandulámat kivették), utána még jobban fölgyorsult ez a hízás, de előtte se voltam sovány.

Csomó módszert kipróbáltam, de egyik sem hozott eredményt, úgyhogy mára már feladtam. Nem tudom hol volt a hiba, de mára már késő javítani. Szépen becsaltak engem vagy a szüleimet vagy mindnyájunkat a csapdájukba, és persze én vagyok a hibás, oldjam meg egyedül, ha nem hallgatok rájuk (végül is minden héten volt valami tészta - többnyire túrós ebédre és krémes a hűtőben) mert 15 évesen nem tudok (ja és 10 évesen sem tudtam) mindent amit kéne az életről. Bár a fogyásról ők se, de ezt hagyjuk.

2013. nov. 5. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Az iskola nem az életre tanít, ezt el kell fogadni, az a szülők dolga.
2013. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

"Hát nem tudom, aki ebből csinál pénzt, hogy más embert megbetegít, az felér egy testi sértéssel. "


Kiscsillag :))


Szerintem nagyon keveset konyítunk a világ (a mi világunk, társadalom) működéséről, a hatalmi rendszerekről. És bár ez nincs jól.. jobban alszol így, hidd el.


Segítek (vagyis egy próbát adj ennek).

A mandula eltávolítása, nos, barbár nyesegetős megoldás, de nem véletlen ez se.. hogy csak ennyire futja.. hehe, biztos hogy nem véletlen. Ez is legyengítés igazából. Nem a gyulladás okát keresnék meg, szüntetnék meg, hanem kivágják a mandulát. Peeeersze.


Tej-gluténmentesen ettél-e már? Taichiztál-jógáztál-qigongoztál (tehát nem hagyományos, izzasztó divatsportokat próbáltál-e már) ? :)

2013. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Szülők nem nagyon tehetnek erről. Persze, ha nem abból indulnak ki, hogy ők mit ettek gyerekkorukban (én is ettem tésztát, sőt, sok tésztát és gebe voltam), hanem megreformálták volna a magyar konyhát, vagy szétnéznek, hogy mik az előírások, akkor sem biztos, hogy jól választanak, mert honnan tudnák?

A szülőnek ösztöne az etetés...ne egy anyától várd, hogy majd fogyókúrára fog, mert az egyik kezével mindig adna.

Egyébként meg minden elszántság kérdése.

Adj egy esélyt az utolsó ötletnek.

2013. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Egy VADÁSZÓ (halászó) - gyűjtögető evolúciós múlttal rendelkező élőlénynél (lásd ember) megnézném milyen negatívumot tudnak felmutatni húsról/tojásról/állati zsírokról.


Leszámítva azt, hogy azok az emberek meghalnak, akik levegőt vesznek (tehát ki lehetne mutatni egy kamu tanulmányban hogy a levegővétel igazán káros) és hasonlóan persze próbálnak kételyt teremteni az emberekben a hússal, tojással kapcsolatban is, meg sikerül amúgy elérni a rosszabb minőségű húsokat (rossz takarmány, állatokat gyógyszerezik) alapvetően még mindig lehet bízni a józan észben. Csak tudni kell, hogy az ember nem a modern mezőgazdaság terméke, tehát amikor megkívánjuk az illatozó süteményt, vagy a ropogós müzlit, jusson eszünkbe hogy inkább részesítsük előnyben a szintén finom gyümölcsöt, zöldséget vagy állati táplálékot! Ami mindig is adott volt a természetben, és lehet róla tudni, hogy a testünk számára nem szokatlan a fogyasztása. És így akkor nem feltétlen kell az ellentmondásos tudományos (vagy annak beállított) vizsgálatok rengetegével szenvedni.


Tojás-koleszterin? Márpedig az én őseim biztos hogy ettek tojást, ez van, én is fogok.

Jó, hogy már nagyon sokan bebizonyították, úgymond köztudott hogy az élelmiszerek egyrészt nem emelik meg közvetlenül a koleszterinszintet, másrészt önmagában a magasabb vérkoleszterinszint még csak nem is baj.

2013. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A műtét azért volt, mert rengetegszer begyulladt a mandulám és a légzés is nehéz volt - mind a kettőt kivették, a orrból 2x.

Nem tudom mi lett volna a konkrét jó megoldás, de a hízás mértéke jóval kisebb volt a műtét előtt, ez azért igaz. De az is, hogy kevesebbszer vagyok beteg.

De ugyan ki hinne abban, hogy ez egy valós összefüggés? Még én sem vagyok benne biztos. De most már úgyis mindegy, (normál esetben) nem fog visszanőni.

2013. nov. 6. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!