Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék egészségesen élni,...

Szeretnék egészségesen élni, megfelelően táplálkozni, de nem igazán tudom, hogy hogy kéne?

Figyelt kérdés
Megfelelő szénhidrátot, fehérjét, vizet kell fogyasztani, de nem tudom miből mennyit, és mit miben találok meg. 14 éves vagyok. Eléggé zsíros a bőröm, sok a mitesszerem. Próbáltam sok mindent, de semmi sem vált be, gondolom a táplálkozással van gond. Nem tudom miből mennyit egyek, és miben mi van. Tudom, ott a wikipédia, de így könnyebb, ha egyszer valaki/valakik rendesen elmagyarázzák, mit hogy, és mikor. Előre is köszönöm! :)

2013. nov. 21. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A mitesszereknek nem sok köze van a táplálkozáshoz, ez a tini kor velejárója.

Egyél mindent változatosan. Tejet,tojást, húsokat, tésztákat, zöldségféléket, gyümölcsöket stb.

Nem az sok okos "ez egészséges, ez nem" propagandára hallgatni.

2013. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell itt számolgatni a makrotápanyagokat!

Ne igyál semmilyen cukrot vagy cukros üdítőt, energiaitalt, ne egyél kenyeret, se semmilyen péksüteményt, tésztát, tejet! Egyéb magas keményítő tartalmú kaját se, mint amilyen mondjuk a kukorica.

Sem más marhaságot, mint amilyen a gyümölcsjoghurt, a müzli, büfékaja stb..

Helyettük fehérjeforrásnak egyél sok húst (csirkemellet, pulykát, marhát, nyúlhúst), halakat, tojást, sovány sajtot és túrót.

Szénhidrátforrásnak főként rizst, néha esetleg zabot vagy főtt burgonyát.

Kell még sok zöldség a rostok miatt és egy kevés gyümölcs.

Vízből a testsúlyod minden 20 kilójára számolva napi egy liter, vagyis ha 50kg vagy, akkor 2.5liter kell naponta. Ez tényleg vízből álljon vagy zöld illetve gyümölcs teából (persze ebbe sem kell cukor sem édesítő).

Szedned kéne vitamint is, de nem az agyonreklámozott és nevetségesen alacsony vitamint tartalmazó készítményeket, hanem olyat amiben minimum 1g c-vitamin van.

Ezeken kívül másra nincs is szükség, csak sportolásra!

2013. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A változatos kajálás egy nagy baromság! Sok minden van, amire egyáltalán nincs az embernek szüksége, ilyen a gabona vagy a tej.
2013. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. nov. 21. 17:27
 5/5 anonim válasza:
a gabona és a tej is jó csak a paleoitok szerint nem
2013. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!