Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvos? Szülésznő?...

Fogadott orvos? Szülésznő? Mennyit ér mindez és miért?

Figyelt kérdés

A szülésznő választás miért fontos? Van mindenkinek? Mennyibe kerül? Miért kell fogadott orvos? Illetve miért kerül ez ennyibe? Mi van azzal, akinek nincs?

Anya mikor megszült megmondta neki az orvos, h nem a maga két szép szeméért jöttem be. (Akkor még nem volt ez, hogy előre felfogadták) Mára ennek kialakult rendszere van. De mit kapok én majd 70.000-ért? És mit kapnék pl az ügyeletes orvostól? Ez mennyire etikus egyébként? A kérdésem filozofikus jellegű. Pusztán kérdések.


2009. nov. 20. 19:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem volt fogadott dokim, az ügyeletesnél szültem. Nem adtam senkinek pénzt, mert nem álltunk úgy anyagilag ( máskülönben fogadtam volna ), és semmi hátrányom nem származott belőle. A doki, a szülésznők, mindenki kedves és rendes volt.
2009. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Hm...nekem sajnos rossz tapasztalataim vannak. Igaz, én fogadtam orvost, de aki a mellettem levő szülőszobán szült, ő nem. Szegény lányt hagyták kínlódni, többször elájult vajúdás közben, és senki rá sem nézett. A legvégén a kitolásra ment be a doki, kinyomta belőle a gyereket, majd összevarrta. Ennyi :-(
2009. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Légyszives azt még odaírnátok, hogy melyik kórházban történtek ezek?
2009. nov. 20. 19:47
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott orvos azért jó, mert elvileg bármikor bemegy, amikor szülsz. Persze sok olyat hallani, amikor mégsem megy be, pedig a kismama számít rá.

Ára: általában a magánrendelési ár tízszerese, de rendes orvos a kismamára bízza...

A szülésznő azért lehet fontos, mert problémamentes szülésnél a okinak nincs sok feladata, akár semmi, hanem a szülésznő vezényli le a szülést.

Ára: 20-30 ezer, de rendes szülésznő rád bízza.

Olyat is olvastam már, hogy nem fogadott el az orvos sem semmit. Ez a ritka.


Akinek nincs orvosa, sem szülésznője, mint nekem, az szüléskor bemegy a szülészetre, és szépen megszül. Az ügyeletesek el kell, hogy lássák.

Ebben az esetben etikusabb a hálapénz, ha rendesek voltak, meg lehet hálálni, ki mennyire engedheti meg magának.

Fogadottaknál azt fizeted meg, hogy a szabadidejében megyek. (már ha tényleg bemegy és foglalkozik is veled...)

2009. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt fogadott orvosom, bár az ügyeletes aki először vizsgált annál is szivesen szültem volna, csak ugye az a szerencsén múlik, hogy éppen ki lenne... a fogadott az tuti és a pénzedésrt tudod, hogy normálisan bánnak veled. Szülésznőt nem fogadtam, de így utólag jó lett volna. SAJNOS manapság az etikus egyenlő a máltatlannal, le lehet hurrogni, de az emberek ezért szeretoik bebiztosítani magukat, és inkább erre költenek... ez van.
2009. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénz etikátlan, de hát van, kitaposott utakon előre lefixált árakon megy ez manapság.

A fogadott orvos valahol biztonságot jelent egy kismamának a terhesség alatt és mikor eljön a szülés ideje, jobb érzés ha nem egy "idegen" van a láb között. A szülésznő fogadás újkeletű dolog. Nos a legnehezebb időben ő van a szülő nő mellett és gyakorlatilag ( mint két gyermek édesanyja ) azt állítom, hogy minden egy jó szülésznőn áll vagy bukik. Ő a legnagyobb kincs a szülő nő mellett.

Nekem nem volt fogadott orvosom, nem volt fogadott szülésznőm, viszont volt egy kiváló szonográfus ( magánrendelésen) aki végigkísérte UH-n a kicsik fejlődését, többet tudott elméletben és gyakorlatban mint egy kosár szülész-nőgyógyász. A kötelező vizsgálatokra eljártam az SZTK-ba, és mikor beindult a szülés bementem a kórházba vadidegen emberek közé és mindent megkaptam amire szükségem volt, kedvességet, tisztaságot, segítséget, biztatást, kiváló csapatba csöppentem és meleg szívvel emlékszem vissza a szülésemre.

2009. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hete szültem az Istvánban, ügyeletesnél. Senkinek nem fizettem, mert a lakáshitel mellett nem tehetem meg. Az a 70ezer ft jó elkölteni a babára is, mert ha a dokinak adom, a babámnak nem tudtunk volna venni semmit. Így is rengeteg használt cucca van, mert sajnos nem telik újra...

Semmiben nem szenvedtem hiányt, mert nem pénzeltem senkit, ugyanolyan kedvesek voltak, mint a többi szülő nővel.

2009. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,Veszprémben szültem az ügyeletesnél,és szülésznőt sem fogadtam!Ugyan úgy elláttak,mert el kell látniuk,hisz erre tettek esküt,én így gondolom!

Én sem kérek plusz pénzt,mert megtanítom a gyerekeket írni,olvasni,számolni!

Sajnos ezt mi betegek rontottuk el,hogy pénzt kezdtünk adni!


Amúgy 18 órát vajúdtam,6 szülésznővel találkoztam,akik nagyon rendesek voltak,bár sok dolguk nem volt mellettem!Végül sajnos császár lett,a doki ugyanolyan szépen varrt össze,mintha adtam volna pénzt!Nekem jók a tapasztalataim!


Viszont Veszprémben pár éve meghalt egy nőgyógyász a túlterheltség miatt,mert sokan őt akarták,ekkor betiltották a az orvosválasztást,majd 3 orvos kötött szerződést a kórházzal,őket lehet fogadni, ők azonban nem ügyelhetnek,de maszek rendelése van mindegyiknek!


Amikor én benn voltam,mindenki az ügyeletesnél szült,jó tapasztalatokat hallottam,csak egy dokit utáltunk!

2009. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az orvost, akihez járok megkérdeztem mennyiért vállalja el a szülést. Azt mondta: Az időm drága, meg kell, hogy érje, hogy otthagyom a magánrendelésem stb. Ilyesmiket mondott. Az ár 70.000. Nem azt sokallom, de nekem nem tetszett a felvezető szöveg. Olyan antipatikus volt ez így, szerintem. Főleg, hogy a szülés mindenkinek "jár". Elkeserített a hozzáállása, pedig eddig kedveltem. Én 50 körül tudnék erre szánni. Bár inkább költeném a babámra. Arra is gondoltam már, hogy szülésznőt fogadok, orvost nem. Párom szerint a 70 csak 20al több az ötvennél... De sajnos nálam ez a kijelentés megtörte az eddigi rendíthetetlen bizalmat. ÉS egyébként sem értem ezeket az árakat. Etikátlannak, és túl magasnak tartom az árat. Ma pont azon gondolkodtam, hogy ha egy állapotos adóellenőr teszi fel ezt a kérdeést, hogy mennyi a szülés, vajon annak mi lenne a következménye...
2009. nov. 20. 20:09
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Bajai korházba szültem 7 hónaja nem volt fogadott dokim sem pedig szülésznőm!És a szülésznőm haláli aranyos kedves törödő és végtelenül normális mindenben segitett!A dokim szint ugy varrás közben végig beszélgettükn h milyen szépek a kislányai sőt még a vajudó elött amikor már szülps után itoltak akkor be is mutatta a nagyobbik kislányát!:)Eggyikük nek sem adtam pénzt,mert inkább a kisfiamra költöttem minden eggyes forintot!És kontrollra is ehhez a dokihoz mentem vissza és emlékezett rám viccesen megis jegyezte:-) Jó babavárást és babázást mindenkinek!gyönyörű 7 hónapos nagylegény anyukája:)
2009. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!