Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy rosszul döntöttem?

Lehet, hogy rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés

33 hetes kismama vagyok és 24 éves.

Párom 42 éves.

Véletlenül jött össze a baba.

Mikor kiderült a terhességem akkor még örült neki, hogy lesz végre saját gyereke.

Anyumék már a legelején ki voltak akadva, mert nagy a körkülömbség.

De 2 hete párom is azt mondta, hogy kár volt megtartani ezt a babát és, hogy inkább soha sem lehetett volna neki gyeke.

Ezt a mondatát nem tudom neki megemészteni.

Én sem igazán voltam/vagyok felkészülve rá, de ugy már nem tehetek semmit.

Mit tegyek? Pszichológus még tud segíteni, hogy elfogadjam a babát?

vagy jobb lenne még most örökbe adni?


2013. nov. 26. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked kell érezned.Ha te képes vagy örökbeadni, és utána feldolgozni az egészet,hát hajrá,nekem nem lenne erőm,inkább felnevelném egyedül,a párommal ha ilyet mondd nem foglalkoznék,nem érdemel meg téged.Tartsd magad nagyobbra és jobbnak,szerintem.És mindenesetre azért gratulálok!Gondolkozz el te mit tennél,ne másokra hallgass,ne a párodra,rokonra,barátra,csak is magadra,ha szeretnéd megtartani akkor tartsd,ha nem hát nem,de számolnod kell a következményekkel!

Üdv : Dia

2013. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A párod valószínűleg nem normális. Ha 42 évesen nem akar gyereket, akkor valószínűleg sosem fog. Valami defekt lehet nála, ha ez most jut eszébe, amikor nemsokára szülsz.

Ha nem szereted a babát, akkor talán jobb lesz neki, ha olyan szülőkhöz kerül, akik akarják őt és szeretni fogják.

Ketten kellett volna döntenetek a babáról, de úgy tűnik, te csak a pasi miatt vállaltad. Te érzed, hogy képes lennél-e egyedül felnevelni őt. Te érzed ahogy mocorog, olyankor mit érzel? Nem azt, hogy szereted, és alig várod, hogy megszülessen és a karodban tartsd?

Talán tényleg érdemes lenne egy pszichológus segítségével tisztázni a dolgokat, és ha tényleg ennyire alkalmatlannak érzed magad, vagy nem tudod elfogadni a babát, akkor örökbe adni. Számomra kegyetlenül hangzik ez, de neki jobb lesz így, mint úgy felnőni, hogy nem akarták őt.

2013. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a párod csak mérgében mondta azt, h kár volt megtartani?
2013. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát sok függ attól, hogy milyen lelkiállapotban és szövegkörnyezetben mondta ezt a párod, lehet, hogy bepánikolt, aggódni kezdett, próbálj beszélgetni erről, tudakold meg mitől fél (ha meg tudja egyáltalán fogalmazni, mert ez néha csak szorongás és nem is tudja miért). Nálunk is mondott valami hasonlót a férjem (pont 33 hetesen), de azért mert nagyon bepánikolt, mert én is bepánikoltam (elkezdtem félni a szülési komplikációktól és ő bele se gondolt addig, hogy ez bizony kockázatokkal is jár). Beszélgettünk róla, hogy mitől félünk, hogy bízunk az orvosban és sikerült magamat is és őt is megnyugtatni.
2013. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak megijedtél attól, hogy esetleg egyedül maradsz a babával.

Ha eddig boldogan vártad, akkor ez csak pillanatnyi elmezavar. A gyereket nem a párodnak szülöd, hanem azért, hogy megszülessen. Nem változott semmi, a cél ugyanaz.

Nem pszichológus kellene, hanem egy párkapcsolati tanácsadás - mindkettőtöknek. Hogy ne egyedül kelljen felnevelned.

A párod szerintem elbizonytalanodott a kapcsolatot illetően. Ha most megharagszol rá ezért, akkor szét fogtok menni. Ha segítséget kértek, még menthető a dolog. Szerintem.

2013. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megétrem azokat, akik az első trimeszterben meggondolják magukat, és az abortuszon gondolkoznak.

Talán még azt is megértem, ha valaki a kezdetektől nem akarja a babát, és örökbeadja.

De te 31 hétig vártad, szeretted, aggódtál érte, érezted a mocorgását, simogattad a hasad, énekelgettél neki. Lekileg annyira kellene, hogy kötődj hozzá, hogy ez meg sem forduljon a fejedben.

2013. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

24 éves vagy. Te magad döntesz a dolgokról! Úgy vettem ki a szavaidból hogy Te akartad és örülsz a babának!

A párod érdekes dolog...lehet megijedt az apaságtól, vagy "idősnek"érzi magát már ehhez. mindenesetre meg kell beszélned vele, miért mondta ezt és ezentúl mit akar...

Ha továbbra sem szeretné a babát, akkor Te sem kellessz neki, ugyanis a gyerek Veled jár. Azt javaslom, hogy ha így alakul mint ahogy utóbb írtam, akkor a szüleidtől kérj seggítséget. Hisz akármennyire is akadtak ki, szeretnek Téged is és a leendő unokjukat is! Biztos hogy melletted lesznek. Te pedig ne gondolkodj olyan hülyeségeken, hogy örökbeadd,nem hiszem hogy egy szívtelen önző ember lennél. Nem kell semmilyen doki ahhoz hogy a saját gyereked elfogadd.

2013. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Néha úgy érzem ez nem fog menni segítség nékül és párom is azon van, hogy minnél előbb költözzel vissza a szüleimhez.

2013. nov. 28. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!