Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem kezdete óta...

Terhességem kezdete óta többször volt hüvelyfertőzésem. Nem árt a babának a sok kezelés és hüvelykúp?

Figyelt kérdés
Most gynoflort kaptam, de volt már canesten és pimafucin is. Mégsem akar múlni. Aggódom....
2008. júl. 11. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ne értem, mert vagy az orvosod béna és nem törődik veled, amiért nem tudja rendesen kikezelni, vagy nálad áll fenn valami tényező, esetleg te csinálsz valamit, ami miatt folyamatosan visszajön a fertőzés. Én a helyedben rendesen kivizsgáltatnám magam, biztos kismamáknál is meg tudják ezt oldani valahogy, hogy kiderüljön mi okozza, mert a visszatérő fertőzés és ezek a szerek nem hiszem, hogy hosszú távon jót tesznek, esetleg a szülésnél lehet gond, pl császározni kellhet. Persze nyilván olyanokat kapsz, amit terhesen is használhat az ember, de ez akkor sem normális.
2008. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én korábban is ilyen voltam, pedig mindig is nagyon odafigyeltem. Főleg most. Csak zuhanyzom, mindennap másik törülköző, gyakori takarítás, stb. Az orvosom teljesen megbízható, és jó szakember.

És mégis... csak aggódom a babámért. tudom, hogy kezeletlenül sem jó...

tanácstalan vagyok

2008. júl. 11. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is többször volt fertőzésem, bár én csak canestent használtam. A kisfiamnak nem lett tőle semmi baja, azóta már 6 hónapos. Mielőbbi jobbulást, és boldog babázást kívánok. Ja, és lehet, hogy a párodat is kezelni kéne.
2008. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akárcsak én írtam volna ki a kérdést,én is szinte végig kezelgetve vagyok,nagyon kellene egy hüvelytenyésztés, hogy a dokid azt tudja kezelni ami okozza a bajt,vagyis célzottan.Próbáld meg rávenni.Sajnos van ilyen,a párod is ki kell kezelni,ahogy írják,biztos Te is mindent megteszel,azt mondják első baba után elvileg elmúlik,ez az érzékenység,én is ebben bízom.Baj nem lesz ne félj,én is sokmindent kaptam, nekem még hólyggyulladások soRA is volt,és nagyon jól vagyunk(38 hetesen).-Az a lényeg,szülésre próbáld meg elérni nála a tenyésztést,hogy addigra ne legyen gond.
2008. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hasonló panaszokkal rendelkezem, sajnos. a terhesség alatt nagyon sok kismamának van hüvelyi fertőzése (gomba, baktérium).Ha panaszt nem okoz normál terhesség mellett (nincs nyitva pl. a méhszájad, nem szivárog a magzatvíz)), a szülés előtt pár nappal tenyésztéssel meghatározott kórokozót kezelni kell, mert a szülés alatt fertőződhet baba. A zárt méhszáj a legtöbb kórokozóval szemben véd. A gynoflor jótékony bacikat tartalmaz, azt nyugodtan lehet, de de a baktérium és gombaellenes gyógyszerek egy része is haználható, a fent említettek pl. igen. az első 12 hét a legkritikusabb ilyen szempontból. apát is lehet, kezelni kéne. csak zuhanyozz, egy sima kádfürdő is veszélyes lehet, ha előtte nem fertőtlenítesz. Kamillás lemosás is segíthet picikét.
2008. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!