Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy kisebb lett a...

Létezik, hogy kisebb lett a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Még csak a 12. hétbe léptem de eddig nagyon ki volt dudorodva a pocakom. Most pár napja olyan érzésem van mintha nem is lennék terhes, eddig nagyon ritkán esténként éreztem apró durranásokat és most semmit!! 54 kg vagyok és 168 cm, még fogytam is 1 kg-ot,mert nincs étvágyam az eleje óta,de nem szoktam hányni! Szerintetek mi lehet ez? Aggódom hogy él-e még a baba, csak jövőhét szerdán megyek dokihoz!!! Segítsetek kérlek!! Előre is köszönöm!!


2013. dec. 1. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg fel voltàl puffaddva, ami kezd elmúlni. A babától meg nincs még hasad. Így lehet hogy kisebbnek érzed. Azokat a durranásokat nem a baba csinálja még, inkább a beleid.
2013. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a terhesség korai szakaszában a megváltozott emésztésnek köszönhetően gyakori a puffadás.

Ezért is van, hogy estére általában nagyobb a pocak, mint reggel.

Ha a szervezeted átáll a változásokra, akkor ez a puffadás elmaradhat, tehát lehet, hogy kisebb lesz a hasad. Főleg, ha nincs étvágyad, és még fogysz is.


Nem hinném, hogy a babát érezted volna esténként, ilyenkor még nem nagyon szokták érezni, bár vannak kivételek, de a baba mozgását általában a 16-18. héten érzik első babánál, és még az is viszonylag korai.

Persze van olyan, aki már ilyen korán érzi, de akkor sem minden nap, szóval, ha nem érzed, az sem baj. Lehet, hogy eddig is inkább a gázokat érezted.


Valószínűleg minden rendben van, de ha nagyon félsz, az nem jó sem neked, sem a babának, ha gondolod, akkor menj be az ügyeletre, ahol megnézik uh-val, akkor megnyugszol te is.


De a kérdésedben leírtak szerintem nem adnak okot aggódásra.


Boldog babavárást!

2013. dec. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban nem a terhesség miatt volt esetleg nagyobb a hasad, hanem puffadhattál. Ne aggódj! A babának semmi baja! :-) A mocorgásokat meg egyáltalán nem baj, ha nem érzed minden nap :-) Szerencsés vagy, ha hetente 1-2 alkalommal esetleg már érzel valamit :-) Ilyenkor még olyan pinduri a baba, hogy napokig el tud bújni és semmit nem érzel :-) További szép babavárást! 29 hkm
2013. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat most megnyugodtam egy kicsit. Első baba és nagyon szerettük volna ezért még jobban ragaszkodom hozzá és féltem!!! Itthon vagyok veszélyeztetett terhesként úgyhogy pihenni van időm bőven! Tényleg köszi mindenkinek!!!
2013. dec. 1. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!