Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen feltételekkel bevállalná...

Ilyen feltételekkel bevállalnátok egy babát?

Figyelt kérdés

Ha a pároddal ketten kerestek 200.000 ft-ot, de van egy lakáshiteleket, ami havi szinten 40.000 ft és még ezt jó sokáig kell fizetni és havi szinten van, hogy nem tudtok félretenni semmit vagy csak nagyon keveset.

Ti így be mernétek vállani egy babát? Mi a véleményetek?



2013. dec. 3. 15:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mert szerintem simán meg tudjátok oldani. A lakáshitel fizetése után is marad 160.000 forintotok. Nem hiszem azt, hogy ebből minden luxusra telik, de szerintem egy tisztességes életet tudtok biztosítani belőle.
2013. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem mi vagyunk ebben a helyzetben, hanem az egyik ismerősöm, akik már nagyon szeretnének babát.
2013. dec. 3. 15:55
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Ó, ez rengeteg pénz!

Ennyire még 2 gyereket is vállalnék.

2013. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ninxs munkàm a fèrjem 250kap lakàshitelünk 70ezer van lakàskasszànk...felre tett pènzünk valamennyi de bevalaltuk.A helyzet nem oldódik meg 1 2 èven belül, genetikai bajokat meg nem kockàztatnek, így is több mint egy èv volt mire terhes lettem. Mondjuk kezdeshez mindent megkapunk mert vannak kisgyerekek a csaladban.
2013. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert igen marad 160.000 ft, de ha azt nézzük a végen nem ennyi marad a gyerekre, mert ott van a rezsi és 2 emberre az étel havi szinten. Szóval akkor gondolom kb. a fele, azaz 80.000 ft marad a gyerekre.
2013. dec. 3. 16:01
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es a választ! :)

Nekem most keres a párom 180 körül, de nekem még nincs munkám. Mi még fiatalok vagyunk ehhez, még magunk is gyerekesek vagyunk kicsit. :) De persze később amikor már mindketten megértünk rá (pár év múlva), mi is szeretnénk babát vállalni.

2013. dec. 3. 16:04
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Én nem.
2013. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem állítanám annyira biztosra. Sok mindentől függ!

Nekem pl. fontos volt,hogy annyi megtakarításunk legyen,hogy ha Isten ne adja a férjemnek megszűnik a munkahelye, akkor egy-két hónapig azért még meg tudjunk élni.

Meg nekünk pl. a fiunk iszonyat sokba került az elején. Havi szinten biztos volt 40-50 ezer. Eleve tápszeres lett, ami havi 12 ezer volt. Hipotón lett, gyógytornára kellett hordani, ami szintén 12 ezer volt.

Egy betegséget 5 ezernél kevesebből még nem úsztunk meg.

2013. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Én nem.
2013. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, ott van a rizikófaktor, ha az egyik elveszti az állását, akkor a másik meg nem keres annyit, hogy fenn tudják magukat tartani.
2013. dec. 3. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!