Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen feltételekkel bevállalná...

Ilyen feltételekkel bevállalnátok egy babát?

Figyelt kérdés

Ha a pároddal ketten kerestek 200.000 ft-ot, de van egy lakáshiteleket, ami havi szinten 40.000 ft és még ezt jó sokáig kell fizetni és havi szinten van, hogy nem tudtok félretenni semmit vagy csak nagyon keveset.

Ti így be mernétek vállani egy babát? Mi a véleményetek?



2013. dec. 3. 15:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

Kizárt. Amúgy úgy számoltad a 200 ezret, hogy anyukának nem fizetése lesz, hanem GYED két évig, majd GYES 1 évig?

És bizony, ott van az, hogy apuka elvesztheti a munkáját. Egy gyerek sokba kerül. Minél nagyobb, egyre többe. Tapasztalat. :-(

2013. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mennyi a GYES és a GYED 1 gyerek után?
2013. dec. 3. 16:58
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Először tgyást kap az anya (5 hónapig azt hiszem) aztán jön a gyed (a gyerek 2 éves koráig) és utána a gyes (3. élet évig) A tgyás és a gyed csak azoknak jár, akik a szülést megelőző két évben minimum 365 napot biztosítottak voltak és a szüléskor is van biztosított jogviszonya. Ezeket a támogatásokat a szülést megelőző évi jövedelmedből számolják ki (a tgyás a fizu 70%-a, a gyed a fizu 60%-a, mert ebből már nyugdíjat is vonnak.) A gyes alanyi jogon jár mindenkinek 20 valahány ezer (azt hiszem 27.000 talán havonta) Ha nem vagy jogosult tgyásra és gyedre, akkor is igényelheted a gyest.
2013. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Párom kb 180at keres. Én kapom a gyest+családit. Na ez kb 220 ezer ft. Lakáshitel 45 ezer (még 8 évig), autó 45e (4 évig), telszámla 15e, rezsi változó(de nem sok), mert elosztjuk anyuékkal. Van egy 22 hónapos fiunk. Annyi, h én pl ritkábban megyek fodrászhoz, nem nagyon veszek magamnak új ruhákat. A kicsinek mindene meg van, Ő az első! Élhetnénk jobban is, de így sem panaszkodom! Szeretjük egymást, ez a lényeg! :)
2013. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha mindig a jobb életre várnánk, akkor sose lenne gyerekünk! Mire a lakáshitel lejárna gondolom a nő már nem szülhetne, gondolom nem 5-10 év van hátra a hitelből. Én bevállalnám. A tgyás a bruttó átlagbér 70%-a, ebből még adót vonnak, 16%-ot. A gyed szintén a bruttó bér 70%-a, ebből az adó mellett 10% nyugdíjat vonnak. Gyedre, gyesre nem kötelező menni, vissza is lehet menni dolgozni. Gyed után én is visszamentem dolgozni, mert a gyes csak 25 ezer forint. Akik jövőre szülnek még jobb helyzetben lesznek, ha bevezetik a gyed extrát, hiszen a gyerek 1 éves kora után visszamehet dolgozni és a gyedet is megkapja a munkabér mellé, persze ha bevezetik vagy másik kormány nem törli el. Rizikó mindig van, végül is ha azzal számolnánk mindig hogy munkanélküliség, ez meg az közbejöhet, akkor a magyar már kihalt volna. Persze gyesre én sem szülnék, mindenképp akkor vállalnék gyereket, ha tgyásra és gyedre is jogosult lennék.
2013. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ó utolsó..épp most akartam írni, a Te első mondatodat bizony igazad van. Ennyi erővel soha nem lenne senkinek gyereke. akármikor el lehet veszteni egy állást.

nem tudom miért olyan kevés az a 80 ezer ami a végén a gyerekre marad?!

Van aki havi össz 120 ezerből él havi szinten 1 gyerekkel, és megvan az éltel, ruha, minden. és még a gyereknek is megvan mindene.

Én simán bevállalnám így is.

2013. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom! Hogy saját házra mondjuk nem várnak az emberek, az oké. Akkor tényleg kihalnánk!

De,hogy egy kis megtakarításra...

És persze, bármikor bármi megszűnhet, de pont erre lenne jó a megtakarítás,hogy akkor is meg tudjam venni a gyereknek, ami kell!

2013. dec. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Viszont az tény, hogy nem kell vaktában gyereket vállalni, ha valaki nagyon rossz körülmények között él, bár ők szerintem még talán pont tudnak gyereket vállalni, mert talán annyi feltétel adott nekik. Csak tényleg az a legfontosabb, hogy az embernek legyen valami megtakarítása, mert bármikor jöhet valami baj, mikor az ember nem számít rá.

Azért egy gyerek felnevelése úgy gondolom elég nagy felelősség és azt is bele kell kelkulálni, hogy nem pár évig, hanem hosszú éveken keresztül kell majd gondoskodni róla. Ilyen feltételekkel nyílvan szerényebb körülményeket lehet biztosítani. Az igényeket a kereshez kell igazítani.

Bár biztos nehéz lehet ebben a helyzetben lenni, hogy nagyon szeretne az ember gyereket csak ugye annak meg mindent meg szeretne adni. Azért remélem, hogy nekünk később lesznek olyan feltételeink a párommal, amikor mi már késznek érezzük magunkat arra, hogy babát vállaljunk, hogy azért ne kelljen annak a gyereknek semmiben sem hiányt szenvednie. Én is jó családból származom, mindenünk megvolt, minden évben külföldön nyaraltunk, semmiben nem volt hiány és én is arra törekednék, hogy ha még mindent nem is tudok neki megadni, amit én kaptam a szüleimtől, legalább annak a felét tudjam biztosítani majd neki. :)

2013. dec. 4. 08:51
 19/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem kell aggódni, nem fogunk kihalni...

Vannak, akiknek tök mindegy , mert csak azért szaporodnak, hogy felvegyék a segélyt, de dolgozni meg nem akarnak. Persze tisztelet a kivételnek, senkit sem akarok bántani.

csak már nem az ilyeneknek kellene szaporodniuk...

2013. dec. 4. 09:03
 20/21 anonim ***** válasza:

Sok minden hiányzik a leírásból, hogy mi minden egyéb kiadás van, gondolok a rezsin kívül olyanra mint pl. folyamatos gyógyszer szedés, orvosi ellátás (ami térítéses). Mert ezek is sok pénzt elvisznek.

De szerintem, ha valaki tudatos akkor tud spórolni. Nem kell a legdrágább dolgokat megvásárolni, most legyen szó az ismerőseidről vagy a leendő babájukról.


Engem arra tanítottak a szüleim, hogy spóroljak és jól osszam be a pénzt. Lekopogom, hogy jól gazdálkodom a pénzzel. Mindig kiszámolom, hogy mi mennyibe kerül. Ami már megüti a mércét azt nem veszem meg. Vásárlásnál is számolgatom, megnézem, hogy az adott akció ténylegesen akció -e vagy sem.


A párom 300-on felül keres havonta, sajnos én pályakezdő vagyok, munkát még nem sikerült találnom, így egy néhány támogatástól elesek. Annyiban jó nekünk, hogy mi a szülőkkel lakunk, így nem kell saját házat fenntartani. A hitelről annyit, hogy mi próbáljuk úgy megoldani a pénzkérdést, hogy ne kelljen felvenni semmire sem hitelt.


9 hkm

2013. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!