Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mit, hogyan csinalj...

Most akkor mit, hogyan csinaljak? (terhesseg alatti hizas, terhes mergezes)

Figyelt kérdés

65-66kiloval kezdtem a terhessegem (167cm vagyok) 24.hetig a rosszulletel miatt inkabb fogytam picit.

Ez ugy nez ki, hogy:

24hetesen 64kg voltam,

27hetesen 66kg,

31heten 70kilot mertek es most a 35.hetben mar 74,5kg vagyok. (Szep csikos is lettem :-S gondolom hirtelen hiztam)

A vedonok szerint ez nagyon sok es mondtak h figyeljek oda nehogy baj legyen.

Terhessegi mergezesrol beszelnek.

Megijedtem.

Mit tegyek?Nem falok, sot ha mindent megennek amit szeretnek...lehet 100kg lennek mar.Sok zoldseget es gyumolcsot eszek. (Allitolag a gyumolcs se jo nasi mert sok a cukor bennuk.)

Akinek volt ilyen terhessegi mergezese kerem irja mar meg hogy mikor derult ki es hogy mik voltak a tunetek es hogyan csinalta igy vegig a terhesseget.

-nem vizesedek (meg)

-terheleses cukrom is jo lett

-a vernyomasom is inkabb alacsony

A hizas egymagaban lehet ok vagy tunet?Nagy az esely a mergezesre?

4-5hetem van...hany kg johet meg ram?


2013. dec. 3. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom minek paráztatnak, nem híztál olyan sokat.
2013. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
9-10kgt híztál eddig. Sokan 20-30 kgt is felszednek, semmi bajuk. Ne aggódj, csak ijesztgetnek.
2013. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A második terhességem volt a legextrémebb:

49 kg-ról indult (162 cm vagyok), 16. hétre 47-re fogytam a hányinger miatt (hányni nem hánytam, csak enni nem bírtam), aztán startoltam, és szülésig heti egy kilót híztam, 68-69 kiló körül szültem, a baba fél éves korára 52 kg voltam, egy évvel utána ismét 49 kg.

Nekem soha senki ilyen mérgezésről még csak nem is hallottam. Újabb mínusz ez a védőnőknek (húzom a strigulákat), iszonyat kártevők tudnak lenni.


A lényeg, hogy amíg az ORVOS nem mondja, hogy baj lenne a súlyoddal, vagy BÁRMI mással, addig füleket befogni a védőnő minden egyes szavára. Ennyit tehetsz.

És élvezd a várandósságot!

2013. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
NA kicsit mellé fogalmaztam, de érted. :) Késő van...
2013. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sz össz-súlyemelkedésre mondták, hogy sok, hanem az utolsó hónapira figyeltek fel inkább, mert az 4,5 kiló volt. Ez önmagában egyáltalán nem gond, igazából, ha igazi hízásról van szó, akkor nem érdekes. Ez maximum egy figyelmeztető jel arra, hogy megnézzék/megkérdezzék nem vizesedsz-e, hogy nem attól növekedett-e ennyit a súlyod. De amúgy ha nincs vizesedés, és legfőképpen nincs magas vérnyomásod (140/90 feletti), és nem volt a vizeletben fehérje, akkor nincs miért aggódni. És emellett szépen fejlődik a baba (UH-on rendben van a mérete)

Ha egy sima hízásról van szó (és nem vízfelszaporodásról), mert rendesen eszel, az nem fog terhességi toxémiát okozni, maximum több felesleg marad rajtad szülés után, de ez a baba fejlődése szempontjából lényegtelen. (Mondjuk egy extrém hízás azért emelheti a vérnyomást, de ez terhességtől függetlenül is így van, de hangsúlyozom, hogy extrém, vagyis nem a te eseted, mert te nem híztál összességében sokat).

Szóval nyugodj meg, és élvezd még ezt a néhány hetet, ami hátra van szülésig.

2013. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a szervezeted a 24 heti fogyás után gyorsan elkezdett raktározni, végülis a babának is szüksége van plusz energiára, most hízik a legtöbbet. A 9-10 kg pont normális ennyi idős terhesen, a védőnőkről pedig megvan a véleményem, annyi hülyeséget hordanak össze hogy könyvet kéne róla írni...
2013. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem volt extrém vizesedésem, a 34. héttől 3 hét alatt híztam még 10 kilót - nem tudtam felvenni a cipőmet, levenni a gyűrűmet és tokám is nőtt. Igazából egy doki mondta rá, hogy "enyhébb toxémia" lehetett (kórházba is kerültem, de terhességi epepangás miatt, a vizesedéssel nem foglalkoztak, mert nem volt hozzá magas vérnyomás, sem fehérje a vizeletben). Szülés után szinte rögtön (1-2 hét) lement és a végül össz 25 kiló hízásból 5 maradt, ami háj volt :)

2013. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat:-)

Szerintem is azt sokaljak hogy "rovid" ido alatt hiztam "sokat".

25.-ik heten elmult az allando gyomorsavam ami kinzott es bevallom orultem, hogy vegre birok enni ...es hat ettem.

Kislanyom becsult sulya 31.hetesen 2300gr volt.Az orvosom szerint szepen fejlodik. Viszont a vizeletem a folyas miatt sohasem negativ.16hetesen elkaptam egy kisebb fertozest es nem szabadulok tole.

Remelem nincs osszefuggesben a dologgal.

Egyebkent meg mindig a terhesseg elotti nadragaimat hordom, csak a hasamra es a mellemre hiztam (na meg a fejemre :-D )

Igyekszem azert odafigyelni, mert a csaladomban az osszes kismamank vizesedett (es nem csak a vegen...viszont mergezesrol egyiknel se hallottam)

A hizas "nem zavar" majd lemegy en csakis a picikemet feltem.

Nem mondom, hogy nem irigykedek a vekony kismamakra akik szules utan jobban neznek ki mint akar elotte :-) :-)

Megegyszer koszonom a valaszokat! :-)

2013. dec. 4. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!