Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 hetes vérvételnél mit...

A 12 hetes vérvételnél mit néznek?

Figyelt kérdés
nekem ez az első...
2013. dec. 4. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
16 hetesen van az első vérvétel,csinálnak egy vérképet,és AFP-t.
2013. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+megállapítják a vércsoportod.
2013. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, 12 hetesen van az első jól írja a kérdező. Viszont annyi igaz, hogy mindent az AFP-n kívül, mert azt csak 16 hetesen. Ezt viszont a 12. hétig kell megcsinálni, én 9 hetesen voltam.
2013. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor én elcsúsztam valamiért....nekem ma csinálták, de 2 hét múlva lesz eredmény és megijedtem hogy ha beteg akkor nem tudom meg "időben"
2013. dec. 4. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Bocsi akkor,de nálunk így van,én 16.hetesen voltam először..és 24 hetesen lesz a cukorterheléses.
2013. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) gondolom sok helyen eltérnek kórháztól függően a dolgok.
2013. dec. 4. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vérvétel nálunk a 10. hét előtt van, itt nézik:

Vércsoport és Rh ellenanyag ( szűrés)

Vércukor (szint ellenőrzés)

Lues szerológiai vizsgálat (nemi betegség szűrése)

HbsAg vizsgálat (Hepatitis B szűrővizsgálat)

Toxoplasma (fertőzöttség szűrése)

Vérszegénység szűrése


:)

20hkm

2013. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igeneltérőek a protokollok kórházanként. Első vérvételnél néznek sima vérképet, és vizeletet, van egy hepatitis B szűrés, egy szifilisz szűrés, illetve néznek vércsoportot és ellenanyag meghatározást. Ezen kívül esetleg néznek még Toxoplazmát, de nálunk ez fizetős (nem biztos hogy mindenhol az), csak annak nézik aki kéri.

12 hetesen szokták csinálni a kombinált tesztet is, de ez is fizetős vizsgálat, csak megy aki kéri. Ez hasonló a 16 hetes AFP szűréshez, kromoszóma rendellenesség esélyét nézik vérből.


A sima vérkép, vizelet, szifilisz, vércsoport és ellenanyag vizsgálat eredménye általában már másnap készen van, és mehetsz a laborba a leletért. A többire általában várni kell, kb. olyan két hetet, de ez attól is függ, hogy helyben végzik a vizsgálatot, vagy a helyi labor továbbküldi megyeszékhelyre a vért, és postán jön vissza az eredmény. Szóval attól is függ hol laksz.

2013. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első vérvétel a terhességed alatt igazából egy általános kivizsgálás. Nekem pl. 10 hetesen volt.

Volt egy komplett laborvizsgálat, nézték a vércsoportot, az ellenanyagot,bizonyos nemi betegségeket (syphillis, Hepatitis-B), valamint szűrik a Toxoplazmát is. A terheléses cukrot majdnem kihagytam.


Ezen kívül 12 hetesen kérheted a kombinált teszt elvégzését. Az is egy vérvétel, de nálunk pl. fizetni kell érte, nem is kötelező.


Ez az első vizsgálat, ami a Down-kórt szűri. Én úgy gondolom, hogy érdemes megcsináltatni. A következő ilyen "szűrő" vérvétel az AFP lesz, az kötelező, de elavult, elvileg az is genetikai rendellenességeket szűr, de az eredmény kétesélyes. Én menten amnióra a nagyon alacsony AFP-m miatt, de nincs baj. Szóval a kombinált teszt a hatékonyabb, a védőnő szerint ha igaz, jövőre már az lesz az AFP helyett. Érdeklődj utána, és csináltasd meg még ezen a héten, ha anyagilag belefér.

2013. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, mint 8-as: az első vérvétel nem időponthoz kötött, csak szeretik, ha az első trimeszerben mész. Ha a fizetős kombinált tesztet is szeretnéd, az van a 12. héten.
2013. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!