Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehetek már biztos...

Mikor lehetek már biztos abban hogy ez a baba igenis megszületik? Mikortól csökken a vetélés esélye? Ti az elejétől tudtátok hogy megszületik?

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első harmad a legveszélyesebb, utána csökken a kockázat.
2013. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az az első 14 -16 hét?
2013. dec. 4. 15:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Első 12 hét a legrizikósabb, de a 24. hétig még szinte 0 az esélye a túlélésre, ha jól tudom nem is próbálják megmenteni, ha megszületik, épp ezért a következő orvosi mérföldkő a 26. hét. Onnantól már van esélye, de egészen a 36. hétig koraszülött.
2013. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos csak akkor lehetsz benne, ha megszületett.
2013. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megfordítanám a dolgot, az első terhességemnél, amikor a 7 hetes UH-n a doki nem látott szívhangot, akkor mindenki vigasztalt, hogy biztos később fogant, stb. de valahogy az első perctől fogva tudtam, hogy nem él a babám, 10. héten missed ab lett. A második terhességem végig izgultam, tiszta para voltam végig, ha nem éreztem mozogni, már rohantunk a kórházba, szerencsére minden rendben volt és egészséges fiam született. Utána volt egy terhességem megint, sajnos korán már 5 hetesen elvetéltem. Most ismét babát várok, 27.héten vagyok. Abszolút nem parázok semmin :), ha a fiam aki már 3 éves felkéredzkedik a karomba (most szokik az oviba) akkor simán felemelem, pedig 17 kiló :), amikor vele voltam terhes 2 kiló cukrot sem emelgettem. Lehet, hogy csak hamis magabiztosság, de valahogy biztos vagyok benne, hogy minden oké lesz :). Amúgy a nyilván való 12-13 hét után csökken a vetélés kockázata, de sajnos bármikor történhet baj, saját tapasztalatból mondom, hogy csak az egészséges izgulás, várakozás legyen, mert az a csodás 9 hónap egy tömény rettegés lesz és a legszebb dolgokról maradhatsz le, ha csak a rosszon töröd a fejed.
2013. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm próbálom magam nyugtatni, de az uh után 5 nappal mindig előjönnek ezek a dolgok...most 13 hetes vagyok, és itt az idő hogy elmondjam a családnak (nem az apának) és ilyenkor nagyon visszakozok...hogy még megvárom ennek az eredményét, annak az eredményét, mert már lehet nem is él stb....

Ráadásul már vagy 4 napja nem görcsöl a hasam...

2013. dec. 4. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
8hetesen elöntött a vér,az orvos mondogatta,hogy készüljek fel lelkileg,mert ez a baba is el fog menni(2vetélésem volt már) Én mondtam neki,hogy ez a baba meg fog születni.Nemsokára töltjük a 32hetet,már tényleg csak pár hét és megszületik.Én éreztem,hogy minden rendben lesz.
2013. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos csak akkor biztos amikor már megszületett, bármikor történhet baj,még szülés közben is. De az első 12hét a legrizikósabb. De pl az egyik kismamának 37 hetesen minden minden előjel nélkül leállt a babája szíve!
2013. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

nem szabad erre gondolni. terhes vagy, szépen alakulnak a dolgok, túl vagy az első trimeszteren. nem kell mindenkinek világgá kürtölni, meg már holnap kiságyat venni, de olyan kommenteket se szabad olvasni, mint amilyeneket itt kaptál erre a kérdésre. még akkor sem, ha van alapjuk.


jó babavárást

2013. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen , kórházban dolgozom sok történetet hallani, ezek tartanak folyamatosan lázban...

Igazából csúnyán mondva az elején úgy voltam vele ha megy menjen, biztos beteg lenne, de most már ne...amikor láttam legutóbb mozogni akkor beleszerettem és hihetetlenül féltem. Tudom le kell győznöm mert ez később sem lesz jó.

Babruha és holmi ide a 8 hónapig nem jön! Legszívesebben 9 éves koráig rejtegetném akkor már csak túlél...már gondoltam rá hogy felkeresek valami szakembert mert ez íg néha elég gázos...

2013. dec. 4. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!