Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan lágy kapszula és...

Utrogestan lágy kapszula és hüvelykapszula?

Figyelt kérdés
2 vetélés és egy veszélyeztetett terhesség áll mögöttem, és most babát várunk. A nőgyógyász utrogestan lágy kapszulát írt fel 2*1-et.. most jöttem rá, hogy ez nem ugyanaz, mint az utrogestan hüvelykapszula, amit a fiammal használtam. sőt, már a betegtájékoztatója sem ugyanaz, mint régen, összetevőre viszont a két gyógyszer totál megegyezik.. most ha lágy kapszulát írt fel, akkor azt szájba kellene alkalmazni? nem lehet, hogy csak véletlenül írta fel ezt? eddig mindig hüvelykapszulát kaptam, és abba volt kifejezetten az írva, hogy terhesség támogatására..

2013. dec. 7. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
van szájon át szedhető és hüvely. mind1
2013. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen mindegy, hogy lágy kapszula, vagy hüvelykapszula. Ugyanarra van. Nekem is volt vetélésem. A mostani terhességemnél a dokim mondta, hogy kéne az utrogestant szednem a terhesség támogatására. Tőlem megkérdezte, hogy melyiket szeretném, a szájon át szedhetőt, vagy a hüvelykapszulát? Én megkérdeztem, hogy mi a különbség és erre azt válaszolta, hogy csak az, hogy beveszed szájon át, vagy hüvelybe teszed. Azt mondta, hogy akkor szokták mindenképpen a hüvelyit felírni, ha valaki hányós, mert így biztosan benne marad, és nem hányja ki, de amúgy szerinte kényelmesebb bevenni egy pohár vízzel, azzal nincs annyi macera. Így én a szájon át bevehetőt választottam. Szóval ne aggódj, ha nem hánysz, teljesen jó az is. Remélem segítettem.
2013. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék kötekedni ellőttem szóló,kérlek ne vedd magadra,de mivel nőgyógyász a párom és jelenleg még én is használom,így biztosan tudom,hogy hüvelybe,sokkal hatásosabb.
2013. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! és kedves utolsó! tegnap nézegettem és pl ezt is találtam: [link]

"Válasz:

Az Utrogestan valóban alkalmazható szájon át, és hüvelyen át is, hatékonysága tulajdonképpen egyforma a kétféle alkalmazás esetén. Amelyik Önnek kényelmesebb, azt válassza!

Dr. Ács Nándor"

A kapszulák ugyanolyan összetevőket tartalmaznak, ezek szerint ugyanaz van kétféle csomagolásban? Volt már egy hasonló kérdés, és itt az volt a válaszok között, hogy külföldön meg sincs különböztetve. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. Lehet, hogy tényleg teljesen ugyanaz mind a kettő? Valahol még azt is olvastam, hogy lombikos kismamának azt tanácsolta az orvosa, hogy 2-t hüvelyben alkalmazzon és egyet orálisan. Szóval konkrétan a kérésem, hogy a lágy kapszulát is alkalmazhatom hüvelybe? Köszönöm!

2013. dec. 8. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta, teljesen felesleges a szájon át szedés, mert alig szívódik fel abból valami, ezt 2 éve publikálták is tudományosan. Nem is érti, miért ad sok orvos placebót, holott van akinek tényleg nem megnyugtatásként kellene adni.
2013. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!