Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lehet úgy is, hogy a...

Terhes lehet úgy is, hogy a teszt negatívat mutatott?

Figyelt kérdés

A menstruációm kb. 2 hete múlt el, összesen 2 (kettő!!) napig tartott, és a szokásosnál kevesebbet véreztem. Ezt annyira nem vettem figyelembe, de pár nap múlva elkezdett a mellem iszonyatosan duzzadni, feszülni, fájni (érzékeny). Már a párom is észrevette. Elkezdtem rengeteget enni, kétóránként/óránként megéhezem (és például a majonézt ennék állandóan, habár nem a kedvencem). A párom szerint hangulatváltozásaim is vannak, amit én nem nagyon észleltem. DE! Mindennek ellenére vettem ma egy tesztet, ami NEGATÍV lett.

Ha negatív lett, akkor mégis mik ezek a tünetek? (Nem premenstruációs tűnetek, mivel pont a menzesz után kezdődtek.)

Ha nem terhesség, akkor lehet valami más bajom?


Hogy ne legyen félreértés: Egyetemista vagyok, 21 éves, a párommal két éve vagyunk együtt. Nem terveztünk gyereket, de a körülmények ellenére, ha megesne, még örülnénk is neki, hiszen a gyermek szerelmünk gyümölcse. :)



2013. dec. 10. 23:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A tünetek akár terhességre is utalhatnak.

De ha a 2 héttel ezelőtti vérzésed a baba miatt lett volna gyengébb, akkor azt már a tesztnek is ki kéne mutatnia.

De az is lehet, hogy a ciklusodnak nagyon a végén fogant a baba, ezért volt vérzés, és akkor elvileg lehet, hogy egy kevésbé érzékeny teszt még nem mutatja ki.


Szerintem várd meg aa következő mensi idejét, és akkor kiderül.

Vagy ha addig nem bírod ki, akkor pár nap múlva tesztelj megint, ha az is negatív, esetleg felkereshetsz egy dokit, aki megvizsgál, bár ha baba van, akkor ilyen korán még ő sem fog tudni biztosat mondani.

2013. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2013. dec. 10. 23:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes, mert ha a tüneteidet terhesség okozná, akkor a teszt is pozitív lenne. Lehet, hogy inkább hormonzavar van a háttérben, ezért ha a következő menzeszed is fura lesz, keress fel egy orvost!
2013. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hallottam már sok olyan esetről, amikor a teszt negatív volt terhesség esetén. Csak akkor nem téved a teszt, ha pozitív :)
2013. dec. 11. 08:44
 5/17 anonim ***** válasza:
lehet hogy a vérzésed a beágyazódást jelezte és nem pedig mensi volt. Várd meg a következőt, addig erősödhetnek a terhességi tünetek, vagy megjön és akkor nem vagy terhes. A teszt még nem mutatja ki szerintem ilyen stádiumban
2013. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
A negativ teszt lehet téves. Ismételd meg egy másik tipussal 1hét múlva. Azért ezek a tünetek terhességre is utalhatnak...
2013. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ma pecsételő vérzésem volt. holnap csinálok még 1 tesztet
2013. dec. 11. 12:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Butaság, hogy beágyazódási vérzés lehetett, mert ha két hete lett volna a beágyazódás, akkor a teszt már olyan pozitív lenne, hogy csak úgy ordítana. Azért ha megnyugtat, vegyél még egy tesztet. Ha negatív, akkor nem vagy terhes.Egy dolog lehetséges még, hogy a két napos menzesz utáni aktusból ( ha volt) fogant egy baba két héttel ezelőtt, de erre kevés az esély.
2013. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem sem beágyazódás volt, rendes mensturáció volt, de eltért a szokásostól. Olyasmi lehetséges lenne, hogy a menstruáció előtt közvetlenül fogant?

És a pecsételő vérzés mire utal?

(Nem kell egymást szidni, hogy kinek van igaza ("hülyeség"), tárgyalunk és ismereteket cserélünk, nem harcolunk.. Azért tettem fel ide kérdést, mert tisztelem mások tudását és elfogadok tanácsokat, véleményeket--- béke :)) )

2013. dec. 11. 15:21
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezt most olvastam: "A várandósság elején például a kismamák nagyrésze tapasztalja a tüneteket. Ezt a jelenséget beágyazódási vérzésnek nevezik, amely általában az ovulációt és a megtermékenyítést követő 7-10. napon jelentkezhet, kb. egy héttel a várható menstruáció előtt. Az enyhe vérzés sötétebb, barnás színe a vér gyors alvadásának köszönhető. "

Ez volt nálam is.

De a menstruációt (kb 2,5 hete), nem értem! A menstruáció után nem foganhatott, utána kb. 4 vagy 5 napra rá voltunk együtt (azaz 2 hete), de ekkor már kezdődött a mellnövekedés stb. Előtte pedig közvetlenül 1 nappal a menstruáció előtt voltunk együtt.

Remélem ezek segítenek, hogy tanácsot tudjatok adni.

2013. dec. 11. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!